Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Egy személy egy gyerekágyat akart tölem venni mondtam neki hogy banki átutalassal csináljuk. El küldtem neki az adataim IBAN szám stb. Erre Ő valami paypalon keresztül küldött moonpay-be 100-ezer forintot de azt se tudtam mi ez vagy hova küldte. Be kellett lepnem ebbe a moonpay-ba és ott meg be kellene fizetnem 40-ezer forintot hogy megkapjam a penzt. Én ilyen oldalakra nem fizetek be eleve nem is ez volt megbeszélve. Szerintetek ez valami kamu lehet? Sok megjegyzést láttam hogy a moonpay ellopja a pénzeket.


Az illető azt mondja hogy bíroságra akar menni. Szerintem kamu szerintetek?


2022. máj. 4. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakori átverés apróhirdető oldalakon, hogy az érdeklődő vevő (sokszor külföldiek) megpróbál rávenni valamilyen költség kifizetésére, aztán eltűnik. Ilyen például tranzakciós díj, szállítási díj előre megfizetése, ami során egy hamis bizonylatot is csatolnak neked arról, hogy nekik fizetési kötelezettségük keletkezett, és azt te rendezd.


Amit leírtál, az ilyen csalásokba beleillik. Már hatalmas figyelmeztető jel, hogy ha te adsz el, mégis mire kellene nem kevés pénzt fizetned. Utasítsd el az egészet, zárd le a történetet és küldd el melegebb éghajlatra nyugodtan a "vevőt". Te nem kaptál pénzt tőle, ő nem teljesítette a valid és legális utalás feltételeit, nem tartozol felé semmivel. A fenyegetés és nyomásgyakorlás is csak egy eszköz.

2022. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akár bíróságra is mehettek, jókat fognak röhögni azon a hülyén, aki egy tök random számlára utal valami pénzt, aztán meg Tőled követel valamit :DDD
2022. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 4. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!