Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet minél olcsóbban...

Andras22 kérdése:

Hogyan lehet minél olcsóbban vásárolni az interneten?

Figyelt kérdés
2022. júl. 26. 10:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyakran ha beírja az ember a google-be az adott árut amit meg akar venni, akkor elsőként a hirdetett illetve egyéb oldalak jelennek meg, ahol meg lehet venni az adott árut. De általában azokon az oldalakon drágábban lehet kapni, az adott terméket mint a termék eredeti oldalán. Ez igaz repülőjegyekre, számítógépekre és szinte mindenre.
2022. júl. 26. 10:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Árúkereső, árgép. Beírod a kiválasztott terméket.
2022. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy a nagy cégektől olcsóbban lehet vásárolni, mint egy kisebb cégtől. Ennek oka, hogy népszerűbbek, többen vásárolnak náluk, ezért megtehetik, hogy olcsóbban árulnak sok mindent, mint a többiek. Ám ez nem jelenti azt, hogy minden nagy cégnél mindenképpen így van. Emellett vannak akciók is, amik szintén nem minden giga cégnél ugyanakkor és ugyanolyan mértékben van jelen.

Hogy mi a megoldás? Nyilván az első tanács az, hogy több találatot nézz meg. Jártam már úgy, hogy az árukereső vagy más ilyen jellegű weboldalon a találatok közül a legolcsóbb is drágább volt, mint amit a google-n találtam (ami nem volt benne az árukereső listájában).

A másik tanács pedig: Ahhoz, hogy több találatot nézz meg, tudnod kell jól keresni. Végig gondolni, hogy a vásárolandó tárgyat milyen boltok, webáruházak árulhatják. Persze, van amikor egyértelmű: ha csavar kell, akkor csavar boltba mész, ha laptop kell, akkor arra szakosodott üzletbe vagy, ahol elektronikus készülékeket árulnak. De vannak olyan tárgyak, amik több területen használhatók fel, ezért fordulhat elő, hogy más jellegű weboldalon is megtalálhatóak, tehát ezért írtam, hogy jól kell keresni.

Ha megvan a konkrét termék (konkrét márka, típus stb.), akkor csak a google találatokon kell végig menjél és összehasonlítani az árakat (szállítási költséget is beleértve!, mert akár 1.000 Ft különbség is lehet).

Külföldi weboldalakról (aliexpress, eBay, amazon stb.) is megérheti várakozni a spórolás végett. De utána kell nézz az ezzel járó esetleges extra költségeknek (vám, áfa). Lehet, hogy már az árban benne van.

És természetesen: közvetlenül a gyártótól (ha tudod pontosan, hogy mit szeretnél vásárolni).

2022. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Árukereső rengeteget segít, hogy minél olcsóbban vásárolj, DE nagyon figyeld azt, hogy mi árulja az adott terméket. Nevenincs, negatív értékelésű webáruháztól én semmit nem vennék.


Nagyobb webáruház FoxPostra is szállít, ami az egyik legkedvezőbb szállítási mód, néha 1000 forint alatt van a csomagdíj.


Még ajánlani tudnám, hogy ismerősöddel együtt rendeljetek és felezzétek el a szállítási díjat.

2022. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha valaki online check-in-t (online utasfelvételt) csinál akkor is, csak ha a véletlenül kiválasztott hely opciót választja, akkor lesz ingyenes a helye, különben fizetni kell azért is.
2022. aug. 14. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!