Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés
“amit én emeltem, mind homok volt: de nagyapám háza biztosan áll még” - Fogalmazd meg, szerinted mit jelent ez a mondat? Hogyan értelmeznéd?
2022. nov. 16. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy semmi maradandót nem alkottál/értél el életedben.
2022. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Számomra azt jelenti, hogy könnyen, gyorsan eltűnő sikereket értem el rövid idő alatt. Míg az apám hosszabb idő alatt stabilabb és maradandóbbat alkotott.
2022. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyapád kősziklára, Te pedig homokra építettél valamit. A kősziklát és a homokot nem kell a szó szoros értelmében venni. Az egyik azt jelent, hogy jó volt a kiválasztott hely (jó irányban indult el a döntéshozatalkor), a másik pedig azt, hogy labilis, ingoványos volt (kétes kimenetelű, sőt helytelen volt az elhatározásod valaminek a végrehajtásában).
2022. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!