Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angoltanulásra jó az , hogyha...

Angoltanulásra jó az , hogyha angol felirattal nézek animéket , sorozatokat ?

Figyelt kérdés
Egy animének a 12 részes második évadát végignéztem angolul , mert lusta voltam kivárni , hogy lefordítsák magyarra . Alig volt olyan szó , amit nem értettem . Legyen ez az angoltanulási stratégiám ?

2023. febr. 10. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

Itt nem arról van szó, hogy leültél-e megtanulni a nyelvtant. Az Angliába született gyerekek sem úgy tanulnak meg angolul, hogy 2-3 évesen leülnek a szüleikkel nyelvtant tanulni.

Bizony, a középfok olyan alap, szituációs angol, amit simán el lehet sajátítani sorozatokból. Animéket én annyira nem ajánlok egyébként, mivel abból rossz angolt is magad tudsz szedni, mivel lehet hibás a felirat.


Egyébként ha beszélni tudsz, akkor a nyelvtan is megy, legalábbis én nem azt értem beszéd alatt, hogy random szavakat ki tudsz mondani, ha képes vagy kommunikálni, akkor egyébként van elég ismereted nyelvtanból, hogy lazán átmenj.


Nekem teljesen mindegy volt melyik nyelvvizsgát csinálom, mivel közel volt így esett a választás a BME-sre. DE az a szint, amikor én mentem, a szövegértésem már rég C1-es szinten volt, mert annyira tartalmat fogyasztottam angolul. ÖSszességében 80% fölött teljesítettem, és egyik rész eredményem sem volt 60% alatt.

2023. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10 vagyok


Akkor ez nem olyan, mint a német nyelvvizsga :D Ott se voltam még, de a tanáraim azt mondták oda be kell magolni a nyelvtant.


(érdekességképp: 10 éve tanulok németül, magoltatják velem a szavakat és 30 értelmes mondatot nem tudnék összerakni, de angolból soha egy szót nem magoltam, és néha előbb jut eszembe a kifejezés angolul mint magyarul, sőt, többször is álmodtam már angolul :D)

2023. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Németet én nem tanultam, de hallottam ismerőseimtől, hogy egy csomó kivétel van, ezért baromi nehéz.

2023. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!