Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a vèlemènyetek a cigányokról?

Mi a vèlemènyetek a cigányokról?

Figyelt kérdés
Mi a vèlemènyetek a zenèjükről, èteleikről, a nők öltözködèsi stílusáról. De nem ezekre a putrisokra gondolok hanem ezek a tehetősebb romák. (A kérdést nem rasszizmusból tettem fel!)

2023. jún. 7. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
A normálisakkal semmi problémám nincs, csak sajnos ez a népességük 1-2 százalékát teszi ki, a többi pedig jellemzően primitív.
2023. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kultúrájukról (szokások, öltözködés, zene, tánc, stb.) nem sok jó, tőlem teljesen idegen, romákat nem ismerek.
2023. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Számomra taszító mind az öltözködésük, mint a kedvelt csicsás barokk vagy reneszánsz minden aranyozott stílusuk is, és a zenéjüktől sem vagyok oda. Nagyon nem tetszik..
2023. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A zenéjüket ki nem állhatom. Vallatni lehet vele. De a magyar népzenével is így vagyok.
2023. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 miért mi a bajod a zenèjükkel? Én szinte csak cigány zenét hallgatok. Pl ilyeneket hogy : Lejla, Leó. Persze nem mindenki szereti
2023. jún. 7. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A cigány zenét én sem szeretem, habár nemrég voltam rendezvényen ott volt egy hagyományörző együttes, ők tetszettek. Este meg valami Robertót hívtak, őt inkább nem véleményezem.

Én ha valakit bírok nem azért, vagy nem annak ellenére teszem, hogy cigány, magyar, vagy kínai, hanem a saját személye miatt.

Teszem úgy, hogy volt olyan, akivel összebalhéztam, de olyan is, akire az életemet is szó nélkül rábíznám (amit mondjuk a tesómmal már nem tennék meg).

2023. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 2*Sü ***** válasza:
100%

Néptáncos voltam, így tanultunk cigány táncokat is, illetve volt egy félroma barátom is. Az autentikus cigány népzenét kifejezetten kedvelem (Kalyi Jag, Parno Graszt volt a kedvenceim között, mint ahogy a magyar tagokkal rendelkező Gázsa zenekar Budapesttől Kommandóig albuma is). Itt egyedül a cigánykeserves, kesergő, hallgató műfajjal – ritmustalan, lassú zene, elnyújtott sorvégekkel – lehet kikergetni a világból (lásd: https://www.youtube.com/watch?v=775YU1mFDTE ). A szájbőgő, a kanna, a kanál hangja nekem bejön.


A nótát sem cigány, sem magyar módra nem kedvelem (pl. 100 Tagú Cigányzenekar). Egyik-másik zenét esetleg eltűröm, de kedvelni nem kedvelem. A cigány popzenével is valahogy így vagyok. Zeneileg sablonos, témájában, szövegében semmitmondó, olyan nyálas, giccses számomra ez a zene (a popzene is nagy általánosságban, de így cigány módra még inkább), maximum egy-két kivétel van, ami valamiért mégis hajlamos a fülembe mászni. (Pl. nem véletlenül lett Kis Grófonak a A nézését meg a járását című száma országosan ismert, bár ott azért ha jól sejtem, alapvetően egy nem cigány dal az, ami a zene köztes motívumát adja.)


A cigány táncot ugyan nem kérdezted, de azért az üt…


Az ételeikről nem tudok beszámolni, mert nem nagyon ismerem. Leszámítva azt, ami lehet, hogy cigány eredetű, de beépült a magyar gasztronómiába.


A viseletről… Nyilván táncos múltamból fakadóan vonzódom a népviselethez, így nyilván az autentikus cigány viselethez (ami sok helyen – esetleg némi modernizálással – még ma is hétköznapi, vagy ünnepi viselet maradt). Sokkal vonzóbb számomra egy hosszú szoknya, mint egy mini. Az ízlésemhez képest túl színes és talán giccses is persze, de nem annyira, hogy ne tetsszen.

2023. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom le mert letiltanak
2023. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

A gimnáziumban volt egy cigány barátom, igaz ő zenésznek mondta magát.

Gyerekkoromban is volt egy cigány kisfiú a barátom, jól el játszottunk, aztán elköltözött.

A magyarországi cigányokról azt gondolom, hogy sokkal nehezebb nekik megélni, mint nekünk. Ezért és nem a vérük, gonoszságuk, lustaságuk miatt vannak, akik nem legális úton élnek meg. A félelemkeltő embereket én is utálom.

Vannak cigány civil szervezetek is az országban, amelyek próbálnak pozitív változást elérni, segíteni az integrációt, az ő munkájuk nagyon fontos szerintem.

Beszéltem egyszer egy cigány asszonnyal, ő azt mondta, hogy jó volt a multinál dolgozni a szalag mellett, mert ott nem volt megkülönböztetés, csak épp valami vegyszert nem bírt az egészsége...

Ez is olyan sunyi dolog, hogy sok helyen, pl. Közép-Amerikában a legkiszolgáltatottabbakkal dolgoztatnak, és akkor nem kell annyira az egészségügyi előírásokat betartani, és akkor valaki 30-40 évesen tönkremegy, és onnantól lehet rá mondani, hogy lusta dolgozni.

De persze sokan meg megszokják a segélyből élést, illetve lemondanak arról, hogy legyen munkájuk.

És hát valóban, aki ellenem lép fel fenyegetően, azt én is gyűlölöm. Nekem annyi a szerencsém, hogy sokféle cigánnyal találkoztam, így látom, hogy ők is sokfélék...

Na, de ezzel a véleményemmel sokakat irritálok, elnézést.

2023. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Egyénekről van csak véleményem, közösségekről nincs. Mindenki más.
2023. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!