Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem kb.26 éves korig vagy...

Egyetem kb.26 éves korig vagy munka?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne elmenni egyetemre, ami majdnem 4 évet elvenne az életemből. Ugyanakkor nem ártana, ha ennyi idős koromban már lenne pár éves munkatapasztalatom és félretett pénzem.

Ti mit tennétek?


Az egyetem mellett nem tudnék dolgozni.


2011. júl. 12. 20:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy miért nem tudsz az egyetem mellett dolgozni? Én 21 évesen kezdtem el az egyetemet ami öt év. Nem megy nekem valami könnyen igy csúszok, de most inkább átmentem levelezőre és munkát keresek. Amugy ha nem megoldható az egyetem mellett munka szerintem akkor is érdemes belekezdened az egyetembe.


25/L

2011. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért mert sokáig bent kell lenni, külön nyelvórák stb., így nem marad időm dolgozni.

Éjszaka nem fogok munkát vállalni.

2011. júl. 12. 20:42
 3/13 anonim válasza:

Persze hogy nem tud, gondolni kell arar is hogy nem mindeggy hogy végigszenvedi az egyetemet a fáradságtról és mindenből 2-es lesz, vagy megcsinálja saját határaihozt mérten. :)

Szerintem menj egyetemre, nyári szünetben pedig vállalj munkát. Hidd el, egyre nehezebb a mai világ, később nagyon meg fogod bánni ha most nem lesz dpilomád.

2011. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Muszáj nappalira menned? Levelezőn nem oldható meg? Mert akkor tudnál dolgozni mellette.

Első voltam. :)

2011. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
20:47-es miből gondolod, hogy persze, hogy nem tud egyetem mellett dolgozni? Rengetegen vannak akik úgy csinálják és a vizsgák is sikerülnek nekik és nem is kettesre. Mindenki tudja, hogy mit bír aszerint kell dönteni.
2011. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A kérdező már kifejtette miért...ha úgy érzi neki a kettő eggyütt sok, akkor választania kell.
2011. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondom az őszinte véleményemet. Már elvégeztem az egyetemet, most leszek másodéves mesterin, eddig úgytűnik, hogy nem nagyon fogok találni munkát. Legalábbis egyelőre semmi lehetéségem nincs, max ismerettség által van 2-3 hely, ahol azt mondták, hogy ha lesz hely, felvesznek. Nem találok munkát, pedig elvállanék bármit, boltban eladóként dolgoznék, vagy pincérnőként, de sehova nem vesznek fel, mikor látják, hogy egyetemet végeztem és mesterire járok. Nyilván arra gondolnak, hogy amint találok munkát a szakmámban felmondanék( ami igaz is ). Ezért itt vaygok 23 éves fejjel, tervezzük az esküvőt, szeretnénk házba költözni, a panelből, de nekem semmi keresetem és egyelőre munkalehetőség se nagyon. Semmi gyakorlatom, nem értek semmihez, csak a szakmámhoz, abban meg nem találok munkát, cak önkénteskedést. Szuper... Ha egyből elkezdek dolgozni már nem itt tartanék, voltak lehetőségeim, de nem tudtam én se suli mellett, annyira össze-vissza voltak az óráim, hogy sokszor reggeltől estig ott voltam, pár óra megszakítással. Emelett, hogy lehet dolgozni? Nagyon remélem, hogy pár év múlva sikerül elhelyezkedjek és a mostani helyzet csak tanulópénz. De nem biztos, hogy mégegyszer bevállalnám, a mostani fejemmel. Annyi stressz, kínlódás, szívás a suliban és még egy munkahelyet se biztosítanak, pedig a 3. legjobbként végeztem az 50ből...
2011. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogot tanulok nappalin, mellette meg pénztáros vagyok egy Tacskó Hipermarketben. A főnököm tegnap szólt, hogyha lediplomáztam, szívesen látna főállású alkalmazottként, mert kevés a betanított kasszás... Ezek után miről van szó? :)


Ennyit ér a diploma :(

2011. júl. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

22:41

Mikor diplomáztál le? Csak mert ha pár hónapja, akkor még van esély hogy elhelyezkedj. Nekem a barátom februárban végzett a műszakin, és rá 2 hónapra talált jol fizető állást. Nem a legjobbat, de a szakmájában el tudott helyezkedni.

Gondolom attól is függ hogy mire van leginkább igény, mindenesetre elgondolkodtató amit írál.

2011. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Bírom, ahogy mindenki "a diplomáról" mint valami elvont egynemű matériáról beszél... Talán figyelembe kéne venni, hogy MILYEN diplomáról van szó, nem?


Ha a nemzetközi tanulmányok, kommunikáció, menedzser, turisztika-vendéglátás, vezetésszervező, közgazdász vagy egyéb büfészak, jogász, tanár vagy más piacképtelen szak, akkor inkább hanyagolni kell. Ha mérnök, informatikus, matematikus, logisztikus vagy más piacképes diploma, akkor hajrá. A kérdező esetében valószínűleg az első eset áll fenn, tehát egyetem szkipp.

2011. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!