Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A terveim, hogy munkát vállalj...

A terveim, hogy munkát vállaljak Spanyolországban, és ott éljek, esetleg ott alapitsak családot egyetem után kútba estek, spanyol nyelvtudás híján?

Figyelt kérdés
A szüleim állandóan a konditeremet erőltetik, mást el sem tudnak képzelni, egy orvosi és egy jogi diplomás fitness modellt akarnak belőlem csinálni, 4esnél lejjebb nem mehetek, utálom a gimnáziumot, nincsenek barátaim. Mindezek mellett úgy érzem, hogy ha nem jutok ki Spanyolországba, nincs értelme életét kialakítani itthon a későbbiekben, mert az már csak kényszer, és itt nem tudnék boldog lenni. Mit tegyek?

2022. máj. 10. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Egy kalapot a fejedre.
2022. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos spanyol nélkül nem lehet megélni Spanyolországban, még angollal sem. Ez sajnos nem Svédország, ahol még a hajléktalanok is kiválóan tudnak angolul.


Szerintem kezd el gyűjteni a pénzt spanyol tanfolyamra, ez a legcélszerűbb.

2022. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sulis vagy még, kezdetben magyarban vagy közelebbi országokban csekkold milyen az egyedülálló külön lét a szülőktől.


Spanyolban kevesen beszélnek angolt, ezért az odaköltözés papírozás necces lenne számodra.


Miért pont spanyol?


+arra is kell gondolni, hogy ott is van kaució stb.

Kell az induló tőke.


S mivel nincsenek barátaid, a szüleid elől pedig menekülsz, nos nincs támaszod, nincs segítséged, ha gáz van vagy pl ott rekedsz valahol, mert mondjuk elmegy minden pénzed vagy nem elég.


Laktál már teljesen egyedül, függetlenül?

Úgy hogy szülők se senki nem adott pénzt vagy bármilyen támogatást?


Mindemellett mivel szeretnél foglalkozni a jövőben, mint karrier?


Arcocskád is van modellnek? (fun, de modellt keresek xD)


Amúgy az élet értelmét te határozod meg, mint személy, nem az ország.

Az csak egy tényező a sok közül.


Költői kérdések, nem kell ezekre válaszolni.

Ki vagy?

Milyen személyiséged van? (előnyök-hátrányok, pozitívumok-negatívumok-fejlesztések)

Milyen képességeid vannak?

Miket szeretsz?

Miket nem?

Mikhez értesz?...stb.

Ezen fenti kérdésekre adott válaszok mehetnek abba a halmazba, amelyek együttesével karriert, számodra ideális életet tudsz kialakítani.


Sok elméleti szálat át kell gondolnod a költözést illetően.


Megértem, hogy toxikusak is tudnak lenni az ilyen "gyereknevelések", de meggondolatlan azért ne legyél.


Inkább megfontolt, felkészült, informált - ezen dolgokkal pedig csökkented a "hiba" lehetőségét.


Szabadidődben keress lehetőségeket, opciókat.


Kezdetben mérd fel, hogy az alap étkezésedtől az igényeidig pl ruha vásárlás mennyibe megy/hónapban.


Tájékozódj mi mennyibe kerül, hol s mennyi a fizu, lakás stb.

Nyálazd át precízen. Spanyoltól magyarig.


Németben pl ahol telket néztem 150mill alsó hangon, a ház meg még hiányzik róla xD


Ezért szeretnek a német nyuggerek magyarba költözni, a nyugdíjból, egyéb pénzükből olcsóbban kijönnek.


Gondolj bele pl 150mill ft(ba átszámolva) eladja a hapi a telket, eljönne magyarba.

60mill-ért vesz egy nyugis helyen családi házat.

Marad 90mill

Ha kb havi 300ezret is költ a kiadásaira (úgy, hogy van háza) , akkor is elvan belőle laza 25 évre gondtalanul.


Persze mindennek van előzménye, ami lehet az örökléstől a kemény munkáig minden.


Sok sikert! S ne hozz elhamarkodott döntést! Csinálj több opciós tervet, ha megteszed a lépést!

2022. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #3as és #4es. Legfőképpen a nyelvtudás hiányával van a probléma, és azzal, hogy nem tudom mit kéne itthon elvégezni, amivel esetleg kint is tudok vmit kezdeni
2022. máj. 11. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Például jogi, vagy orvosi diplomával szinte biztosan el tudsz helyezkedni Spanyolországban is, viszont ha nem szeretnél menni egyetemre sem, az sem baj, a szakmákkal rendelkező emberekre is nagy igény van ám ott is, pl. vízvezeték szerelőre, ápolóra, építőipari szakmunkásra ott is van kereset. Szóval gimnázium után kitanulhatsz egy jó szakmát is, ha egyetemre nem szeretnél menni.


Ami nagyon fontos, az egy jó stabil, legalább B1-es szintű nyelvtudás.

2022. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne elsősorban a Netflix sorozatok alapján lásd Spanyolországot. Én Madridban tanulok egyetemen, B2 nemzetközi nyelvvizsgát kértek eleve a felvételihez. Azért Madridban és Barcelonában többnyire beszélnek angolul a turistával, de ha ott akarsz dolgozni muszáj a spanyol. Jól mondták előttem, amíg Hollandiában vagy Svédországban lazán el vagy az angollal, itt nem. Esetleg az IT szektorban lehet valamennyire boldogulni angollal ( Data science, programming) és jól is keresnek, szóval ha jól megy a matek, info hajrá :D Egyébként kicsit átérzem a helyzeted, én is azért jöttem ide mert otthon nem találtam a helyem, mióta itt vagyok nagyon jól érzem magam, nagyon kedvesek az emberek, lazák. Kezd el a Duolingon tanulni a spanyolt ( ingyenes) azzal B1 szintig szerintem elmész és aztán menj el tanárhoz aki felvisz egy erős B2-re. Nem nehéz nyelv a spanyol, de mivel újlatin nyelv, a nyelvtanja bonyolultabb az angolénál. De szerintem 1,5-2 év alatt meg lehet tanulni. Viszont ha utálod is a gimit, tanulni tanulj keményen, mert itt is leginkább a diplomás él jól.
2022. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!