Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék segítséget kérni,...

Szeretnék segítséget kérni, ti mit tennétek az én helyemben, és hogyan?

Figyelt kérdés

Nos, kérem, hogy a negatív kommentelők most kíméljenek.

23 éves nő vagyok, jelenleg 5 hónapos, párommal élek együtt..

Sajnos olyan kapcsolatban vagyok, ahol lelkileg bántva vagyok, eddig valahogyan el is tűrtem, lenyeltem, de a mai nappal érzem azt, hogy megölt bennem valamit.

Fáradt voltam ma kikelni az ágyból, hogy egyből neki áljak az itthoniaknak, és elkezdett szavakkal, mondatokkal bántani.

“Bánom, hogy ilyen nővel jöttem össze.”

“Nekem sem a gyerek sem te nem kellesz”

“Előre sajnálom azt a gyereket, milyen anyja leszel”

“Az exemet jobban szerettem, vissza megyek hozzá”

“Ezért nincs köztünk szex mert már nem kivánlak, senkinek nem kellesz.”

“Sose szerettelek, az eleje óta csak mondom, de sose volt igaz”

Majd mind ez mikor megtörtént tükör elé néztem, és csak zokogtam..

Majd furcsállta hogy rá fél órára bocsánatot kért, és hogy én miért vagyok gyerekes, hogy ilyen dolgokért behisztizek.

Lépnék, megtenném a lépést de valamiért nem tudom megtenni.

Annyira szeretnék mást kezdeni az életemmel, de nem tudom mit és hogyan.

Nem dolgozik, terhesen is én tartom el.

Most kezdem azt érezni, hogy szét estem..Vég pont.

Ti mit tennétek? Én mit hogy tegyek?


2023. júl. 19. 03:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 5 hónapos kismama vagyok.
2023. júl. 19. 03:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de te teljesen hülye vagy.

Még eltartod ezt a pszichopata barmot? Úgy kell neked.

2023. júl. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, aztán lépjél már, az istenért:


Ahogy írtuk, a nárcisztikus személyiség elvárja környezetétől a figyelmet és a tiszteletet – ez pedig leginkább a közvetlen hozzátartozóira, a párjára és a családjára igaz, mert bennük keresi a folyamatos megerősítést, amivel önbecsülést akar szerezni. A nárcisztikus személyiség kapcsolatai nagyon gyakran mérgező klímában zajlanak: a torzult személyiség kihasználja, sokszor megalázza hozzátartozóit, míg azok el nem hiszik, hogy tudatlanok és hogy érdemtelenek mindenre, amit kaptak az életben.


Egy nárcisztikus emberrel egy családban élni nagyon nehéz, hiszen a nárcisztikus személyiségzavar okozta problémáknak ők a legnagyobb elszenvedői. A nárcisztikus szülő különösen kegyetlenül bánhat házastársával és gyermekeivel, hiszen saját gyermekkori traumáit vetíti le jelenlegi kapcsolatára, ugyanazt a traumát adja át (akár lelki, vagy fizikai terror formájában is), ami őt magát ilyenné tette. Mivel minden embernél más mértékben jönnek ki a nárcisztikus személyiségzavar tünetei, ez a párkapcsolatoknál sem egyforma: vannak olyan nárcisztikus személyiségek, akik csak a folyamatos elégedetlenségüket, vagy tiszteletigényüket fejezik ki, míg mások elmennek a tényleges, traumatizáló szokásokig, vagy a bántalmazásig.


Miért hiányzik a nárcisztikus ember minden rossz tulajdonsága ellenére a párjának? Mert a narcisztikus személyiség saját önbecsülés-problémái kivetítésével valószínűsíthetően a párja, gyerekei, akár a szülei érzelmi világát is károsíthatja. Ha valaki évekig, akár évtizedekig azt hallgatja, hogy mindenben rossz, szüksége lehet az őt mérgező nárcisztikus emberre, aki hamisan, de mégis terelgeti az útját, dominál felette.

2023. júl. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen férfi az, amelyik megérdemli, hogy az utolsó buznyákig lehúzzák, amire csak lehetséges. Ennek csak arra kellettél, hogy kitárazhasson beléd, - ne kíméld! Azt azonban szervezd meg, hogy egy állandó, ám távoli, laza kontroll ott legyen mögötted, - nehogy kitalálja a kis butuskája, hogy egy váratlan pillanatban "csak úgy" ledarál (gyerekestől) vagy hasonló és akkor örökre el tud felelősség nélkül tüntetni. Talán meg fog lepni, de férfiként gondolom úgy, ahogyan! Ne kíméld!
2023. júl. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!