Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha belémkötnek a...

Mit tegyek, ha belémkötnek a barátnőm előtt?

Figyelt kérdés

Egy szemüveges, kicsit hosszabb hajú elvileg helyes, vézna 62kg-os srác vagyok és azt tapasztalom, hogy van bennem valami, ami miatt folyton belémkötnek. Nagyon visszahúzódó vagyok, csak a legközelebbi barátaimmal nevetek, másra szinte mosolyogni is alig bírok, nehéz nyitnom az emberek felé. (Mindenem az intellektualitás, a műveltség, a zene, valószínűleg sokan sznobnak tartanának, de egyszerű ruhákban járok(sima egyszínű pólók+farmer...)

A múltkor nagyon megnéztem egy biciklist, mert azt hittem hogy ismerem, erre odajött, hogy mi a f*szt nézek... Rég nem volt olyan, hogy ennyire durván belémkötöttek volna és nagyon megijedtem, elkezdett remegni a lábam és alig bírtam megszólalni is. Mindezt a barátnőm előtt. Hál Istennek gyorsan lekopott és nem lett baj, mert nem szólt be a barátnőmnek, de nagyon nagyon rossz élményként maradt meg bennem. A barátnőm azt mondta, hogy jól reagáltam (inkább ő beszélt a csávónak, hogy nyugodjon már le) de én mégis annyira égtem utána. Igazság szerint csak vártam, hogy megüssön, hogy lefolythassam, mert viszonylag nagy a szorítóerőm, viszont egyáltalán nem tudok "boxolni".

Egyáltalán nem vagyok erőszakos, nem vagyok benne biztos, hogy csak úgy meg tudnék ütni egy embert.

De talán verekedni kellett volna? Vagy jobb így, hogy elkerültem? Hogy lehetne erre kicsit ráedződni, hogy ne sz*rjam össze magam?

Vagy ez mindig így lesz a kicsit szorongósabb, visszahúzódó művész bölcsészekkel?

Lányok szerintetek?



2022. máj. 10. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit vicces hogy a csajod védett meg egy bringástól😃 amúgy hol szerezted?
2022. máj. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén,ha ilyen nyomin le kezeled,akkor ne várd hogy majom gyerek ne kötsön beléd.

Legyél kicsit keményebb,ha beszólnak szóljál vissza,maximum hordjál bicskát.

Hidd el,egy hibbant gyerektől mindenki besz.rik tökre mind1 hány kiló.

2022. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Miért nézetd (bizonyára) hosszan és ez feltűnt neki? Azonnal észre kellett volna venned, hogy mégsem ismered. Azt is meg kellett volna mondanod, hogy ne haragudjon, de nagyon hasonlít egyik barátodra és nem akartad láthatatlanná tenni, nehogy megharagudjon rád.
2022. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, hogy így alakult és nem verekedsz.

-nem kultúrált megoldás

-szavakkal is lehet intelligensen offolni (ha megtanulod. Pl illedelmesen, tényközlően felvázolni a helyzetet és bocsit kérni. )


Ha verekedés lett volna, abból testi sérüléstől a halálig bármi előfordulhat.

(elég annyi is, ha valamelyik fél rosszúl esik és beveri fejét - voltak rá élő példák. Pl hapi csak odébb lökte magától a belé kötő személyt, aki útpadkába verte fejét s meghalt. Az akibe bele lett kötve több éves börtönt kapott.)


Miért kötnek beléd?

Látnálak s megmondanám.


Első sorban nem is a megjelenés, hanem a kisugárzásod lehet az oka, amelynek gyökere a személyiségedben rejlik.

Azon belül is a pl bizonytalanság, önbizalomhiány.


Jómagam is az egyszerű szabású ruházatot szeretem, 98%-ban fekete ráadásul. Szeretem a letisztult elegánsabb darabokat is.

95%-os introvertált személy vagyok. A csendes megfigyelő, ám amikor kell vagy szükséges olyan szinten felszólalok, hogy sokan azt hiszik "extrovertált" vagyok. Nos, ebből is látszik nem tudják ezen dolgok teljes definícióját.


