Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 hülye kérdés:A vietnámi...

1 hülye kérdés:A vietnámi háború miért robbant ki?

Figyelt kérdés
Amennyire én emlékszem úgy volt hogy volt Észak-Vietnám meg Dél-Vietnám két külön ország volt vagy nem tudom,Észak Vietnámot az akkori Szovjetúnió támogatta vagyis kommunizumus volt ott,Dél Vietnámot pedig USA támogatta ott pedig kapitalizmus volt,de Észak-Vietnám az akarta,hogy Dél-Vietnám egyesüljön velük össze,vagyis Dél Vietnámban is Kommunizmus legyen,de ők ezt nem akarták és Észak Vietnám megtámadta a Dél Vietnámban állomásozó francia csapatokat.Ugye nem csal az emlékezetem? De végül 1974-ben Észak Vietnám elfoglalta Dél Vietnám fővárosát és egyesítették egymást.
2010. okt. 15. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

és most pedig az olajért megy a harc -.-

hülye amcsik

2010. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

hát nagyon tévedsz!!!!


azért mert a szovjetek rakétákat akartak odatelepíteni, hogy az USA lőhessék onan. és az amcsik jöttek, hogy ezt megakadályozzák, de a vietnámiakkal nem bírtak a dzsungelekben. mellesleg ekkor volt a hidegháboró

2010. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ebből sokat nem értek írj érthetőebben ;D
2010. nov. 19. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
mit nem lehet ezen érteni szovjetunio és Usa háboruban áltak és vietnámba rakétákat akartak telepíteni holgy az usát lőhessék, de amerika nem hagyta
2010. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te valamit nagyon összekevertél. Ez az Északi kommunista és Déli kapitalista Koreában van. És ott még a mai napig is Koreai NDK és Koreai Köztársaság van. A köztük lévő határvonalat pedig jobban őrzik, mint anno a berlini vasfüggönyt...
2011. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!