Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek kollégiumban...

Mi a véleményetek kollégiumban lakásról?

Figyelt kérdés
Első éves leszek egyetemen, és nagyon gondolkodom rajta, hogy menjek e koliba, vagy ne. Nagyon sokan azt mondják (hát inkább a szüleim és a velük egyidősekkel beszéltem ilyenről), hogy nagyon jó volt számukra. Egyetlen probléma, hogy én eléggé introvertált vagyok, kell sokszor az, hogy egyedül legyek otthon. De ki sem szeretném hagyni ha akkora élmény ez. Még van egy két napon jelentkezni. Ezért kíváncsi lennék a véleményetekre, főleg azokéra, akik olyanok, mint én.

2023. aug. 2. 19:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
A kollégium nagyon jó dolog. Ha nem értesz valamit, mindig tudsz kihez fordulni. Hogy milyen társaság tagja leszel, az pedig szinte csak rajtad múlik. Kiszakadhatsz a szülői házból és a családból, megtanulhatod ellátni magad, pénzt beosztani. Megkezdheted a felkészülést az önálló életre. Jövendőbelidre akadhatsz. Ma már alig van olyan hely, ahol ismerkedhetsz - a kollégium ilyesmire is ideális. Rengeteg előnyét csekély hátrány rontja.
2023. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9%

Végre valaki mellém áll, köszönöm!

Ahogy a 11-es mondja kérdező, ismerkedj, barátkozz, szórakozz, szeretkezz, nem leszel mindig fiatal! Csak sajnálni tudom azokat akik a korábbi választ írták hogy zavarta őket a hajnal 3-as party. Majd 40 évesen rájönnek hogy nem éltek igazán és késő bepótolni!


Nézd meg az összes beteg amcsi egyetemista filmet. Na azt a sok kalandot oszd el kettővel és megkapod az igazságot! Komolyan van olyan barom aki kihagyná önszántából? Ezek az emberek velem együtt mérnökök, családos emberek. Nem haltak bele pár sörbe és pár vicces cigibe. Ha lejönnek 1-1 rendezvényre, mai napig bulizunk egyet csak picit visszafogottabban. Ez a fajta összetartás és barátságok az amit nem hagyhatsz ki!

2023. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

12

Lehet másként is nyomni, de ugyanúgy gazdagabb lesz élményekkel.

Feltétlenül gazdagabb, mint ha otthon vagy társaság nélkül egy albérletben lenne.

(Összesen kétszer rúgtam be 3 év alatt, amíg kollégista voltam. Nem kell minden héten lerészegedni. - Az egyikre egy haláleset a mentségem.)

2023. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért attól lennének valakinek barátai az egyetemen, hogy koleszban lakik? Ott összeraknak full random emberekkel. Én is simán szereztem barátokat az egyetemen, de olyanokat, akikkel tényleg kölcsönös szimpátia, közös érdeklődés alapján kerültünk össze.
2023. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem még bátyám mondogatta ezt hogy milyen jó a kollégium és társai(Aki aztán khm nem végezte el az egyetemet), szerencsére szülők tudtak segíteni és inkább szobát béreltem.


Szerintem nem mindenkinek való a kollégium. Én kollégium nélkül ugyan úgy részt tudtam venni egy csomó eseményen és nagyon sok embert megismertem az egyetemi évek során. Kialakítottam a baráti társaságomat és ismertem a szaktársaim nagyrészét szóval ha kellett valami jegyzet vagy infó akkor bármikor elkérhettem tőlük.

Ugyanúgy tudtam bulizni ha akartam mint bármelyik kolis(és meg is tettem), a különbség az volt hogy én dönthettem el az időpontot.


Voltak barátaim akik kolisok voltak és amm nem irigyeltem őket 2-4 emberrel egy szobába zárva, állandó hangoskodás a szinten és káosz az szobákban. A csodálatos hetvenes évek kolifürdőiről nem is beszélve.

Pár évvel később továbbra se bánom hogy nem voltam koliban, ugyan úgy ki tudtam élni magamat mint akik ott voltak ellenben tudtam pihenni és mikor kellett akkor nyugodtan békében le tudtam ülni tanulni.

2023. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amúgy én nem tudom honnan szedik azok akik azt mondják, hogy egy albérletben nem lehet barátokat szerezni. Jobb esetben nem egyedül van az ember mivel azt finanszírozni durva lenne. Na már ha osztozni kell 2-3 akár több emberrel akkor azokkal miért ne lehetne barátkozni 😂Egyik barátnőmék 5 - en voltak ebből három szoba. És akkor mégsem az van, hogy mindenki együtt alszik mindenkivel. Szerintem még ha 2-3 ember is van és mindenkinek van saját szobája már sokkal jobb mint egy koli. Ha társasági életet akarsz kimész a közös térbe ha nem akkor bevonulsz a szobádba. Továbbra is mondom az introventrált embereknek nem elég az a magán szféra, hogy füles be.És ha már sokan vannak majdnem ott van hogy ugyanannyiba is kerül mint egy koli. És aki meg azt írta, hogy a hajnalig tartó buli az jó, hát egyáltalán nem az mindenkinek. Valakinek nem attól élet az élet, hogy bulizni jár, minden nap tök részeg az ember. Mástól is lehet jól élni és tölteni a fiatalkorú
2023. aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!