Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan gitározhatnék úgy mint...

Hogyan gitározhatnék úgy mint anno Jimi Hendrix?

Figyelt kérdés
Ő az egyik legnagyobb példaképem

2023. jún. 30. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Például ahelyett hogy itt nyafogsz, gyakorolhatnál.
2023. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlás, gyakorlás, és még több gyakorlás. Meg némi tehetség...
2023. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Sok gyakorlással elsajátíthatod a számait, de olyan kultikus, kreatív gitárjátékra csak ő volt képes. Persze meg tudod tanulni a számait, de olyan korszakalkotó dolgot már senki nem tud csinálni, mint ő.
2023. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Ismerek egy spanyol manust, Enrique Casal-t akitől nagyon sokat tanultam. De azt tudni kell hogy minket Kodály módszeren neveltek valahogy másképp vagyunk bedrótozva ezért nagyon idegen és nehéz. Sajnos kevés blues zenét hallunk és azt is elég rosszul. Szerintem felejts el mindent, hallgass rengeteg bluest, legyél szabad, laza, játékos és kreatív. Add át magad a zenének, minden hangot rögzíts magadban a gitáron. Tulajdonképpen nem nehéz a Jimi játéka, lényegében a "double stop" technikát használja szinte mindenhol. Gyakorlod és egyszer csak ráérzel és menni fog.
2023. júl. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
70%

Szerintem mechanikailag meg lehet úgy tanulni gitározni, mint Jimi Hendrix, hiszen nem volt extrémjó technikájú és pontosságú gitáros.

Ha csak a játéktudást nézzük, nála voltak/vannak sokkal jobbak. De a zenélés másról is szól...

A virtuozitás, a kreativitás, ami Hendrixet és pszichedelikus rockzenéjét egyedülálóvá tette, az másolással nem tanulható.

Aki megpróbál ugyanúgy gitározni, mint ő, az sosem lesz olyan, mint ő, mert ő nem próbált másra hasonlítani, hanem saját gondolatait, egy addig nem hallott egyéni módon fejezte ki.


Vannak emberek, akik kiemelkedő módon utánozzák a nagy művészeket Michael Jacksontól Picassóig. Még az is lehet, hogy valaki pontosan ugyanúgy, ugyanazt meg tudja valósítani, mint annak idején a művész. Na és?

Attól az utánzó még nem lesz művész, az mindig csak egy szolgai másolat lesz. A művészet alapvetése a saját érzések, gondolatok egyéni kifejezése. Ha ez nincs meg, ha nem kreatív az illető, legyen bármilyen jó, csak másoló marad.


Még valami. Amikor azt írtam, hogy Hendrix nem volt annyira jó, pontosan gitározó, akkor nem azt értettem ez alatt, hogy utcazenész szinten volt, hanem azt, hogy a világ legjobbjai között kizárólag etekintetben nem volt az első 3-ban, hanem csak az első 20-ban mondjuk. Nyilvánvaló, hogy a zenének élt, az volt az élete. Gitárral feküdt és gitárral kelt. Tehát neki a gyakorlás nem olyan volt, hogy másoktól kellett kérdezgetnie, mennyit kell még gyakorolnom, hanem olyan természetesen gyakorolt, mint ahogy lélegzett.

Önmagát és környezetét romboló életvitele ellenére és talán segítségével hihetetlen dolgot vitt véghez, hihetetlen karriert és életművet tett le az asztalra nagyon rövid idő alatt. Nekem a kedvenc gitárosom.

jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!