Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 19 éves, lány vagyok.. Szakács...

19 éves, lány vagyok.. Szakács szakmával rendelkezem viszont képtelen vagyok elhelyezkedni. Tapasztalat nélkül sehova nem vesznek fel.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
édesapám van, 6-an vagyunk testvérek, ebből 2-en vagyunk itthon,2-en már családot állapítottak, 2 kisebb testvérem nevelő otthonban élnek, csak akkor kapja vissza őket édesapám ha én is pénz kereső leszek, de így nem valószínű. Mit kéne tennem,ahozz, hogy egyáltalán vissza írjana?Próbáltam gyárba és más helyekre is menni de a legtöbb helyről még visszajelzést se kapok pedig borzasztóan szükségem lenne egy munkára

2022. febr. 7. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pedig hatalmas szakacs hiány van mindenfelé

De szerintem menekülj a szakmától amig lehet😀😀

2022. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen sajnos, én programozóként is így jártam, pedig az hiányszakma, van is rengeteg álláshirdetés, de a legtöbbe le is van írva, hogy 3-5 év tapasztalat elvárt, ahol meg nincs, ott se nagyon állnak veled szóba. Talán 20 jelentkezésből 3 visszajelzett, de abból az egyikhez felvettek. Szóval azt kell csinálni, hogy minden létező hirdetésre jelentkezel, akár olyanra is amihez utazni kell (a helyközi busz/vasúti bérlet 86%-át állniuk kell), aztán reménykedni.

Az a baj, hogy a cégek nek akarnak pénzt fektetni abba, hogy betanuljon egy kezdő, aztán miután betanult, jobb fizetés reményében elmegy máshova, így nekik ráfizetés volt az egész. A sok jobhopper miatt van ez, te nem tehetsz róla, ne vedd magadra.

2022. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenhol 20 éveseket keresnek 30 év szakmai tapasztalattal. Ne add fel. Magyarországon nem szokás nemleges válasszal "zavarni" a jelentkezőket.

Én a következőt tettem:

Ahova életrajzot küldtem, megnéztem a cég weboldalát. Ennek alapján igazítottam az önéletrajzomon és személyre szabott motivációs levelet rittyentettem. A motivációs levélben azt írtam le, hogy milyen jó lenne, ha a cég (a cégnek) engem választana.

Felírtam, hogy melyik önéletrajzot és kísérőlevelet küldtem, mikor, kinek. Ha nem kaptam választ egy hét múlva érdeklődtem, hogy rendben megkapták-e az e-mailemet.

Naponta legalább három önéletrajzot érdemes küldeni (ez egy délelöttös program).

Ha belejössz, akkor flottul fog menni.

Szólj az ismerőseidnek, hogy állást keresel.

Ha tudsz addig legalább olyan helyre menj el, ami arra jó, hogy az önéletrajzodban referenciaként szerepeljen. (Jótékonysági szervezetnek főzni)

Regisztrálj LinkedIn oldalt. Töltsd ki rendesen és figyeld.

A facebook oldalad legyen rendezett szimpatikus, szerepeljenek a profilodban a végzettségeid, referencia munkáid (ha más nem, a családnak csinálj pár lefotózható menüt)

2022. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Melyik megyeben elsz?
2022. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Baranya
2022. febr. 7. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Külföld nem játszik? Egy csomó németországi állást szoktak hirdetni.
2022. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Találtál már melót?
2022. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!