Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem jön vissza az...

Miért nem jön vissza az osztrák magyar monarchia???

Figyelt kérdés
2022. júl. 12. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ez hogy jutott eszedbe? Az osztrákok nem akarnának egy lepusztult gazdasággal közösködni.
2022. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Azért nem jön vissza, mert már nagyon messze van.
2022. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes felvetés! Beszéld meg ezt az osztrák császárral. Hátha tetszik neki a gondolat.
2022. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Mi érdekük lenne az osztrákoknak? Na meg ott az Unió! Egy uniónak az unióban semmi értelme nem lenne.
2022. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Érdek, nem érdek, únió és a többi marhaság, amiket írtok.

Monarchiához szükség van egy monarchra.

Az egy olyan uralkodó, akinek korlátlan a hatalma. Kizárólag az ő akarata dönt, senkinek nincs joga felülbírálni, kérdőre vonni stb. Senkinek nem tartozik felelősséggel.

Úgy tudom, az osztrákoknál is, nálunk is demokrácia van, abból is parlamenti.

Kreálni sem lehetne ehelyett egyeduralkodót, mert nincsenek meg a feltételek hozzá.

2022. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, egyáltalán tudod mit kérdezel? Ismered a szó jelentését? Egyeduralkodó. Nem kell hozzá kettő ország.

Anno a kiegyezést az osztrák császár kezdeményezte, mert szüksége volt a magyar katonákra, mert elég nehéz helyzetben volt. Két állam perszonáluniója nem egyenlő a monarchiával.

2022. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

5. és 6. válasz miért lett lepontozva? Mindkettő tényeket ír.

A monarcha az egyeduralkodó. Mi nem világos ezen?

2022. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem, de úgy látom nem is akarja megválaszolni senki.

De ha a szó jelentésétől eltekintünk, akkor sem tudom, mi lenne jó egy közös vezetőben. És ki legyen az? Osztrák vagy magyar? És a nem monarcha az illető, akkor a két ország közösen választja meg?

2022. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!