Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egyetem előtt kihagynék...

Ha egyetem előtt kihagynék egy évet milyen hátrányokkal járna, lenne valami pozitívuma?

Figyelt kérdés

Amióta jelentkeztem megváltozott az érdeklődésem és a célom is, de már nem lehet új szakot jelölni.

Gyógyszerész vagy kozmetikus vegyész szeretnék lenni amihez kémia alapszakon vagy vegyészmérnökin kéne végeznem, az utóbbi kettőt nem jelöltem meg és az a probléma, hogy a kémia írásbelim rosszul sikerült, mivel nem tudtam rendesen felkészülni, ezért nem vennének fel gyógyszerészetre.


Az orvosi diagnosztikára meg lenne a pontom, mert a kémián kívűl magas pontszámú érettségiket írtam, de már nem szeretnék ebbe az irányba menni, kivéve ha azzal a szakkal is lehetnék kozmetikus vegyész vagy foglalkozhatnék bőrápolással és nem tudom, hogy lehetséges lenne -e.


Ha kihagynék egy évet felkészülnék rendesen kémiára és újraérettségiznék, illetve ha lenne rá időm dolgoznék vagy még egy nyelvből szereznék nyelvvizsgát.


De úgy érzem így lemaradnék valamiről és, ha gyógyszerészetre jelentkeznék újra 25 évesen végeznék és nem tudom, hogy ez csak nekem tűnik soknak vagy tényleg az-e, emellett nem tudom, hogy milyen hátrányokkal járna.



2023. jún. 7. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradsz le semmiről. Láttam már 70+-os bácsit is vizsgázni fizikából, bsc-n.
2023. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is 25 évesen végeztem, kihagytam 1 évet a felkészüléshez, ez ne vegye kedved.
2023. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én jópár évet kihagytam előtte munka miatt, mégsem bántam meg.
2023. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!