Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy társasházban mennyire...

Egy társasházban mennyire lehet megbízni a szomszédokban?

Figyelt kérdés
Én új lakó vagyok ott, viszont felmerülhet, hogy néhány napig nem leszek otthon, és meg szeretném kérni az egyik szomszédomat arra, hogy adjon enni a macskámnak napi 1x, távollétemben. Jófejnek tűntek, de nem tudom, hogy ez hülyeség lenne-e részemről. Így nyilván kulcsot is kell adnom neki. És bizony az összes ingó vagyonom a lakásban van.
2023. okt. 1. 01:52
 1/9 anonim válasza:
100%
Semennyire.
2023. okt. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
te se gondoltad komolyan
2023. okt. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Nber, a macskàimat még anyàmra SE 🤫😉😅
2023. okt. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem adnék kulcsot szomszédnak.
2023. okt. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem örökbe adnám a kulcsot, és nem "olyan" szomszédaim vannak, sőt. Sajnos azt nagyobb nehézség lenne megoldani, hogy a barátaim oldják ezt meg, akikben teljesen megbízom, vice-versa. Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld, így utóbbihoz fogok inkább folyamodni. Teljesen jogos, hogy egy kvázi vadidegenre ne bízzam, ott pedig még én sem tartok, hogy kiismerjem a szomszédaimat. Mindenkinek ment a zöld!
2023. okt. 1. 07:04
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Néhány napig leszel távol, akkor vegyél egy cica-önetetőt, az egy heti kaját képes adagolni, az itató szintén.

Kulcsot semmiképpen se adj idegeneknek, akkor sem, ha a szomszédaid, és akkor sem, ha már egy éve ott laksz, és akkor sem, ha már tíz éve.

Ha mégsem bízol az önetető-önitatókban, akkor inkább vidd el a cicádat panzióba. De kulcsot SOHA ne adj idegeneknek. Nem tudhatod, hány másolat készül a kulcsodról, és a szomszéd eljátsza, hogy rendes, de két hét múlva, amikor épp moziban vagy, vagy dolgozol, akkor üritik ki a lakásodat (és a szomszéd közli, hogy hát ő nem tudja, mi történt).

2023. okt. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Több kamera is van, és gondolom a lopás/rongálás, netán állatkínzás bűncselekmény.:) Mindenesetre elnézve az eddigi válaszokat, így inkább másképp oldom meg, csak gondoltam egyszerűbb lett volna így. Az önetetős ötleted abszolút nem hülyeség, sőt, mivel én javarészt programozással és automatizálással foglalkozom, így akár ez is lehet a következő diy-projektem.:D Köszönöm szépen a válaszodat, eddig ez volt a leghasznosabb.
2023. okt. 1. 07:56
 8/9 NTBS ***** válasza:
Ha most költöztek oda, akkor inkább egy barátot kérj meg.
2023. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ha egy DIY önetetőt - önitatót tervezel, akkor vedd figyelembe, hogy pl. az itatónál MUSZÁJ hogy cserélődjön, de minimum mozogjon (pl mint egy mini-szökőkút) a víz, különben elkezd algásodni, túlszaporodnak a bacik benne, stb.

Nekünk két, ehhez hasonló van, a háromfős banda miatt kell kettő. Mindkettő 3 literes és úgy néz ki, mint egy mini-mosogató. Nagyon halk, ha mellette állsz, akkor se hallod. Szükséges egy konnektor a közelben, a miénknek egy közönséges USB-csatlakozója van az itatónál, és egy szokásos átalakító a konnektornál. Lehet benne cserélni a szűrőt, de én csak simán elmosom, kb hetente 1x, télen elég 2 hetente. A 2x3 liter viz még sosem fogyott el egy hét alatt, de mindig kicserélem a bacik miatt.


[link]


Az önetetőnél csak és kizárólag szárazkajában gondolkodhatsz, mert minden "nedves" cicakaja megromlik órákon belül szobahőmérsékleten. Kb. mint a te pörkölted a nokedlivel, reggel kiszeded a tányérodra, este annak már szaga van. A cicakaja ugyanígy megromlik, szóval csak száraz cica-eledelben tervezhetsz, az eláll.

A mi eredeti önetetőnket le kellett cserélnem, mert Szabrina rájött, hogy ki lehet piszkálni az összes kaját a toronyból. Most egy programozható van, ez viszont beszél is hozzájuk (amikor kiadja a kaját, akkor lejátssza nekik, amit előtte felvettem "Szabi, Teo, nézzétek, mi van itt? Gyerünk, gyerünk! Szabi, Teo! Gyertek!" és hasonlók.) Sajnos a 2 itató és az etető együtt majdnem 150K volt, de mégis azt mondom, megérte, mert néha mi is elmegyünk pár napra, és bár legtöbbször mindhárman jönnek velünk, de sokszor előfordul, hogy csak Banyus jön, és akkor nagy segítség az automata. De, akár, ha otthon vagyunk is, akkor is sokat segit az automata.

Hja, és kezdj el dobozokat gyűjteni. Nekünk van két cica-ágyunk és egy kutya ágyunk, Banyus (a kutya) alszik Teo ágyában, Teo és Szabi pedig cipősdobozokban, mindig másikban, külön. Csak akkor mennek az ágyukra aludni, ha télen letekerem a fűtést 17 fokra (bár akkor is inkább az én ágyam végébe kúsznak be). Minden más esetben valamelyik dobozban hédereznek, vagy valamelyik torony tetején őrszemkednek. Kb 15-18 üres doboz van szanaszéjjel a lakásban, kifejezetten a cicák miatt. Ők egyébként meg is ágyaznak maguknak a dobozokban, az ellopott zoknikkal, kisebb trikókkal, de találtam már fürdőkádból ellopott szivacsot is, és cipőből származó talpbetétet is. Egy biztos, a cica rendre tanít, semmit nem hagyunk az asztalon, sem a konyhapulton, a zoknit tedd rögtön a zárható szennyestartóba (különben nagyon hamar lesz akár 30 fél pár zoknid). Hatalmas egyéniségek. Ne lepődj meg, ha éjjel nem tudsz egyedül menni a WC-re, mert a hadsereg kisér, felháborodottan, hogy te felébresztetted őket. És persze nézni is akarnak, szóval semmi ajtó becsukás vagy ilyesmi!

Jaj, a legfontosabb. Ha gyakran el kell menned pár napra, akkor legjobb, ha automata cica wc-t is veszel, plusz valamilyen szőnyeget specializálva a cicára. És válassz olyan almot, amit nem hurcol ki a mancsán (különben tele lesz a lakásod apró "kavicsok"-kal. Nem egy öröm rajtuk lépkedni mezítláb. De zokniban sem). Az automata cica wc szagtalanul tárolja több napig is a piszkot, és közben a cicád mindig tiszta alomba lép be. Nekünk egy régi tipusú automata van (már nem is gyártják ezt), plusz egy hagyományos "lavór". Most tervezzük, hogy valami ilyesmit veszünk a "lavór" helyett, de ha valami elfogadható árat találunk, akkor lehet, hogy lecseréljük a régi automatát is. A régi automata csak "átfésüli" az almot, de ugyanúgy muszáj kiszedned, mert attól az még ott van a sarokban. Szóval valami ilyesmiben gondolkodunk

[link]

Na tessék, most jól elláttam a bajodat 😇

2023. okt. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!