Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes megoldás?

Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Már kb. 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, de december óta egy magasabb pozícióban, mint eddig.

Először egy határozott szerződést kaptam, ami most járt le június 30-án. Azt mondta a munkáltatóm, hogy szól az illetékeseknek, hogy csináljanak egy új határozatlan idejű szerződést, mert meg van velem elégedve.

Viszont közben terhes lettem, amit szerintem már ők is tudnák, szerződésem még nincs, sürgetni nem akarom őket.

Szerintetek mit csináljak? Ha most elmondom biztos, hogy nem kapok új szerződést.



2023. júl. 13. 06:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el addig. Honnan tudnák ha te nem mondod?
2023. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert félek, hogy mástól megtudják, kis falu ez, és már céloztak rá.
2023. júl. 13. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A pletyka nem egyenlő a 100% igazsággal. Gondolom nem sok idő már az új szerződés megírása. Hány hetes vagy?
2023. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szerintem várd meg a szerződést, ha te nem mondtad még el, és a faluban sem kürtölted szét, akkor nincs okuk ilyet feltételezni, valószínűleg ha sejtenék, nem lengették volna be a határozatlan idejű szerződést. Nyugodtan kérdezz is rá, hogy akkor mi a helyzet a szerződéssel, mert ha 30-án lejárt az előző, akkor már igencsak esedékes lenne a következő, jogod van tudni, hogy hányadán álltok. Ha pedig az megvan, utána már biztosan védelem alá esnél, nem mondhatnak fel neked, csak ahhoz tényleg kéne egy élő munkaszerződés.
2023. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!