Megtanultam a személyiségemet kiépíteni, fejleszteni.


A kommunikáció formái is fejleszthetőek.


Mindemellett már gyerekkorban sem hagytam a csesztetést. Határt kell húzni az embereknek, hogy tudják, mit nem léphetnek át.


Fejleszd magad. Önbizalom, kommunikáció, magabiztosság...stb-t egy egészséges alap szintre.


Első sorban magadért, jobb közérzetért, ugyanis kiül az ember külsejére minden.


Lásd:nonverbális kommunikáció.


Érdemes ebbe is belelesned. Előny mások és önmagad felé is ez a tudás.


MBTI kezdeti meghatározás, sajátos erősségek kihasználása.

Pl introvertáltaknak is számos jó és hasznos előnyeik, képességeik vannak.


Kisugárzásodat úgy tudod javítani, ha belül rendet raksz, fejlődsz.

Így pedig idővel el fognak kerülni az ilyen alsóbbrendű kötekedők.


Amúgy meg kultúrátan is meg lehetett volna kérdezni téged, hogy miért nézted. Azaz a megnyilvánulása őt minősíti.


Ám kíváncsi lennék milyen módon nézted - ezt is lehet szolidan s eltúlzóan tenni.


Nálam is megesik, hogy valakit valakivel összekeverek, mivel távolra nem látok jól (szemüveges vagyok szintén).

De csak ilyenért még senki nem állított le, ám van is egy erős önbizalmam, kisugárzásom, ami nekem se pár hónap alatt alakult ki.


Immár csak a nagyon buta ember "kötekedik", aki a farkát akarja csóválni felém.

Az ilyenek, ha első szép figyelmeztetésre nem nyugszanak le, utána olyan offoló szöveget kínálok nekik, hogy alul maradnak. Megesik, hogy a "nézők" pedig jót nevetnek a szituáción.


Legutoljára egy idős pár szörnyűlködött tőlem nem messze, ahogyan egy vulgáris személy azt hajtogatta, hogyan hatolna be belém... Pedig csak a biciklimet kötöttem el a vastól...


Offolás után azon mosolyogtam, hogy az idős pár milyen jóízűen nevetett. Feldobta a napomat az a kacaj.


Lehet előnyöket is kihozni vacak szituációkból.


Megismered magadat, az embereket s azok kezeléseit onnantól nyugi lesz.


Kedves, kommentelő/k!

A közlendőt lehet normálisan is tálalni, főleg 2#-es...


Mindemellett, nem keménykedni kell, hanem megérni s kiállnia az embernek magáért.

A szimpla keménykedés nem megfelelő kommunikációval csak nyűg, probléma, olykor csak olaj a tűzre.


A kommunikáció olyan, mint a fegyver, nem mindegy kinek a kezében van.

2022. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A visszahúzódó emberekbe mindig belekötnek. Legtöbbször nem szólnak vissza, és így a kötekedő erősnek érzi magát.

Az, hogy te is kezdj el keménykedni, szerintem elég rossz ötlet. Bicskával meg nem kéne csak úgy szaladgálni. Itt is vannak ezek szerint kemény kommentelők, mert nekik aztán nem érdekük, hogy téged esetleg ne sitteljenek le egy meggondolatlan cselekedet miatt. El kell kerülni. Normálisan kell viselkedni. Én nem is emlékszem, hogy kerültem volna ilyen helyzetbe. Nagyon befelé forduló, és visszahúzódó vagyok én is. Sosem kötöttem bele senkibe, sosem viselkedtem kirívóan. Sőt, nagyon igyekszem a háttérben is maradni. Néha persze pont így teszel magadra egy céltáblát, hogy itt egy könnyű célpont, akivel lehet baszakodni. Nem csinál semmit, szóval mehet a baszogatás. Szóval én inkább elkerülöm az ilyen szituációkat. Ha valamilyen környék ijesztő, vagy éppen nem túlzottan biztonságos, akkor nem megyek arra. Ha valahol csomó ittas ember van, akik valszeg ugye kötekedni, hangoskodni fognak, akkor nem megyek arra.

2022. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!