Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy érdemes fantasy könyvet...

Hogy érdemes fantasy könyvet írni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor kezdtem bele könyvekbe és az ötletek is jók voltak de soha nem fejeztem be őket. Most viszont szeretnék egy fantasy-t írni de most rendesen. Csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá. De jelenleg az lenne a fontos még, hogy be is fejezzem ne úgy mint a többit.

2022. febr. 21. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Millió írói módszer van. Járj utána neten, és válaszd ki a legszimpatikusabbat.
2022. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egy módszer van erre. Nem szabad abbahagyni mielőtt a végére érsz.
2022. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
LOL. Igazad van, kettes.
2022. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

engem(öt) az zavar nagyon hogy kb 10 mondatot elmormognak mire ki írják hogy mondta ez és ez a karakter! nyugati írásra jellemző főként

egyrészt megtöri a képzeletet és az olvasást! nagyon rossz a módszer nem is értem miért ennyire népszerű?!!!


ja amúgy irodalmilag így is teljesen szabályos!!!


- (név):


+ hozzá lehet csatolni "cselekmény" szöveget is

- (név): mormog valamit a kari -mondja valami jelzővel vagy közben csinál valamit


azaz hozzá rendel még egy kötőjelet a mondat végén


de úgy is lehet hogy pl

xy mondta "valamit mormog"


azaz itt időzőjelben van amit mond


sőt így is lehet csinálni:


yx mondta "valamit mormog" hangosan "valamit mormog".


azaz közben is lehet több féle módon bele rakni a leírást

2022. márc. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Négyes, te baromságot beszélsz. És a fele értelmezhetetlen, biztos szoktál te olvasni? Mert egy épkézláb mondatot nem sikerült összeraknod.


Az valóban nem jó, ha bekezdésnyi párbeszéd legvégén van csak az idéző mondat (mondta XY), de egyébként...


Egyrészt prózában olyan NINCS, hogy név kettőspont. Villámgyorsan elfelejteni.


Másrészt: az idézőjeles párbeszéd létező dolog – csak NEM MAGYARUL. Magyarul csakis gondolatjellel helyes a párbeszéd.

2022. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5 az a baj hogy nem a magyar szabvány szerint mondtam a dolgokat! tessék utána nézni mAX te beszélsz baromságokat + ha egy épkézláb mondat sem sikerült akkor hogyan tudtad elolvasni és értelmezni? :D érdekes ez a black magic!


szó sem volt prózáról akkor hogyan jön ide? nem csak próza létezik illetve milliónyi kis szabály van és szerkesztési stílus! ez csak a te szegénységi bizonyítványod ha nem tudod... :S

2022. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
+ igazából itt sincs megszabva hogy mit szabad használni mivel a nyelv képlékeny és mindig az adott pillanathoz kell szabni! + ez csak inkább kulturális dolog vagyis próbálják erre rávezetni hogy csak ez az egy módszer van! DE nem! ahogyan magyarul is lehet haikut is csinálni!
2022. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!