Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek attól agresszív mert...

Lehetek attól agresszív mert gyerek koromban sokat bántotak engem?

Figyelt kérdés

#agresszió #Durva bántás
2022. júl. 13. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Sok erőszaktevő, sőt, gyilkos egyértelműen azért vált olyanná, amilyen, mert bántalmazások elszenvedője volt gyermekkorában.

Persze, ez nem ment fel semmi alól. Nem lehet örökké másokat okolni a tetteinkért. Engem is sokat bántottak, mégsem lettem erőszakos, agresszív, sőt, inkább azért próbálok tenni, hogy ez a világ egy szebb, és élhetőbb hely legyen.

2022. júl. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Érdemesebb mielőbb kezelni, megértened az ok-okozatot és tudatosan javítani azon, azaz apránként elhagyni a megszokott, felvett védekezést, leplezést.


Ha tudatosan éled s irányítod magadat, idővel természetes lesz, azaz fejlődsz jobb irányba.


Pl kifejezetten agresszív voltam, simán belehúztam a rám akaszkodó csaj fejét az ajtóba stb.

Sokszor kellett magamat védenem, mert senki nem segített, tanárok se, egyetlen egy felnőtt se.


Csak egyedül akartam lenni, hogy alkothassak.


Csak ugye vannak nyomorultak, akik lelki bajaik miatt dominálni akarnak máshol, ha már otthon nem tehetik meg.


Azt hitték olyan csendes személy vagyok, aki hagyja magát... Az igazságérzetem és a kiállok magamért tulajdonságok mai napig megvannak bennem.


Leszálltak rólam, amint kiálltam magamért és sajnos sok tizenévesnek fizikailag kellett megéreznie, hogy hagyjon békén.


Ahogy idősödtem, tudatosan elhagytam, a szavakkal és gesztusokkal elég kifejezővé váltam, kisugárzásom erős, tekintélyparancsoló lett, így nincsenek gondok.


Aki random beszólogat, annak frappánsan válaszolok és sokszor elszégyenli magát vagy/és dünnyögve az orra alatt odébb áll.


A belső agresszivitást át lehet konvertálni. Persze sok munka van vele. Eleinte rengeteg önkorlát, tudatosítás, de idővel természetessé válik, amit megtanulsz.

2022. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Rengeteg sorozatgyilkos/gyilkos is a gyerekkora miatt ölt meg embereket. Vagy akár a gyerekkoruk miatt követek el több bűnt is (pl fegyveres rablás)
2022. júl. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ruru válasza:
Lehetsz... De mivel feltetted ezt a kérdést, valószínű a Te személyiséged helyén fogja kezelni. Mert választás kérdése. Engem is sokat bántottak ... És utálom az erőszakot és a veszekedést, pont ezért. Nyugalmas légkört szeretek és boldog vagyok hogy megteremthetem magamnak azt , ami gyerekként hiányzott az életemből!
2022. dec. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!