Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom magam SOHA...

Miért nem tudom magam SOHA kipihenni?

Figyelt kérdés
Elegem van abból, hogy folyton fáradtan kelek. 7-8 órákat szoktam aludni, 17 éves vagyok. De akárhányszor felkelek mindig úgy érzem, hogy azonnal vissza tudnék aludni. Péntekenként van, hogy már hat órakor lefekszem aludni, és mivel fáradt vagyok, ezért azonnal el is alszom, másnap délután 2kor keltett anyám, hogy jól vagyok-e, és úgy éreztem, mintha alig aludtam volna valamennyit. Bármikor lefekszem, bármikor kelek soha nem tudom magam kipihenni. Nem telefonozok lefekvéskor, nincs körülöttem semmi telefon/laptop stb.. Ha engem nem keltenek fel, akkor nem tudom, hogy meddig lennék képes aludni... Valami megoldás?

2023. jan. 24. 06:07
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Orvost kellene felkeresned, vérkép egyéb rendben van e.. tulzott fáradtság ilyen idos korban nem normalis allapot
2023. jan. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
"Számtalan állapot okozhat kimerültséget, többek közt cukorbetegség, vérszegénység, ételintoleranciák, pajzsmirigybetegségek , vitamin- és ásványianyag-hiány. Ezeken túl akár szívbetegségek is járhatnak ilyen tünettel"
2023. jan. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
74%

Vitaminhiány, mozgáshiány, vashiány, folyadékhiány is okozhat ilyen tüneteket.


Menj el a háziorvoshoz, kérj egy vérvételtm

2023. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek aludni meg mindig fáradtnak érzem magam, de ez tényleg nem okés azért. Mármint leginkább a másnap kettőig alvás az már baj.
2023. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Alvási apnoe is lehet.

De, nem tudom, miért kell itt találgatni, és miért kérdés, a "Valami megoldás"? Az a megoldás, hogy a háziorvosodhoz,/gyerekorvosodhoz fordulj; ezt nem tudtad kitalálni?

2023. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
62%
Orvos, orvos, orvos.
2023. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:

Sajnos a mai akadémikus orvoslás nem foglalkozik a mellékvesék állapotával, pedig lassan népbetegséggé válik a kifáradásuk. Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként működnek. Csapatban működnek a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveddel.

3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely, és ennek eredményeképpen te krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt.

De először akkor nézzük, hogyan is jutottál el a “mellékvese fáradtságig”?

• Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, sőt, igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk, azt viszont igenis meg tudjuk változtatni, ahogyan reagálunk a minket körülvevő stressz forrásokra, és ahogyan kezeljük azokat.

• A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására kitaláltad melyik szervednek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel? Igen, a mellékveséknek!

• A harmadik hozzájáruló pedig szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez pedig nem más mint a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt.

Ha tehát ki szeretnéd húzni magadat ebből az állapotból, akkor nagyon fontos, hogy megtanuld kezelni a stresszt, hogy kiegyensúlyozd a vércukor háztartásodat és hogy helyreállítsd a bélrendszer egészségét. Ez pedig csakis életmód- és étrendváltással lehetséges.

2023. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Próbálj kialakítani egy rendszeres alvásciklust. Például 23-tól 7-ig alszol.Fontos hogy fiatalon legalább 8 órát aludj naponta, főleg ha ezzel már voltak problémáid. Hétvégén aludd ki magad teljesen, ha van rá lehetőséged. Velem is előfordult már hasonló probléma. Ha esetleg pedig az elalvással vannak problémáid akkor vannak módszerek pl kamillatea alvás előtt.
2023. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!