Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek kollégiumban...

Mi a véleményetek kollégiumban lakásról?

Figyelt kérdés
Első éves leszek egyetemen, és nagyon gondolkodom rajta, hogy menjek e koliba, vagy ne. Nagyon sokan azt mondják (hát inkább a szüleim és a velük egyidősekkel beszéltem ilyenről), hogy nagyon jó volt számukra. Egyetlen probléma, hogy én eléggé introvertált vagyok, kell sokszor az, hogy egyedül legyek otthon. De ki sem szeretném hagyni ha akkora élmény ez. Még van egy két napon jelentkezni. Ezért kíváncsi lennék a véleményetekre, főleg azokéra, akik olyanok, mint én.

2023. aug. 2. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

0 magán szféra.


Konkrétan még maszturbálni vagy aludni se tudsz nyugodtan.


A szobatársaktól függően meg tanulni se, stb.

2023. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sose voltam kolis, azért mert én sem szeretek emberekkel összezárva lenni huzamosabb ideig. Biztos meg lehet szokni, de én nem vállalnám be. Legalább annyi magán szféra nekem kell h saját szoba. Viszont nyilván olcsóbb mint egy albi sokkal.
2023. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
Eszedbe se jusson kihagyni! Ha nem vagy kolis, nem is vagy igazi egyetemista mert kimaradsz minden buliból, a mértéktelen alkohol és drogfogyasztásból és a beállva elkövetett másnap megbánt szexből! Életem legszebb 4 éve volt. Még azt se bánom hogy majdnem lecsuktak a kis pucérmaratonunk miatt! :D
2023. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Én azért másképp vélekedem, de pontozzatok le nyugodtan. Középiskolában voltam koleszos, introveltártként eléggé paráztam tőle, viszont egyáltalán nem volt rossz élmény, sőt.:D Ez talán segíthet nyitnod is mások felé. Persze random, hogy kikkel kerülhetsz egy szobába, de cserélni bármikor lehet. Maszturbálni? Minek? A zuhanyzóban sokkal jobb dolgok is vannak annál egy koleszos csaj társaságában. Nem beszélve a bulikról és a közösségalkotásról. Egyébként vagy ám köteles a szobádban tölteni az összes idődet, tanulni nyugodtan tudsz pl a könyvtárban vagy egy parkban is. Sajnos az én életemből részben kimaradt az egyetemi koli, és így munka mellett egyetemre járni levelezőn elég szar dolog, ott max 1-1 éjszakákat alszom koliban hétvégente tényleg full random emberekkel, mert az sokkal olcsóbb mint egy rendes szállás vagy az utazás. Na, ott már sokmindent láttam, de még így is tetszik. Mellékesen kérdezném, hogy egy albérletet miből szeretnél finanszírozni? A szüleid pénzéből? Mert másképp nem fog menni a jelenlegi árak tekintetében.
2023. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mindenki a szülei pénzéből finanszírozza az albérletet kezdetben. Mivel középiskola mellett nem hinném hogy valaki dolgozni el tudott járni. Aztán az egyetem előrehaladtával lehet munkát keresni ha szerencséje van talál is és akkor abból. Amúgy én nem értek a négyessel egyet, nyilván nem akarom megkérdőjelezni hogy milyen ember vagy, de aki tényleg introvertàlt típus az nem fog úgy hozzáállni a kolihoz mint te 😂Aki igen az valójában nem is az.
2023. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2%
Miért lettem így lepontozva?! Azt akarjátok hogy élete legszebb éveit hagyja elveszni és barátai se legyenek?
2023. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
#5 2 éve kezdtem az egyetemet 25 évesen, 19 éves korom óta dolgozom, és manapság már jól is keresek(diploma nélkül, csak jó helyen/munkakörben), ezért gondolom, hogy ez részben irreleváns a kérdést tekintve. Nem fekete/fehér minden. Én alám ugyan nem tettek sokmindent, főleg nem milliókat egy 3,5 éves bsc elvégzéséért. Középiskola után csinálhattam azt, amit akartam. Csináltam is, és el is értem ezt-azt, de a kérdés szempontjából irreleváns. Ami engem és az introvertáltságot illeti, abszolút nem értek egyet. Benyomom a fülest, és problem solved. Csak más volt ez 15 éves fejjel, és más 10+ éjes fejjel persze. Nekem viszont nem adatott meg az, hogy helyettem kifizesse bárki az albérletet. És nem is igazán vágytam erre. Részletezhetném, de nem fogom.
2023. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#4


Tudod, nem mindenkinek az a vágya, hogy a zuhanyzóban szexeljen egy csajjal, ahonnan amúg pont minden kihallatszik oda, ahol a közös fal van. Főleg, ha még lány is. Tudom, a nagy kandúrok 10 perc reszeléssel elintézik a dolgot, de a lányoknak az édeskevés.


2 év egyetemi koli alatt 2 bulin vettem részt. Abból az egyik egy szülinap volt, a másik meg egy rendes nagy. Utóbbit meg is bántam, értelmesebben is eltölthettem volna azt az időt. Annak örülök, hogy a szobatársaim ilyeneket nem tudtak szervezni a szobában, mert a földszinten voltunk, s hallotta volna a kapus. Tudok olyan rémtörténeteket, hogy volt aki vizsgaidőszakban éjjel 3-kor még nem tudott lefeküdni aludni, mert mások a bömbölő zenére rázták a valagukat mellette a szobában.


Amúgy azokat miért nem említed meg, hogy pont az ilyen bulizósakat cseszegeti az adminisztrátor a legtöbbet? Bűntetésből lépcsőház felmosás, stb. Vagy azt, hogy úgy is kell szinte heti szinten konyhát takarítani, hogy még a hűtőt se használod? Vagy hogy heti 2-szer szobaellenőrzés simán van? Vagy hogy ha pl a közös részen valakik összetörnek pár széket azt is veled fizettetik meg?

2023. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert nálunk nem volt ilyen. Kocsmasoron volt lent mindenki hajnali háromkor, az a pár ember tudott aludni a koliban aki beteg volt.

Ilyen szintfelelős volt nálunk, lazán tekertem a jointokat mikor benyitott, közölte hogy minden rendben van aztán ment is tovább. Dunaújvárosi Egyetem és nem Azkaban, jesszus!

2023. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A lépcsőházat meg a konyhát meg a takarítónők takarították, nekünk csak a szobát kellett rendberakni mert azt csak havi egyszer pucolták ki.
2023. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!