Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mást is zaklat a népszámláló?

Mást is zaklat a népszámláló?

Figyelt kérdés
Zaklat a népszámláló hölgy. Már online kitöltöttük, az nap amikor kezdődött, de minden héten ide jár és hiába mondjuk neki. Csenget, papírokat hagy az ajtón.
2022. nov. 14. 15:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Visszaigazolták igen és meg is van az azonosító kód és nem vagyok köteles idegent beengedni a lakásba.
2022. nov. 14. 16:56
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a cikket amit linkeltem

Le kell adni a számlálóembernek a kódot, hogy lássan, tényleg megcsináltad és akkor békénhagy.

Komolyan mondom ez tragédia amit a 21. században csinálnak... 150 éve flottabbul mentek ezek a dolgok mint manapság mindenféle informatikai rendszerekkel.

2022. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Online kitöltöttem, a visszaigazolást pedig kinyomtatva kiragasztottam az ajtóra, hogy eszükbe se jusson becsengetni.
2022. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

A hölgy nem idegen, hanem a feladatát ellátó hatósági személy, akit KÖTELES VAGY beengedni a lakásodba.

Ha nem engeded be (és hibás volt a bejelentésed), akkor vegyél ki pénzt a bankból, hogy tudj büntetést fizetni.

2022. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk Rokkóka megoldotta a dolgot a 3 éves bitbul
2022. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmentetted a visszaigazoló kódot, akkor nem értem mi a probléma. Bediktálod neki, ő beviszi a rendszerbe, és ennyi, többet nem fogod látni.


"KÖTELES VAGY beengedni"

Ugyan nem vagyok jogász, de szerintem ez nem teljesen igaz. Együttműködni vagy köteles vele, azt lehet a lépcsőházban vagy a ház előtt állva is. Én is népszámlálóbiztosként dolgozok, ha behívnak bemegyek, ha nem hívnak, nem megyek. Vettem fel nem egy kérdőívet így is, minimális rugalmassággal és szociális készséggel meg lehet oldani a helyzetet.


Ha meg van neked a visszaigazoló kód, akkor tényleg nem értem mi a probléma. Diktáld be neki, és békén fog hagyni. De egyébként visszaigazoló kód nélkül is le lehet zárni egy címet, ha azt mondja az ott lakó, hogy kitöltötte online de nincs meg a kód.


A kérdező által leírt szituációra az egyetlen magyarázat az lehet, hogy valaki nagyon rugalmatlan és nem hajlandó engedni. Ez lehet a kérdező és a számlálóbiztos is, ennyiből nem tudom megmondani. A megoldás az lehet a kérdező részéről, hogy bediktálja a kódot. Semmi olyan információt nem hordoz a kód, ami személyazonosításra alkalmas lenne. Egyedül a kitöltés dátumát lehet belőle megmondani az utolsó négy számjegy alapján.

2022. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Valamit nem értek. Azt írod a kérdésben, hogy hiába mondjátok neki, hogy online kitöltöttétek. És nem kérte, hogy mutassátok be a visszaigazoló kódot?
2022. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Gyanítom, hogy a kérdező nem tette meg az utolsó kattintást, amit kértek tőle.

Idézem a magam kérdőívérőt:

"Mielőtt kilép, ne felejtse el beküldeni a kérdőívet a fenti Beküldés gombra kattintva. Beküldés után már nem tud módosítani a válaszain.

Köszönjük válaszait, a kérdőív végére ért!

Mielőtt kilép, ne felejtse el beküldeni a kérdőívet a lenti „Véglegesítés” gombra kattintva.

Beküldés után már nem tud módosítani a válaszain.

Tehát gyanítom, hogy nem nyomta meg a "Véglegesítés" gombot és megnyugodott, amikor elolvasta, hogy "Köszönjük válaszait, a kérdőív végére ért!". Végig kellett volna olvasnia és megnyomni a "véglegesítés" gombot.

2022. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Keresett.

A férjem korábban mondta is, hogy felesleges az igazoló kód, de én azért mentettem.

Előkerestem, bediktáltam, kész.

2022. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. Online kitöltöttem normálisan és azóta senki nem keres, de, ha keresne, akkor sem venném zaklatásnak.
2022. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!