Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van ez a térdemmel?

Miért van ez a térdemmel?

Figyelt kérdés
Már vagy kb 7 éve ugrott ki elsőnek a térdem a helyéről, azóta meg elég sokszor újra előfordult már. Leginkább a jobb térdem, a bal kevesebbszer. Mindig rettenesen fáj, bedagad, utána persze járni is alig bírok. Csak sajnos muszáj sétálnom hiszen sulis vagyok és valahogy bekell mennem. De mindig nagyon félek hogy út közben történik meg. Mert volt már mikor itthon voltam és csak így a semmiből kiugrott, még az ágyban is mikor megfordultam. Orvosnál sosem voltam még ezzel, mert a szüleim nem nagyon foglalkoznak vele, pedig tudják, hogy szinte traumatikusan ér engem és egyre jobban félek tőle. Csak azt nem értem, mitől van ez? És hogy ha esetleg egyszer megműttetném, akkor nem ugorna ki többet?

2022. jan. 15. 14:54
 1/2 anonim válasza:

Az én térdem is pont ilyen, pl. pár hete a zebra közepén is ki ment. Ajánlott orvoshoz fordulni ezzel.

Annak hogy kimegy a térdkalácsod több oka is lehet pl. Izomegyensúly felborulás, túlzott edzés, ha rosszul lépsz, sok megterhelő futás, szalagsérülés...

Ilyenkor megnyúlik az ínszalag(ok), a térdkalács elmozdul a helyéről.

Nagyon kell vele vigyázni, mert elszakadhat az ínszalagod vagy porcsérülésed/ törésed is lehet ha nagyon kificamodik és ezt csak műtét oldja meg. Annak a veszélye is fennál, hogy ilyen esetben folyadék gyülemlik fel olyan helyen ahol nem kéne és azt roszabb esetben leszívják mert ha elfertőződik nem jársz jól.

A legrosszabb az egészben az hogy, ha egyszer már kiment a térded akkor sosem fog meggyógyulni bármikor bárhol kimehet újra, jobb eset ha magától egyből visszamegy.

Ilyenkor jegelni kell, hordj térdrögzitőt olyat amilyet a korházban lehet venni ezt méretre igazítják, orvos írja ki.

Nekem az orvos a lóbalzsamot, feketenadálytőkrémet, flector krémet ajánlotta. És használt is, főleg az utóbbi.

Plusz mivel iskolába jársz az orvos könyített tesit/ felmentést szokott adni, én könnyített tesis vagyok.

2022. jan. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan írj
2022. jan. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!