Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit mondjak ha apám/anyám...

Mit mondjak ha apám/anyám elveszi a telefonomat én meg vissza szeretném kapni?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon gyerekesnek hangzik, de igen, nálunk még mindig ez megy. Ha szerintük rossz voltam, elveszik a telefonom. Persze engem nem is nagyon izgat csak nem olyan jó ha nincs nálam. Szóval mint amit az előbb is le írtam. Mit mondjak a szüleimnek hogyha elveszik e telóm én meg vissza akarom kapni? mert már nagyon kezdik unni azt hogy ilyenkor mindig azt mondom hogy viszzakaphatnám mert tölteni kell.

2022. dec. 22. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Ha kiskorú vagy, akkor kuss a neved. Ha pedig nagykorú, és a saját pénzedből vetted a telefont, akkor hívd a rendőrséget. Ja, hogy az telefon nélkül nem megy? Barátkozz a valósággal.
2022. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg oka van annak, hogy elveszik...
2022. dec. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak normák, amelyekkel szeretnének a pozitív irányba fejlődő ember mederben tartani. Ha tartod ezeket a normákat, akkor nem fogják megvonni tőled az, ami neked jó, - ergo, viselkedj korrektül velük!

Van egy korszak, amelyet ha elérnek az egyéniségük fejlődése folyamán az emberek, féktelenné, kísérletezővé, lehetőségeiket meghaladóan felelőtlenné, kezelhetetlenné válnak. Azt feltételezve, hogy nem kitűzött célja egy szülőnek, hogy az agyagos földbe döngölje meghatározott időközönként a saját gyerekét, meg kell találni az eszközt, amivel "foghatóvá" tehető egy ilyen ember. Az családi erőszakot elvető - józanabbik - ember ezért nyúl ahhoz az eszközhöz, hogy a céljain keresztül próbálja megfogni a csemetéjét, amikor az jobban elrugaszkodik a valóságtól, mint ami még belefér. Tekintettel arra, hogy a digitális korba született emberek a személyes szférájukként kezelik a tulajdonukba jutott digitális kütyüket, ez egy kiváló eszköz ahhoz, hogy a valóságtól elrugaszkodott gyermekét az ember visszarángassa a valóságba. Ő akart téged. A teremtett meg. Ő gondoskodik rólad, - ő próbál meg mindent előteremteni ahhoz, hogy lehetőleg sikeres, a társadalom számára hasznos, értékes emberré formáljon. Mindezek árnyékában nem tűnik egy szülő részéről valóságtól elrugaszkodott mértékű elvárásnak, hogy tiszteld őt és a szándékait, ne nézd hülyének, meg lehessen bízni benned, ne hozd lépten-nyomon kínosabbnál kínosabb helyzetbe.

Rövid példa:

13 éves kislány, - akinek mindene meg van, - közepesnél jobb tanulmányi átlaggal. Az egyedülálló szülő ösztönzi, de nem bántja, ha nem "hatost" hoz valamilyen tantárgyból. Két-három rossz jegy miatt ennek ellenére úgy dönt - saját, felelőtlen elhatározásából - a kislány, hogy "új életet kezd", ezért egyik napról a másikra elszökik, (több, mint 100 kilométerre találják meg a rendőrök az otthonától azt követően, hogy megbeszélték előtte, hazamegy).

Áruld el nekem - kérdező, - te mit tennél, ha tudatában lennél annak, hogy ezt megtervezni, kivitelezni nem tudta volna a rendelkezésére álló rádiótelefon nélkül?

Csodálkoznál-e azon, ha a szervezés eszközének használatát megvonnák vagy brutális szinten korlátoznák részedre?

Csodálkoznál-e azon, ha ezek után 24 órás őrséget szerveznének melléd?

Nyitva hagyom a kérdéseket!

2022. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!