Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire lehet alapja a...

Mennyire lehet alapja a pletykáknak?

Figyelt kérdés
Ha valakiről terjesztenek negatív dolgokat,ti elhiszitek és inkább bele se fogtok a barátkozásba vagy inkább magatok is szeretnétek megismerni az illetőt?

2023. febr. 28. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha érdekel az illető, akkor járok utána, egyébként nem szokott érdekelni.
2023. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint teljesen kitalált dolgokat is simán terjesztenek. Volt amiről meg is tudtam bizonyosodni, szóval ez ilyen. Az elhivésre meg azt mondanám, hogy meg van az amit elhisz az ember és van amit jobb nem elhinni kapásból, mindkettőnek megvan a maga létjogosultsága és területe. Én a barátságot cikis esetben előbb inkább ellenőrizném, mert drogos vagy bűnöző például ne legyen...
2023. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A pletykákat jellemzően az unalom szüli. Annyi értelmük is van.
2023. márc. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
100%
Nem veszem figyelembe. Ha annyi millió forintom lenne, ahány pletyka tárgya voltam, egy elég tehetős ember lennék.
2023. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Sose alapozok pletykára, sőt ahogy csak lehet kerülöm az olyan személyeket, akik terjesztik.


Javarészt önmaguk vagy/és saját életük elől menekülő személyek, akik terelik saját figyelmüket a saját dolgaikról, fájdalmukról.


Volt munkahelyeimről részben az ilyen személyek miatt is igyekeztem saját lábra állni és megalapozni a jelent.


Példák:

Hatan voltunk egy kis csapatban. Az adott munkához 5 fő kellett, szóval mindig 1 fő mást csinált külön. Természetesen felváltva történt a folyamat.


Csak fogtam a fejem csendben, hogy lehetnek olyanok amilyenek.

Mindig az aktuálisan távol tartózkodó személyt kibeszélték...


Szegényeknek nem esett le az se: "ha én távol vagyok, akkor velem is ezt csinálják".


Volt, hogy be akartak vonni pletyizésbe és illedelmesen visszautasítottam és a szünetekben füzetemben dolgoztam tovább a munka utáni projektjeimen.


Sajnos hallásom van, egy fiút beszéltek ki fújogva mindennek elhordták, milyen igénytelen, büdös...


Nem tudom elviselni se az ostobaságot, se gyávaságot, se a megfelelő kommunikáció hiányát. Az igazság érzetem pedig erős.


Felkerestem a srácot, beszélgettünk, azalatt igazolódott a szag. Korrekten félre hívtam és megbeszéltük. Zavarban volt és mondtam, ne legyen, tök természetes dolog. Bárkivel megesik, főleg munka közben.

Javasoltam egy patikában kapható terméket, ami nagyon jó és kevés kell a felületre, kipróbálta az enyémet. Használt, úgyhogy vett ő is.

Megköszönte.


Később ment a pletyi: "biztos nő van a dologban" - igen, csak nem abban az értelemben, ahogy beképzelik.


Másik helyen és egyben utolsó alkalmazotti munkámban:


Amikor oda mentem a főnök lebabázott és távol volt, majd idővel bejelentették visszatérését.

A problémás réteg zendítette a pletykát és még engem is be akartak hálózni a negatív dolgaikkal, ám nálam nem használ.


Másképp működök.


Illedelmesen visszautasítottam a társaságukat és mentem dolgomra vagy a projekt füzetemet bővítettem ötletekkel.

Újabb próbálkozásukkor pedig felszólaltam: majd én eldöntöm magam milyen ember is ő, nem kell a véleményeteket rám húzni. Mindemellett biztos megváltoztatta a gyermek, családbarátabb lesz az illető miután megtapasztalja az anyaságot.


Amikor visszatért az illető munkába érezhető volt, hogy a pár fős csapat a hátát mutatta neki. Figyeltem egy ideig a reakciókat, helyzetet és amikor túlórán maradt a főnök annyit mondtam neki, viszont látásra és kitartást!


Itt vette észre, hogy másképp gondolkodok és tekintek az emberekre. Apránként kialakult egy jó kollegai kapcsolat, jól dolgoztunk együtt és megismertük egymást.


Elismerte, hogy munkamániás volt, de tudta azt is, hogy sokan kifogást gyártottak, hogy előbb léphessenek és amikor tényleg volt valami nehezen hitt bennük - azaz teljesen jogos volt, érthető.

Alapon az a pár fő kifejezetten szeretett ellustulni mindent, amit csak lehetett és a rosszindulat se hiányzott belőlük.


Nekem és másik kollégámnak a munkához szükséges eszközeit eldugdosgatták stb. Nem tudok rájuk haragudni, alapon pedig őket minősiti mindez.


