Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hozzá tudom "szoktatni" magam...

Hozzá tudom "szoktatni" magam a fájdalomhoz?

Figyelt kérdés
Ha a fájdalmat az agyam "idézi elő" hogy tegyek ellene, akkor ezt nem tudom irányítani valahogy? És az edzés közben való kifáradás is így működik? Meg az egyes katonai kiképzések a fájdalom érzetet csökkenti vagy segítenek elviselni azt? Amúgy én hogyan tudom magam "szoktatni" hozzá? A válaszokat előre is köszönöm.

2023. jan. 15. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ami nem öl meg, az megerősít. Mind fizikailag, mind mentálisan.
2023. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Folyamatos fájdalom s idővel immunis lesz a test, ahogy adott gyógyszereknél is megesik, hogy már nem hatnak, mert folyamat kapta a szervezet.

Vagy egyszerűbb pl.: jól esik havi 1x egy csoki néha, de ha napi szinten ennéd, már nem esne olyan jól.


Edzésnél viszont nem mindegy milyen fájdalmat akarsz csökkenteni. pl izomzatnak kell az építő pihenés is.

PL Testvérem gyönyörű eredményt ért el alakformálásban.

Nem mindegy, hogy csapatja agyatlanul, szabálytalanul

vagy ütemezve, szabályosan.

Nagyon jó edzőt talált. Én is elmegyek hozzá, amint lesz plusz keret rá.

2023. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval immunis lehetek rá? De ha a fájdalom egyfajta stressz akkor a stresszre is az leszek?
2023. jan. 16. 07:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenre jó az immunitás, sőt kevés eset van, amikor előny.

Pl stressz esetén... Igen, kialakulhat pl egy fájdalomra immunitás, ám annak ára van!

A lelked vagy érzelmeid egy halmaza elveszhet neurológiailag, de akár fizikai tüneteket, fájdalmat,egészségügyi problémákat is eredményezhet.


A fájdalom egy jel neked, testednek.


Pl ideje pihenni, rendbe tenni magad stb. Vagy vedd ki a kezed a tűzből, ember...


A lelki, stressz eredetű fájdalmak, gondok ellen pedig hiába a gyógyszer, nem hat vagy csak felületesen, de emészti fel a testet.


Nekem pl anno amik voltak: derék fájdalmak, lapockánál ideg csípődések, fülsípolás, reflux, homloklebeny fejfájás, fül sípolás, bélproblémák, álmomban stressztől véresre kapart fejbőr, ökölbe szorított kéz úgy hogy a körmeim nyoma fél óráig megmaradtak, hiperventilláció, pánikbetegés, izomrángások. Kapásból ennyit tzdtam felsorolni és ne akard egyiket se megtapasztalni.


Nehéz egy időszak volt, azóta 180°-ot fordult az életem kemény fejlesztések, önismeret által.


Ne akarj immunis lenni stresszre. Ha látszólag nem is fogsz annak tűnni, a tested szívja meg.

Ezért se jók a stressz elleni bogyók, kivéve, ha elhatároztad magad a változtatásokra és kell a nyugis koncentráció, hogy viszonylag hidegebb vérrel átgondold: na most merre, mit tegyek a jobbért?


Szóval átmeneti megoldásnak oké, de aki csak tudja igyekezzen mellőzni a bogyókat.


Önismeret, megoldáskeresés, tettek.

Le kell ásni a probléma gyökeréig és kigyomlálni, ami nem oda való.

2023. jan. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ui: 1-esnek valahol igaza van.


Megerősítenek adott dolgokban ért helyzetek, események stb, ám mindig megvan a maga ára.

2023. jan. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!