Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hogy oldja meg iskolás...

Ki hogy oldja meg iskolás gyerek mellett a reggeli lyukakat, ha a munkahelyen később kell kezdeni, mert a hely 10 órakor nyit? A többi lentebb

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdi az első osztályt és én új munkahelyen dolgozom,ahol a munkaidőm 10:30-kor kezdődik és az útidő 30 perc, tehát van ott 2óra lyuk, amivel nem tudok mit kezdeni. Hazamenni nincs értelme, mert a kapuból fordulhatnék is vissza, munkába menni. Körülnéztem a környéken: egyszerűen minden 10 órakor nyit, a kávézók, cukrászdák, éttermek, a helyi könyvár, de még a sarki kocsma is, beülni sehová sem lehet. Leadom a gyereket 3/4 8-kor a suliban, majd ülhetek a padon 2órát,és utána indulok a munkába. A munkaidőt nem tudom módosítani, mert mi is 10 órakor nyitunk, a nyitós kollega már megvan, de ő is fél 10-re jár. Én fél 11-re járok, mikor a forgalom kicsit jobban beindul,besegítek neki,részmunkaidős vagyok.Így vett fel a főnök. A munka után megyek a suliba a gyerekért,még épp el tudom hozni.

De az tény, az iskolába 3/4 8-ra kell hordani a gyereket, az oviba lehetett később is vinni, 9-re hordtam mindig a fiam. A korábbi munkahelyem messzebb volt,de 10-kor nyitottunk,pont beértem időben.

Szar ügy, ez van. Kocsim nincs, télen a hidegben, vagy az őszi esőben még gázosabb lesz az a 2óra lyuk. Esetleg buszozok, mint a csövesek, csak hogy meleg, fűtött helyen ülhessek... vagy leülök a parkban egy padra.

Ki hogy oldotta ezt meg, gondolom, más anyuka is van hasonló helyzetben, hiszen a legtöbb vendéglátó hely, üzlet 10 órakor nyit.A bevásárlóközpontok is 10-kor nyitnak.

Lehet, hogy viccesnek tűnik ez a helyzet pár ember számára,jót nevetnek, de nekik nincs iskolás gyerekük, akit reggel 3/4 8-ra vinni kell a suliba. Speciális suliba jár a fiam,50 perc az útidő,7-kor már indulni kell otthonról. A suli és munkahely között 30 perc a távolság.

Ilyen helyzetben még soha sem voltam, hogy van egy 2órás lyuk reggel, ami felesleges, heti szinten 10óra, havonta 40 óra, ami sok.

Ötleteket várok, ki hogy oldja meg?


2023. szept. 1. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Krész egy kulcsot és beülsz a munkahelyedre már korábban. A munkaidőd meg kezdődik amikor kezdődik. Ennyire nem lehetsz életképtelen.
2023. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban bementem az irodába ilyenkor, és angolt tanultam. Két év múlva nyelvvizsgaztam.
2023. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jelentkezel a suliban valami kisegítő munkára, amit reggel lehet csinálni.
2023. szept. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!