Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illene adnom?

Mennyi pénzt illene adnom?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam segít hogy pár bútort elhozzunk valakitől a lakasomra. Kis bútorok, és 5 perc kocsival a táv amit szállítania kell. Oda-vissza neki az út kb fél óra (13km összesen).

Szerintetek mennyit illik adnom?


Köszi ha segítessz



2022. dec. 3. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én adnék egy ötezrest.
2022. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megérdemelne egy tízezrest, neki sincs ingyen a kocsi fenntartása és az üzemanyag. A segítőkészségéért én legalább annyit adnék neki. Vagy esetleg szívességgel is viszonozhatod a szívességét, anyagiaktól függetlenül. Mi pl. így csináljuk, ha az egyik kollégám segít nekem valamiben, akkor megkérdezem, hogy van-e olyan amiben én is tudok segíteni, legyen az a sz*rlapátolástól kezdve a szakmámba vágó dolgokig bármi.
2022. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tízes
2022. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
50.
2022. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen viszonyban vagytok. Ha te is szoktál hasonló szívességeket tenni neki, akkor kölcsönös segítségről is lehet szó. Ilyenkor kevésbé indokolt, hogy fizess, de mindenképp érdemes tisztázni, hogy ki mit vár el, vagy tart jogosnak, hogy ne legyen aztán sértődés belőle, hogy kihasználod a másikat. Én pl. rendszeresen adok maszek munkákat, kisebb-nagyobb segítségeket kollégáknak, így nem probléma, hogyha időnként kérek én is valamiben egy kis segítséget, amiért nem is fogadnak el semmi ellenszolgáltatást. De mindenképp fontos tisztázni.


Van aki a pénzt kimondottan sértésnek érzi, viszont egy kis tárgyi ajándék, pl. egy jó pia nagyobb érték neki. Sokan azt csinálják, hogy ilyenkor megkérdezik, hogy mit szeret inni a másik, de akár meg is kérdezheted, hogy sértésnek érzi-e, ha pénzt ajánlasz, vagy inkább azt kérdezd meg, hogy mit szeret enni/inni.

Tőlem ez rémesen távol áll, ráadásul én nem iszom alkoholt és kimondottan válogatós vagyok, úgyhogy kb. lehetetlen eltalálni az ízlésem bármilyen ajándékkal, ezért minden ilyen ajándékot tovább adok és értéknek sem tekintem. Én inkább a pénz választanám, vagy hogy majd te is segítesz nekem, ha szükségem lesz rá. De nem mindenki van így ezzel és az a fontos, hogy ő hogy viszonyul a szívességhez!

2022. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!