Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikortól illik jó estét kívánni?

Mikortól illik jó estét kívánni?

Figyelt kérdés
Illetve meddig lehet jó reggeltet vagy jó napotot kívánni? Illetve ha valakivel mondjuk éjfélkor találkozok, akkor mondhatom azt, hogy jó éjszakát?

2023. ápr. 23. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A jó éjszaka inkább elköszönés.

Nincs merev szabály ezekre. Egyéne válogatja. Köszöntem én pl. jó estét fél nyolckor nyáron. A másik meg csodálkozott, hogy mi bajom van? Milyen este?

2023. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
18:00-tól kel estével köszönni
2023. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BringaManó ***** válasza:
Nem csoda, hogy csodálkozott, hiszen az este szó a nap estéből (vagyis "eséséből", alábukásából, eltűnéséből) jön, így aki ezt még beleérzi a jelentésébe, annak furcsa lehet "fényes nappal" hallani. :-)
2023. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 madi111 ***** válasza:

Jó estét szerintem akkor lehet kívánni, amikor már sötét van, vagy már kezd sötétedni. Télen már akár öt órakor is.


A jó éjszakát csak elköszönéskor szokás mondani.


A jó reggelt már egy kicsit bonyolultabb. Szerintem reggel kilencig belefér. Persze aki reggel hatra jár dolgozni és hajnali négykor kel, az lehet, hogy furán fog nézni, ha kilenckor azt mondod neki, hogy jó reggelt.

2023. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Napnyugta után már lehet jó estét kívánni.
2023. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!