Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kikre jellemző az, hogy nem...

Kikre jellemző az, hogy nem vágynak emberi közösségbe eljárni rendszeresen minden hétköznap heti öt nap!?

Figyelt kérdés

Autistákra is?

Személyiség zavaros szociális fóbiás adhd-s asperger-szindrómás dysthimiásokra is!?

Mondjuk nekem ott van az ember gyűlöletem utálatom traumáim is nem csak a már kérdésben említett betegségek/sérülések!!!



2023. aug. 15. 19:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Számomra anno annak idején a bölcsőde a lakás óvoda az általános és középiskolás évek évtizedek majdhogynem ugyanilyen cirkusszal fesztiválozással jártak mint most ha rendszeresen egy felnőtt emberi közösségbe el kellene kényszerből, muszályból járni,járnom.

Mellékesen jegyzem meg esti-levelező munkarendben/tagozaton tudtam pont emiatt leérettségizni, hogy valami nem stimmel én velem tisztelt felhasználók!!!

2023. aug. 15. 19:12
 2/4 A kérdező kommentje:

Ment a cirkuszolás és a fesztiválozás merthogy mivelhogy iskolába kellett menni, mennem.

Rohadt nagy kínlódás szenvedés volt mindig is énnekem nekem ez az emberi élet!!!

2023. aug. 15. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet simán antiszoc vagy intorvertált is.

Diagnózishoz szakember kell, nem gyk felhasználó.

Menj pszichológushoz, ő felállítja az anamnezised és megmondja milyen irányban érdemes pszichológiai vizsgálatokat csináltatni.

2023. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Ezt senki nem fogja neked megválaszolni itt. (a diagnózis se pár mondat után lesz meg...)


Roppant összetett az emberi elme, személyiség.


2. Az tény, hogy sok a feldolgozatlan traumád dolgod elmondásod alapján és még ki tudja mennyi van, ezeken pedig dolgoznod kell.

Akár egyedül, akár segítséggel.


3. Mindez önismeret része, adj több énidőt és konvertáld vagy/és fogadd el, hogy a múlt az már elmúlt, s neked kell irányítanod önmagad.


4. A mindennapok ideális kialakítása személyednek.


5. Javasolt célszerűen szakemberhez fordulni megfelelő helyen.



Jómagam nagyon összetetten, több aspektusból gondolkodó vagyok, így amikor a teljes énem ismeretének birtokában tanultam új fogalmakat, definiciókat, akkor szembesültem végleg, hogy mely dolgaim utalnak adott dolgokra, melyek világ életemben végig kísértek és felmenőim, környezetem is megerősített.

Pl nagyon pici korom óta, mai napig kavicsozok és gyűjtöm.


Igaz mostanra szobrászkodok is belőlük magas szinten.


10 évembe került feltárni mindent s rendbe tenni, lezárni dolgokat, mert vágytam a kiegyensúlyozottságra, békére.


Ebből utolsó 2 évem a felismerés és diagnózis útja volt.

Mivel pszichológia, ok-okozatok mindig érdekeltek mindenben, így jómagam már tudatosan élő példákon keresztül számtalan dolgot felvázoltam kezelőorvosaimnak, akik értetlenül néztek, hogy mindebből a sok tényből, hogyhogy nem diagnosztizáltak már anno tizenévesen.


Úgy, hogy azok a szakik csak díszgalambok mai napig a szülővárosomban és sorba követik el ezeket a hibákat más gyermekeknél is nap, mint nap.


Akikkel találkoztam és felismertem jellegzetességeiket, javasoltam a tisztességes kivizsgálásukat, melyek beigazolódtak.


Sokan rajtam nem veszik észre külső szemlélők, de valójában mindez mögött sokkal több munkám, energiám van, mint átlag embernek. Gondolok itt a verbális kommunikációtól egészen a viselkedési formákig, megjelenésig.


Holott kifejezetten magamnak való vagyok, aki csak békésen elvonulva alkot több ágon.

Heti 1x feladom a megrendeléseket, havi 1 nagy bevásárlás és annyi. Nekem nagyobb %-ban van szükségem embermentes környezetre.

De ez is specifikus.


Szeretek túrázni, biciklizni stb. Teljesen normális életvitel azt leszámítva, hogy jóval kevesebbet érintkezek emberekkel fizikailag.

Simán mondok nemet is, ha valaki jönni akarna hozzám, és csakis előre megbeszélt időre érkezőket engedek be.

Nagyon kizökkent alkotásból s szerintem alap, hogy egyeztetünk, ami azért van, hogy mindkét félnek jó legyen s az eltöltött idő minőségére ne menjen a "miért most jöttél, dolgozok". Vannak, amiket pedig időre el kell készítenem.


Pl összesen 4 személy van, akikkel nagyon jó a kapcsolatom. Kellemes több órás vagy alkalmanként 1-2 napos aktív beszélgetés és alkotás, kikapcsolódás zajlik.


Nagyon egyén függő.


Tedd meg a kellő lépéseket, hogy jobb legyen.


(írom mindezt víztől kiszívott kezekkel ebédszünet alatt.

Szeretem ezen témaköröket is.)

2023. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!