Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mihez lehet kezdeni az én...

Mihez lehet kezdeni az én esetemben? (munka, pénz, egyetem, stb)

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok, az otthonomtól kissé távol járok iskolába. Elég rossz anyagi helyzetben vagyunk, s az ösztöndíj sem túl sok (nagyjából mind elmegy, amit kapok, alig tudok megspórolni valamit...). Van két testvérem, akik betegek, én is az vagyok. Ez meghatározza mind az anyagi helyzetünket, mind az én időbeosztásomat, valamint azt, hogy hosszútávú és nehezebb munkát végezzek. S persze az egyetemi tanulmányaim az elsők, nem szeretném félbeszakítani. Viszont a pénzre nagy szükségem van. De semmilyen végzettségem nincs, hiszen gimnáziumba jártam és még kicsit odébb van az, hogy végzek a suliban, no meg egy alapdiplomával nem sokra megyek, ráadásul azzal sem, amit tanulok (nem megyek bele, hogy mit és miért, és nem kérek kioktató kommenteket sem, hogy akkor mért ezt tanulom). Szóval nem tudom, mit lehetne tenni. Tudom, hogy alapból nehéz munkát találni, egy tanulónak meg főleg, az én napjaim pedig még problémásabbak, így nem mindegy, milyen munkát végeznék. Ráadásul ez nem a főváros, ahol talán több a lehetőség...:(
2010. okt. 3. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Diákmunka? Nincs olyan iroda a közeletekben, amelyik diákmunkával foglalkozik? Próbálj részmunkaidős állást keresni, ill. vannak olyan cégek is (már láttam ilyen hirdetést) amelyek kifejezetten főiskolásokat, egyetemistákat keresnek. Nézegesd az internetet, hirdetési újságokat.
2010. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

persze, hogy van diákmunka, illetve inkább mondom úgy, hogy szövetkezet. de munka alig akad, pedig rendszeresen figyelem az oldalt. ami van, az is olyan, hogy éjszakai bulifotózás SAJÁT géppel!!!, vagy nehezebb munkák főleg passzív féléveseknek. próbáltam korrepetálást, de őszintén szólva annyi ember akad egy-egy korrepetálásra szorulóra, hogy ez sem jön össze, valamint babysitterkedés sem:( a város nem túl nagy...

ezért kérdeztem, mert így gondban vagyok. az pedig szóba sem jöhet, hogy nem tisztességes munkát vállaljak, vagy akár ügynökösködés meg társai, abban a klassz jutalékos rendszerben...

nehéz diáknak lenni:S

2010. okt. 3. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!