Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes ebben a...

Mi lenne a helyes ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, 7. osztályos, 4,8-as átlagú tanuló. Nagyon szeretek / szerettem tanulni, és az átlagom inkább a szorgalmamnak, mint az eszemnek köszönhető. Ugyanis nagyon sokat tanulok - délután 2, 3-tól este 7, 8-ig - állítólag többet, mint amennyi szükséges lenne. Mondjuk ezt gyakran érzem: "szúr" a szívem, szorít a mellkasom, és néha nehezen veszek levegőt. A másik, hogy elég sokat aggódok: iskola, család, stb. stb.

Ma elmentünk kivizsgálásra - kb. 15-20 perc alatt végeztünk - E.K.G., vérnyomásmérés. Az "eredmény" azt mutatta, hogy nincs semmi komolyabb problémám, aminek nagyon örülünk. Anyukámmal és a nagyszüleimmel élek (a szüleim elváltak, Anya élettársa pedig meghalt). Anyával nagyon jó a kapcsolatom, ezért (is) nem értem, hogy a doktornő miért jutott arra a következtetésre, hogy menjek el gyermek-pszichológushoz. Nem értem, hogy miért kell elmennem? Anyukámmal mindent megbeszélek, nincsenek előtte titkaim.

Elmenjek, vagy ne? Ti mit tennétek a helyemben? Nagyon össze vagyok zavarodva.

(Kérlek, csak normális válaszokat írjatok, ne hü*yézzetek le, amiért pszichológushoz kellene járnom!)


2010. okt. 19. 21:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam, hogy a doktornő javasolta a kevesebb tanulást, és a sportot (úszás, labdajátékok, stb.). Azt mondta, hogy most még nincs semmi baj, de ha nem változtatok, akkor gyomorbántalmak- bélműködési problémák is kialakulhatnak...:(
2010. okt. 19. 21:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj pszihológushoz, nem lesz semmi bajod, valószínűleg nem azért küldtek, mert anyukáddal rosszba lennél vagy valami, hanem hogy átbeszéljétek az életmódodat.A pszihológusok jóarcok, ne félj tőlük.Én is járok, és nagyon megkedveltem.
2010. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom neki is elmondtad hogy naponta 2-től 8-ig tanulsz:emelett sok időt nem tudsz se levegőn tölteni,se narátokkal. Depressziós lehetsz-nekem annak idején a szívem fájt, de úgy, hogy időnként azt hittem ott halok meg. Szóval a szúró érzés utalhat erre. Amikor a háziorvos azt mondta depresszió és menjek pszihiáterhez én sem értettem hogy minek. Nem vagyok én hülye, a szívemmel van baj! Aztán amikor szépen lassan jött a többi tünet is - fáradékonyság, alvászavar, fogyás, állandó levertség - elmentem a pszichiáterhez. Egy évvel azután, hogy a szívem fájni kezdett...A doki elmondta, hogy sokszor fizikai tünetei vannak egy lelki betegségnek és sok betegnek eszébe se jut, hogy a szív, fej, derék akármi fájdalom nem valódi, hiába érzi, hanem csak egy segélykiáltás a tudatalattinból, hátha fel tudjuk hívni a figyelmet a valódi gondra. Menj el a pszichológushoz. Beszélgetsz vele és kiderül, hogy van e problémád. Aki emiatt lehülyéz, az megérdemli, hogy egyszer ő is depressziós legyen...
2010. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs azzal az emberrel aki pszichológushoz jár.Pl.: kiskoromban én is jártam és mi lett belőlem?: egy depressziós, idegbeteg, retardált f*szkalap.:D

Na jó csak viccelkdőtem.Nyugodtan menny el.Az embernek néha a lelkét is meg kell vizsgálni nem csak a testét.:)

2010. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És szerinted az normális, hogy ennyit tanulsz??? OK, okos akarsz lenni, jó eredményeket akarsz, ez dicséretes, de ezt később úgy megfogod szívni mint az állat!!! Amíg te a fősulin tanulsz, mindenki éli az életét és bulizik, te meg egyszer csak ott fogsz állni 50 évesen és annyit tudsz felmutatni, hogy 4,8-as az átlagom. Éld az életedet, ne a vulkanikus kőzetekkel meg a zárvatermőkkel foglalkozz!!! Megtanulod, meg megcsinálod amit adtak és kész! Ebből lesz később a munkamánia, nekem volt ilyen barátnőm és elmondhatom, hogy nem volt jó semmire, mindig a munkája mögé bújt. Sikeres lesz, de nem lesz normális családja. De, ha ez neked jó...
2010. okt. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazán kedvesek vagytok! Igen, úgy döntöttem / döntöttünk, hogy elmegyek a pszichológushoz...(:

Majd ha voltam, akkor megírom, hogy mi történt, persze csak akkor, ha érdekel titeket!

2010. okt. 20. 06:56
 7/10 anonim ***** válasza:
érdekel
2010. okt. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hátha valaki visszaolvassa:

Ma voltam először pszichológusnál. Jelentem: nagyon jól éreztem magamat! Én is meglapődtem - saját magamon - hogy idegen ember társaságában ilyen felszabadultan tudtam beszélgetni ..

Csütörtökön megyek újra, amit már nagyon várok !! Köszönöm a bíztató szavakat, sok szeretettel!!

2010. okt. 26. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:
A jó pszichológus/pszichiáter ezt hozza ki az emberből. Csak így tovább, remélem minden rendbe jön. :)
2010. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta már nem járok pszichológushoz, mert megoldódtak a problémák :)
2011. júl. 1. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!