Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megnéztem egy horror filmet s...

Megnéztem egy horror filmet s most nem tudok elaludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy nem kellet volna megnéznem mivel alapból is nagyon jó fantáziával rendelkezem.

Mielőtt kérdezzétek a tiktok feldobta s olyan érdekes volt, hogy nem bírtam ki, hogy ne nézzem s mire észbe kaptam már mindegy volt...


Pár órával a film után még nem féltem meg semmi ilyesmi viszont most, hogy már fáradt vagyok s mennék aludni egyszerűen nem megy. Állandóan valami zajra felriadok.


Ha valaki még ilyenkor fentvan tudna tanácsot adni?

Előre is köszönöm!


2023. jún. 28. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg ébren maradni. Feküdj hanyatt az ágyon, a szemed legyen nyitva, ne is pislogj! A lábaidat nyújtsd ki, és emeld fel 8 cm-re. Tartsd ezt az állapotot 13 percig, és közben gondolj egy felhőre a kék égen.
2023. jún. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírtad ki, hogy meg ne nézd ==> Nem bírsz elaludni.

Akkor máskor:

Bírd kihagyni, amikor a lelkiismereted szól ==> Nem lesz ettől nyugtalan éjszakád.


A biológiai-fizikai folyamatoknak van egy lecsengési ideje. Nem gondolom, hogy könnyen el tudnád terelni a figyelmet, hacsak nem tennénk be egy valami vadállatok közé, ahol az életedért kellene menekülni.

Most gondolkozz azon, hogy legközelebb mit kell csinálnod, hogy ez ne forduljon elő.

Már késő tenni ellene bármit is, mert elindítottad a biológiai-fizikai folyamatot. Viseld a magad vállalta következményét.

Máskor időben cselekedj azzal, hogy meg se nyitod, és még trailert sem nézel. NE! játszadozz a trailer-rel!!

2023. jún. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ment a zöld #3...eskü olyan jót nevettem az előadásmódodon, hogy besz@rsz xdd

Persze értem a mondandód, csak elképzeltem a komolyságát ahogy valaki ezt mondja fapofával, sőt kioktatóan idegesen xd


Egyébként ilyen esetre 3 megoldást tudok:


1. Egyértelműen előre gondolkozni. Ha tudod, hogy félős vagy és félsz változtatni is, akkor kerüld a kiváltó okokat.


2. Próbáld elterelni a figyelmedet qkármivel ami lenyugtat. Persze ez vagy összejön, vagy nem. Ha nem akkor marad a hármas pont (a legjobb...):


3. Egyszerüen nézz szembe a saját félelmeiddel. Ráadásul maradj a realitás talaján.


Például a zombiktól, szellemektől, gyilkos robotoktól, hat lábú zsiráfoktól, emberevő nyulaktól vagy plafonon mászkáló öregasszonyoktól, stb. nem kell félned mert vagy nem léteznek vagy ártalmatlanok. Mármint a rádióban, híradóban, portálokon még nem tájékoztattak egyetlen hozzáköthető halálesetről sem.


Vagy vannak a reális félelmek, de ott a "puding próbája az evés" törvény van életben vagy a "Minek ment oda?" legtöbb esetben.

Például a sötéttől ha félsz akkor menj ki a sötétbe amíg fel nem fogod magadban, hogy ugyan az mint nappal csak rosszabbak a látási viszonyok.

Vagy ott vannak a cápák...de hidd el nem fog szembefutni veled egy a padláson, a Balatonban meg csak delfinek vannak (Kozsó szerint...)

Jó az elmebeteg gyilkosok ellen ezek nem működnek, de annak nem sok esélye van...Nagyobb az esélye, hogy agyonnyom egy kávéautomata vagy valami...

2023. jún. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!