Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Muszáj bemennem ha felmondtam...

Muszáj bemennem ha felmondtam a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Beadtam a felmondásom papíron.

Egészségügyi okokból kellett felmondanom!

Ráadásul nagyon utálom azt a munkahelyet.

Behívtak hogy menjek be aláírni a papírokat stb és hogy a kórházi papírjaim, zárójelentésem vigyem be.


Mondhatom azt hogy nem fogok bemenni és postázzák ki azt amit alá kell írni?


Meg a kórházi papírjaimhoz azt mondták semmi köze a munkahelynek.



2022. jan. 5. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a felmondásodban szerepet játszik az egészségügyi állapotod, akkor bizony lehet hozzá köze a munkáltatónak (pl. ha olyan módon mondasz fel, ahogy elvileg nincs rá jogod). Ha viszont az állapotodtól függetlenül, jogszerűen mondasz fel, akkor irreleváns, hogy neked amúgy milyen eü. háttered van.

A gyerekes viselkedést (jaaaj, nem akarok bemenni aláírni) sokszor hasonló mentalitással jutalmazzák (értsd megnehezíted az ügyintézést, ők is ott fognak szopatni ahol érnek).

2022. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csonttörésem volt. Elég súlyos a munkahelyen kívül történt. Motorbaleset.

De a baleset nélkül is felmondtam volna.

Nem gyerekes viselkedés.

19 vagyok, végeztem sulival és ez volt az első munkahelyem.

A fiatal korom miatt semmibe néznek ott és úgy bánnak az idősebbek meg a főnökök stb mint ha kevesebb lennék mint ők.

Nem néznek semmibe.


Csinálhatok olyat hogy megírom smsbe hogy nem fogok bemenni és küldjék a papírokat ki?

2022. jan. 5. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy csonttörés nem munkavegzest kizaro ok, különösen, ha gyógyult.


Erre hivatkozva nem mentesulsz a felmondás esetén kötelezően ledolgozando felmondási idő alól.


Szóval szépen bemész, ledolgozod még amennyit kell (30 nap - a ki nem vett szabadságok), aztán mehetsz isten hirlevel...

2022. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem gyógyult meg. Most lesz majd a műtétem nemsokára. Mert nagyon nem okés.. 3 darabra tört és rosszul forrt össze.

Es beleirtam a felmondasba hogy legyenek szivesek eltekinteni a felmondasi ido alol.


De itt az a kérdés hogy ha nem megyek be akkor milesz.

2022. jan. 5. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
hát, akkro gondolom lehet, hogy megkegyelmeznek,és kiküldik postán,de akkoris valakivel el kell küldened a postára,hogy utána kitöltve, aláírva visszaküldd nekik. de mondjuk nemtom pl lábad tört -e el, akkor lehet azt mondják,hogyha nem, hogy menjél be, de ha meg eltört, lehet,hogy valami munkatárs elviszi személyesen a házadhoz, de amúgy lehet szóval, hogy mégis be kell menned.
2022. jan. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!