Alkalmazottként, főnökként is harapok pl ha telefonoznak, nem tartják be a dolgokat, köztük a munkaidőt. Jómagam is betartottam és tartom mai napig. Sőt azon kívül is ügyködök.


Nem kevés kárt okoztak egyesek pl telefont nyomkodta és nem a munkát csinálta, csak néznie kellett volna van-e hiba, nos... 540 ezres kárt okozott az illető alig 6 perc alatt.

A főnök pedig még jó fej volt, eltusolta. (Bár őt ismerve magára vállalta, a jó szíve viszi a sírba.)


Azt kell elhinni, amit tapasztalunk és meg is győződünk a dolgokról (már ha szükséges). Ne alapozzunk sose pletyikre.


Sose tudhatod mennyi az igaz belőle vagy pl más aspektusból mi a valóság avagy annak ok-okozata.


Pl az izzadós fiúnál a fokozódó stressz miatt volt erősebb izzadás.

Én is voltam stressztől izzadósabb, már orvoshoz mentem, mert nem normális méreteket öltött a gondom anno. Akkor kaptam azt, amit én is javasoltam.


Amint idővel rendeződtek a dolgok, helyre állt minden azóta már csak porosodik az üvegcse a polcon úgymond. Remélem az ő élete is rendeződött azóta. ^^


Ha hasonlót hallasz, max ha olyan van segíts a pletyi "áldozatának" és kerüld az olyanokat, akik ezzel töltik ki az idejüket.


Jómagam is voltam pletyka áldozata nem egyszer. Szép befeketítések voltak a saját ostobaságuk miatt, ami csak plusz nyűg volt olykor.


Pl.:

csalom a párom... láttak egy sráccal a posta előtt, akinek autójából kiszálltam és nagy mosollyal puszit adtam neki búcsúkor...


Homlokon csaptam fejemet és felcsesztem magamat, hogy az én hűségemet senki ne rombolja marhaságokkal.


Alapon mondtam mindig mindenkinek: érdekel valami vagy hallasz valamit kérdezz! Nem harapok.


Nos, összecsuktam füzetemet, felmentem ebédlőbe és kértem egy kis figyelmet, felszólítva a pletyizőket:

1. ennyire ráérünk, hogy hülyeségeket terjesszünk?

2. mindegy ki látott a postánál, máskor kérdezzen.

3. felmutattam a karácsonyi közös képet, ahol a párom és a látott személy is rajta volt a képen. Folytattam mondandómat:


A fehér autós illető a testvérem. Az én hűségemet pedig senki ne merje befeketíteni pitiáne pletykával. Akárki volt szálljon magába és szánjon időt a saját életének rendbetételére. Nézzen körbe a saját lelkébe, főleg ezek után. További jó étvágyat!


Körbe nézve lehetett látni a szégyenérzetet, a tekintetek pedig elárulták ki is volt a ludas.

Egy olyan személy, aki bele volt zúgva páromba és be-be próbálkozott nála, viszont párom nem akart bunkó lenni, távolságot tartva kommunikált vele...


Mindezt megbeszéltük párommal, a hölgy mindezek ellenére megközelítette a páromat, aki megjegyezte neki megvető tekintettel, tudja hogy ő volt és nem díjazza az ilyen embereket. Az illető szembesült a visszautasítás zordabb oldalával.


Mentem autóhoz és a testtartása, tekintete ilyenkor szexi, de ijesztő tud lenni. A hölgy pedig lesütött fejjel nézte a földet távozva. Szintén erős igazságérzetű személy a párom. Simán kimondja a gondolatait kertelés nélkül.


Csak azért volt visszafogott ezek előtt az illetővel, mert kollégám és nem akart gondot számomra.


Nem is értem mi zajlik le ilyen esetekben az ilyen nők fejében.


HA pletyka rólam igaz, elismerem, ha nem, nem hagyom szó nélkül a problémásabb pletykákat, mint a fent említett. A sületlenségeket pedig rájuk hagyom.


Matek pl a gyengém, de nem is tagadom, viszont számtalan más sokkal jobban megy, mint átlag embereknek.


Ezek a példák legalább adtak inspirációkat adott jelenetekhez az irományomban. Mint látszik: szeretek írni.


Példákon keresztül pedig látszik mi/ki mennyire más, hány aspektusa lehet egy adott dolgoknak/szálnak. Főleg a mögöttük rejlő igazság és ok-okozatok sokszor teljesen mások, mint aminek gondolják külső szemlélők egy nézetből.

2023. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a nagyon klassz és mély igazságokkal teli utolsó valaszt.ezert nem szeretek többek között alkalmazott lenni..
2023. márc. 28. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!