Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés
Persze van egy kis tudasom nagyon alapszinten csak pl a mondatalkotassal van gondom meg azzal ha hallas utan kell ertelmezni hogy mit mondtak. Szamokat tudom es sok szot is tudok hogy mit jelent csak ha kerdeznek valamit a gyorsasaggal is bajom van, tehat nem tudok egybol visszavalaszolni hanem elobb el kell gondolkodnom rajta. Igy arra jutottam hogy youtubeon tanulnek. Van valami videosorozat esetleg ami bevalt mar valakinek es erthetoen mondanak el dolgokat? Az lenne a celom hogy jovo ilyenkorra meglegyen minimum a kozepszintu nyelvvizsgam.
2023. aug. 14. 17:14
 1/3 bazaltkaroly ***** válasza:

Ha már az alapok mennek, akkor csináld a következőt.

Keress egy sorozatot, filmet, videóst, vagy bármit, amiben angolul beszélnek, kezd el nézni. Fontos, hogy olyan tartalmakat nézz, ami tényleg érdekel, és szórakoztat. Ne hallgass másra, hogy mit kéne nézni ,csak azt nézz, ami érdekel. ha filmet, sorozatot nézel, akkor kezdheted felirattal is. Eleinte nehézségeid lesznek a megértéssel, de ne add fel, mert ha más aktívan hallgatod, és próbálod megérteni, akkor lassan, de biztosan tanul az agyad.


Én is sorozatokon kezdtem, olyannal, amit már láttam magyarul teljesen, és nagyon sokat segített, hogy ismertem körülbelül a szöveget, így felirat sem kellett. Illetve Ashens videóit néztem rendszeresen, de folyton vissza kellett tekergetni, ráguglini, hogy milyen kifejezés, mit jelt, de kb. egy év múlva, vettem észre, hogy már nem kell annyit tekerni. Onnantól csak csodálkoztam, hogy egyre többet tudok, és egyre kevésbé kell fülelnem. Mára már mindent érte szinte.

Így szórakozva tanulsz.

2023. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Öcsém és jómagam online játékon fejlődtünk sokat.


Kezdetben csak írkáltunk a többiekkel, idővel pedig Raid-ekre kellett a beszélgetés, amikből átmentünk baráti csevejbe.


Kellemes kikapcsolódás máig a game és a kellemes vegyes társaság.

2023. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bazaltkaroly ***** válasza:
Egyébként igaz a második is. Ha szeretsz játszani, akár sztori alapú játékokat, akár online multiplayert, az is segít (annyi, hogy az utóbbiban több káromkodást tanulsz meg).
2023. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!