Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek 32 óra hiányzással...

Mit kezdjek 32 óra hiányzással, amit nem tudok igazolni?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen orvosi papírom róla, nem jártan pszichológusnál, de szerintem elég erős szociális szorongásom van. 2020-ban új suliba kerültem, azóta nem vagyok képes beszélni senkivel, nem tudom hogy kell társalogni, pláne új emberekkel. Az osztálytársak egyébként jófejek, befogadóak, de így sem ment, pedig majdnem eltelt 2 tanév. Aritmiám, emelkedett pulzus, vérnyomás bizonyítottan van, kardiológián is voltam. De valahogy ezeket csak akkor érzékelem, ha túl sok ember vesz körül, vagy olyan, aki valamiért különösebben kiváltja. Tavaly könnyebb volt, mert a tanév nagy részét otthon töltöttük. Így is adódott 1-2 probléma a hiányzásokkal, volt, hogy 140 felett volt a pulzus, mielőtt rányomtam volna a "belépés" gombra a classroomban. De a lényeg, hogy idén kaptunk egy új tanárt, aki eléggé szigorú, szereti kihívni a tanulókat a táblához, hogy ott oldják meg a feladatokat. Gondolom mondanom sem kell, hogy ez mit vált ki belőlem. Egyik nap bevittem egy okosórát, 160+ volt a pulzusom a táblánál, képtelen voltam gondolkodni, remegtem is egy kicsit. Azóta bármikor, amikor vele van órám(heti 3x) gyomorgörccsel, szapora szívveréssel ébredek. Emiatt gyakaran volt olyan, hogy egyszerűen úgy voltam vele, hogy b*sszák meg, nem megyek be. (szerintem már átléptem a 30%+ óra hiányzást ebből a tantárgyból). Szerencsére osztályfőnököm nem akar kib*szni velem, leigazolt egész sokat, elég volt leíratnom a szülővel, vagy még annyit sem. Erről az utóbbi 32-ről a szüleim nem tudnak, az ofő természetesen már számon kéri rajtam, hogy mégis hol voltam, hozzak igazolást. Az orvoshoz nem merek bemenni kamu betegséggel, mert ott meg régebben beutaltak kardiológiára megint, írtak fel gyógyszert. Nem váltottam ki és be sem mentem. Nem tudom miért, nem emlékszem, mi járhatott a fejemben. A szüleim az egészről kb. semmit sem tudnak, fosok szólni nekik. Bár év végén kiderül. De ők hiába írnak igazolást szerintem. Addig kellene megoldani valahogy. Ti mit tennétek a helyemben? 18 múltam áprilisban, 11.-es vagyok.

2022. máj. 30. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig érdemes volna a saját érdekedben beszélni erről a problémáról a szüleiddel.A szociális szorongás egy betegség.Amire van gyógyszeres és terápiás kezelés is.Az más kérdés hogy mennyire hatékony.De érdemes volna az iskolapszichológust is felkeresni és elmondani ezeket a dolgokat.A szüleidet is beavatni, hogy tudják hogy gond van,és így megértéssel és támogatással tudjanak hozzád viszonyulni.Ha fény derül a hiányzásokra a szüleid haragudni fognak rád,és nem fogják érteni mi történik veled, vagy mit hol rontották el...és szülő függő hogy hogy reagálják le, van aki próbál normálisan viszonyulni a gyerekhez, de van aki ordibál üt vág, bántja a gyerekét.Akármilyenek is a szüleid, a saját érdekedben is érdemes leülni velük beszélni erről.És remélhetőleg ők is megérdemelnék hogy tudják a történések valódi okát.
2022. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha képtelen vagy segítséget kérni, akkor viseld a következményeit.
2022. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Mindenképpen beszélj erről a szüleidnek. Látszik, hogy tudod, hogy butaságot csináltál, de egyszerűen képtelen vagy felülkerekedni a problémán, ami nem baj. Az a lényeg, hogy nem vagy egyedül és ezt a problémát nem kell egyedül megoldanod. Fontos, hogy merj segítséget kérni, akár az iskolapszichológustól. Ennek a szigorú tanárnak vagy az osztályfőnöködnek is elmondhatod, hogy mit érzel és mi a bajod. Ők is emberek és nekik főleg kötelességük ezekkel foglalkozni. Semmi baj, biztos vagyok benne, hogy meg fogjátok tudni oldani, csak tényleg beszélj erről otthon. Először lehet, hogy mérgesek lesznek rád a szüleid, de inkább tőled tudják meg, mint a bizonyítványodból és inkább most, amikor lehet valamit tenni ellene, amíg nem késő. Ez az első lépés ahhoz, hogy "kigyógyulj" ebből. Mondd el nekik ugyanezt, amit leírtál ide és hogy képtelen vagy magadtól megoldani, úgy érzed, hogy segítségre van szükséged. Úgyhogy hajrá, bátorság!:)
2022. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Furcsa, de a kérdés kiírása után egy kicsivel derült ki. Megézték a krétát. Kérdezték miért hiányoztam, hol voltam. Elmondtam, hogy hol és hogy miért nem mentem. Sajnos elbagatelizálták. Apa azt sem tudta, hogy sírjon, vagy nevessen, anya kiabált, azt mondta jól teszi a tanár, a munkahelyen senkit nem fog érdekelni, hogy mihez van kedvem. Végülis igaz, de ebbe nem lehet beleszokni. Sőt, mivel egyre csak gyűlnek az ilyen élmények, egyre sz@rabbul kezelem őket.
2022. máj. 30. 19:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat. Még várok egy kicsit, eléggé mérgesek voltak, nem nagyon tudták hogyan reagáljanak szerintem. Ha nem javul semmi, talán jelzem először az iskolapszichológusnak.
2022. máj. 30. 19:58
 6/10 anonim válasza:
85%
Én suliban CBD olajat szedtem (napközben kb 20 cseppet) este meg Rivoval aludtam. Bár én inkabb azért mert depressziós voltam hogy lassan ballagok és otthagyom a "családom" az osztályt.
2022. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy ez nem csak a jelenről szól,hanem a jövődről is.Mert nagyon durván megfogja keseríteni az életed ez a probléma.Meg kell próbálnod olyan irányt venni, ami segít ...amitől minőségileg javul az életed és könnyebben éled meg a különböző szociális helyzeteket.

