Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angoltanulásra jó az , hogyha...

Angoltanulásra jó az , hogyha angol felirattal nézek animéket , sorozatokat ?

Figyelt kérdés
Egy animének a 12 részes második évadát végignéztem angolul , mert lusta voltam kivárni , hogy lefordítsák magyarra . Alig volt olyan szó , amit nem értettem . Legyen ez az angoltanulási stratégiám ?

2023. febr. 10. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ártani nem árt, de ez nem stratégia. Mást is kell csinálni, nem csak sorozatot nézni.
2023. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Esetleg mangákat , könyveket olvashatnék angolul .
2023. febr. 10. 15:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg felirat nélkül is, ha érted miről beszélnek. A feliratolvasás elég kényelmes, csak nem veszed észre mellette, hogy 1 szintet (magyar helyett angol felirat) vagy akár 2 szintet (angol felirat helyett angol szövegre figyelés) is feljebb tudsz lépni tudásban. Élményben is egész más, hogy a cselekményt teljes figyelemmel nézed és nem csak szöveget olvasol míg beszélnek.
2023. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát igen csak amiket nézek azokat eredeti nyelven nézem , pl. japán , finn , spanyol , amiből még semmit sem értek .
2023. febr. 10. 15:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt de nem elég
2023. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan szintig, hogy elboldogulj angol nyelvterületen eljuthatsz így, de nyelvvizsga nem lesz belőle. Ott mindenféle nyelvtant is kérdeznek, és senkit nem érdekel, hogy mennyire folyékonyan beszéled a nyelvet ha nem ismered a szabályokat. És az akcentust se tudod kiküszöbölni. Én teljesen véletlenül tanultam angolul, nem volt tervben, és folyékonyabban beszélem mint a németet amit 10+ éve tanulok :DD
2023. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
100%
Kezdésnek jó.
2023. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Canaan ***** válasza:
100%
Szia. Igen kezdésnek nem rossz, és a manga olvasás angolul is jó ötlet. Nekem segített, hogy meglegyen a nyelvvizsga. Ha találsz valakit akivel tudsz chatelni angolul, az még szuperebb lenne. A kiejtést se hanyagold el, mert nagyon fontos. Ha ezzel a módszerrel akarsz nyelvet tanulni, szerintem az Origo nyelvvizsga az ami a legjobb lehet. Ebben nem mennek annyira rá a nyelvtanra. Személy szerint én is Origoztam mert hiába vagyok jó angolból tudtam magamról, hogy a nyelvtanom nem a legfényesebb, de így is simán meglett elsőre.
2023. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

#1 #6

Nektek írom.

Én sorozat nézéssel nyelvvizsgáztam le kifejezetten egyszerűen. A sorozatnézésen túl semmi extra készülődést nem tettem bele.


Szóval de, ez simán lehetséges és elég is.

2023. febr. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, #9 hol vizsgáztál? Mert én is jól beszélek angolul, de a nyelvtanból szinte semmit nem tudok. Lehet, hogy én is megpróbálnám ott :DD
2023. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!