Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szívbetegség vagy pánikbetegség?

Szívbetegség vagy pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom rövidre fogni mert egyébként hosszú lenne. Tavaly április óta küzdök mellkasi fájdalommal ami bal oldalon kezdődött de azóta éreztem középen és jobb oldalon is. Annyira elfajult a dolog vagy nem tudom, hogy fogalmazhatnék, hogy ez a fájdalom átment bal lapockára, hátra, vállra, bal kézre. Volt már kétszer pánikrohamom is ezek miatt és a probléma a mai napig fenn áll. Háziorvosnál voltam többször is ez végett, volt nagy labor, mellkas, illetve háti gerinc röntgen ahol enyhe gerincferdülést állapítottak meg de mondták, hogy nem vészes és ez nem sugárzik át mellkasba. Kétszer megjártam a sürgősségit ahol nyugalmi EKG illetve vérvétel és mellkasröntgenek is voltak de minden negatív. Magán kardiológusnál voltam augusztusban ahol csináltak szintén EKG-t illetve szívultrahangot amik szintén negatívak lettek. Tavaly december óta járok pszichológushoz és ő úgy gondolja, hogy enyhe pánikbetegségem van generalizált szorongással és, hogy a problémáim idegi eredetűek . 23 éves férfi vagyok, enyhe túlsúllyal.



2023. jan. 25. 15:52
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
75%
Ez fix, h nem szívbetegség, bàtya.
2023. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Veled is volt hasonló?

2023. jan. 26. 17:42
 3/10 anonim válasza:
82%
Velem most van, de nekem az elmúlt fél évben, munkahelyi zaklatások, és egy autóbalesetem is volt, nem én hibámból.
2023. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia! :) Nagyon sajnálom, hogy ilyenek megtörténtek veled. Jobbulást kívánok és kitartást! :)
2023. jan. 27. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Akkor nagy eséllyel pszichés eredetű fizikai tüneteid vannak s gondolom nem unalomból mentél pszichológushoz. Szembe kell nézned önmagaddal, leásni a dolgok gyökeréig, ám arra csak te vagy képes igazán. A pszichológusnál csak kibeszéled a dolgokat. Ritka az, aki kérdésekkel ás benned.(aminek igazi haszna lenne)


Szánj magadra több énidőt és ne félj a kellemetlen emlékektől se, mert a szőnyeg alá söprés nem megoldás. Mindig ott lesz belül és kihat rád, legyen szó akármiről.


Éld meg a dolgokat és fogadd be elmédbe, ha már a múlt, akkor ez van, megtörtént. Azaz elfogadás és feldolgozás. Akkor fogod tudni, hogy tényleg feldolgoztad, ha tudsz úgy beszélni róla, hogy nem kavar fel, sőt, simán elmeséled, mint egy esti sétát, ahol láttál valamit.


Számtalan fizikai fájdalom, tünet amolyan jelek a testedtől, ideje lenne helyre tenned az agyi, azaz lelki állapodod, amely az agyban zajlik.


Valami kellemetlen? Kérdőjelezz meg mindent. Minden érzést. Mikor? Milyen körülmények? Mindazt több aspektusból átgondolni. pl ha másik személy is szerepel benne, miért viselkedett úgy ahogy? Lehet neki is gondjai voltak? Elfogadod, tovább mész, miérteket kérdezve stb.


Nyitottnak kell lenned önmagad és mások felé fejben, több aspektusból elmélkedni, sőt másokat is bevonhatsz.

pl ha szülővel volt valami, őt megkérdezni pl hogy akkoriban mikkel küzdött, milyen volt a helyzete. Sajnos sok ember hajlamos pl gyermekén, családon, másokon letölteni a dolgokat. Még ha csak verbálisan is.


Ezek csak példák. Mindenki története és személyisége egyedi, még akkor is más eredményeket kap az ember, ha pl

egy testvérpárt leszid anyukájuk, az egyik sírni kezd, másik pedig vállát rántja. - mindenki más.


Számtalan formáját láttam és tapasztaltam, mikre képes az elme. Pozitívtól a mély gödrökig.


Az elménket épp úgy kell karbantartani, mint testünket.

