Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha diszlexiás valaki akkor...

Ha diszlexiás valaki akkor annak az udegennyelvi munkája nem értèkelhető? Továbba èrettseginel valaszthat nyelv helyett valami mas tantargyat pl fizikat?

Figyelt kérdés

nov. 11. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az idegen nyelvű érettségi alól felmenthetik.
nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ès az iskolai órák alól?


Mármint beüpne, de nem csinálna semmit, nem lehetne tőle semmit sem számonkèrni?

nov. 12. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, azért az nem ennyire egyszerű dolog, és garantálom, hogy nem a gyakoris válaszolók fogják felmérni a diszelxiád mértékét, ahogyan dönteni sem tudnak róla.
nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az oktatásban pedig ugye elvárások vannak.
nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Èrtem. Hol tudom eztbkivizsgáltatni és hogyan?


Amitbolvasok hosszabb szoveget nem tudom hogy mirol szol. Pl a romeo es juliat olvastam es a szovegertesem eppen hogycsak joszivvel lett 2es. Angolbol semmit nem tudok, egyszeruen nem ertem hiaba magyarazzak el 100szor es ujra. Nem tudok egy egyszeru parbeszedet megtanulni, nem tudom a nyelvi helyesseget.


De magyarbol is nagyon nagyon nehezen vagyok 2 esetleg 3 as.


Nem vagyok lusta mert tanulok de egeket nem tudom....

nov. 13. 05:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz, és majd az ő véleménye fogja eldönteni, hogy miből menthetnek fel, és azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy a diszlexia egy kezelhető dolog, megfelelő kezelés mellett sokat lehet javítani rajta. Van diszlexiás ismerősöm, és képzeld, még az egyetemet is elvégezte. Bár az idegen nyelvek valóban megakasztják őt is.
nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is csak az idegen nyelvvel van kaki.
nov. 13. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor fordulj orvoshoz, hogy legyen róla bizonyítékod is, hogy diszlexiás vagy. Úgy felmenthetnek az idegen nyelvű érettségi kötelessége alól.
nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orvosi szakvélemény is kell ehhez
márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!