A szülők pedig valószínű átlag szülőnek megfelelően viselkedtek.Nem hisznek neked, azt hiszik csak kifogást keresel.

A neten nagyon jó szakirodalom van a szociális fóbiáról,mint betegség...ha elolvasod,esetleg eléjük teszed és beszélgetsz velük róla,akkor talán elismerik hogy valóban problémád van.Biztosan ők is tapasztalták ezt a problémát rajtad...egy szociális szorongó semmilyen társas eseményt nem szeret, tehát biztosan gyakran előfordult hogy nem szívesen mentél velük kötelező rokonlátogatásokra, rokonos bulikra, esküvőkre ilyen helyekre.Ha egy kicsit utána olvasnának, majd elgondolkodnának azon hogy egyes helyzetekben hogy szoktál viselkedni, akkor összeállhat nekik a kép.

2022. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem vágom ezeket a gyógyszereket még. Egyedül alkoholt használtam, hogy lenyugtassam magam, de nem sok értelme volt. Másnap 2x olyan rosszul voltam.
2022. máj. 30. 20:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, a rokonlátogatások nagy részét nem szeretem. Nem tudom, meg tudom-e győzni őket, de megpróbálom szerintem. Csak egyikük sem fiatal már, és azért régen a tanárok, meg úgy unblock az iskola sokkal elviselhetetlenebb hely volt gondolom. Meg aztán ott volt a kötelező katonaság. Nem csoda, hogy ennyire piszlicsáré dolognak tűnik ez nekik.
2022. máj. 30. 20:14
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond el nekik hogy komoly mentális gondjaid vannak bizonyos élethelyzetekben.És akkor hozd fel példaként amit fent is meséltél.Ugyanúgy meséld el nekik.És egészítsd ki azzal hogy nagyon erős a megfelelési kényszered, sokszor másokat magad elé helyezed, számít és félsz mit gondolnak rólad mások. "Lefagysz" a figyelem középpontjában.Ilyenkor olyan mintha nem is te lennél,és képtelen vagy ellene tenni.

Az említett szigorú tanáros eset miatt pedig olyan gátlások alakultak ki benned, hogy menekülsz a helyzettől, mert félsz,rettegsz hogy kellemetlen helyzetbe kerülsz, kihív a táblához,beéget, vagy hülyén reagálsz valamire.Ezért inkább ellógtad azokat az órákat, mert olyan szinten stresszel hogy nem bírod elviselni.És tudod hogy rosszat tettél ezzel, és nem helyesen cselekedtél,de egyszerűen ez a probléma ural téged,és képtelen vagy felülkerekedni rajta.

Majd mond el hogy rátaláltál a neten a problémádra, szociális szorongásnak hívják.És hogy nagyon sok mindenben magadra ismertél az írt tünetek alapján.És szeretnéd ha nem egyedül lennél ezzel a problémával, hanem mögéd állnának és segítenének, támogatnának...és szeretnél bevonni egy szakembert, aki megerősíti, vagy jó esetben megcáfolja a szociális szorongás tényét.

2022. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!