Pl szorongás, stressz hatására kortizol-t termel a mellékvese és komoly gyulladásokat, fájdalmakat okozhat a test bármely pontján.

S ez csak egy példa.


Szánj magadra sok énidőt, dobd félre a telefont, némítsd le, menj lazulni. Nem tudom mik jönnek be neked.

pl részemről: fürdőzés, bambusztea, biciklizés, esti séta, zongora, rajz - mindegyik egyedül és csendben a gondolataimmal.


Nemcsak pszichés gondokra, mindenre jók.

pl átgondolni egy ötletet, újabb célt, stb.


Remélem sikerül feltárnod a dolgokat, idővel helyre tenni őket és boldog egészséges életed lesz! ^^ Sok sikert és kitartást!

2023. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

ui. mai napig tartok pár napos eltűnéseket, amikor magam vagyok és élvezek pl egy utazást a hegyekbe vagy csak az udvaron lazulok és senkit nem fogadok. se telón, se üzenetben stb.

A felgyorsult világunkban pedig főleg fontos, sokak számára elfeledett dolog az énidő és tisztességes kikapcsolódás.

2023. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Nagyon szépen köszönöm a válaszod, teljes mértékben igazad van és próbálom megfogadni a tanácsod. Az a legfőbb problémám, hogy teljesen váratlan az egész és rendszertelen. a fájdalmak mindig más jellegűek, lehet szúró, szorító, égő és mindig az motoszkál bennem, hogy biztos a szívemmel van a gond de legbelül tudom, illetve merem remélni, hogy ez igaz is. Én tényleg próbálkozom mindennel, megfogadom a pszcihológusom tanácsait is, barátnőmét, barátok, családét is de a félelem bennem van és amikor nem gondolok rá akkor is valamilyen formában előjön, egy pillanatra beszúr és már le is szedálódok jobb esetben pár órára vagy egész napra. Nem tudom teljesen elterelni a figyelmemet hiába kezdek bele akármibe a gondolat egyszerűen nem tűnik el, pedig számtalanszor megpróbáltam nem foglalkozni ezzel az egésszel de valahogy mégis visszaesek ebbe a körforgásba sajnos. Vannak napok amikor nagyon jól érzem magam és eszembe se jut de utána a másnap kezdődik minden előröl és nem tudom hova tenni ezt az egészet. Itt van a kezemben a rengeteg negatív lelet aminek a felét magánúton intéztem el és biztos vagyok benne, hogy az orvosok nem bagatellizálták el a kivizsgálásokat. Háziorvosom is elküldött több helyre is és minden negatív lett, amikor harmadszorra mentem vissza hozzá ugyanazzal a panasszal, akkor adott beutalót pszichiátriára, ahol szintén diagnosztizáltak pánikbetegséggel pedig akkor még fele ennyire nem volt vészes mint mostanában. Amiket kaptam antidepresszánst illetve nyugtatót elég volt egyszer bevennem és teljesen leszedáltak, akkor döntöttem úgy, hogy megpróbálom magamtól megoldani a dolgokat pszichológus segítségével. Teljes mértékben igazad van az "én" idővel kapcsolatban, csak az a baj, hogy nagyon kevés időt tudnék belefektetni munka és egyebek mellett. Mindent elkövetek azért, hogy jobb legyen és elfelejtsem ezt az egészet. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat igazán hasznos volt és kedves tőled! :)

2023. jan. 30. 12:43
 8/10 NTBS ***** válasza:
73%
Inkább pánikbetegség.
2023. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xp ali ***** válasza:
100%
Sok ismerősömnek van ilyen mostanéban. Senkinél nem találtak semmit, pedig volt akinél még mellkas ct is volt, másnál "csak" szívultrahang. De a biztonság kedvéért: 1 teljes vérkép meg egy ekg nem árthat a kardiológián a szív ultrahang sem túl drága és körülményes, de ezt majd a háziorvosod eldönti. Sztem a covid bezártság, home office, háború okozhat ilyen tüneteket.
2023. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Teljes labor volt, ahol annyi derült ki, hogy a koleszterinem határértéken van de minden más rendben volt, illetve magán kardiológusnál voltam, ahol volt EKG, szívUH és ott sem találtak semmit.

2023. febr. 25. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!