Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt hogy semmi...

Csak én érzem azt hogy semmi értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

És itt most nem sajnáltatni szeretném magam, csak szimplán érdekel, hogy valakinek volt e vagy van e hasonló érzése ,egyszerűen semmi másra nem vágyok csak hogy ne keljek fel holnap, azért imádkozok minden este, hogy valaki más helyett aki például halálos beteg ,én haljak meg helyette


Egyszerűen azt érzem hogy semmi nem fog jóra fordulni az életemben, folyamatosan negatív dolgok érnek, pedig a pozitív dolgokra fókuszálok , van más is ebben a cipőben?



dec. 7. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"egy perc örömöm nem volt sose"


De volt, csak nyilván nem vetted észre.

Túlságosan a rosszra koncentrálsz, azért érzed ilyen szarnak az életed.

dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

"egyszerűen semmi másra nem vágyok csak hogy ne keljek fel holnap, azért imádkozok minden este, hogy valaki más helyett aki például halálos beteg ,én haljak meg helyette"


Ülj akkor oda mondjuk egy rákbeteg kisgyerek mellé a kórházba és kezd el neki magyarázni, hogy a te életed mennyire szar. Nézz bele a szemébe és kezd el neki mesélni, hogy semmi örömöd nem volt az életedben, meg hogy gyerekkorod óta mennyi rossz ért. Komolyan!


Sajnos a legtöbbünket, legalábbis túl sokunkat nagyon sok rossz ért az életében, nagyon sokan nőttek fel árván, bántalmazó családban. Ezekből kvanehéz kitörni, de amiket írsz a halálvágyról, arról, hogy minden rossz, az nem azt mutatja, hogy a pozitív dolgokra koncentrálsz.


Megértem, hogy baromi nehéz, voltam, vagyok ebben a cipőben. De amikor történik valami picike jó, akkor is az ember ha katasztrofizál, ha negatívkodik, észre sem veszi.

Van fedél a fejed felett? Van családod? Vagy legalább 1-2 olyan rokon, aki közel áll hozzád? Van kereseted, meg tudsz venni alap élelmiszereket? Egészséges vagy? Ha ezekre a válasz igen, hidd el nekem, már sokkal jobban élsz, mint nagyon nagyon sokan ebben az országban.


Azt mondod, van önmagadban hited, próbálsz a jó dolgokra koncentrálni, megteszel mindent. De tényleg megteszel mindent, vagy elhiteted magaddal, hogy megteszel mindent?

dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok. Azt mondod, érdekel, hogy van-e még rajtad kívül olyan ember, aki hasonló cipőben jár. A válasz erre, hogy van, sőt olyan is, aki sokkal rosszabb. Szóval tessék, itt a válasz a kérdésedre.


Azt mondod, nem sikerül barátnőt fogni, sem megtartani, hát ne haragudj, de ezzel a világfájdalommal melyik nőnek kellenél szerinted? Az udvariasság, a kedvesség az csak egy dolog, a pozitív hozzállás, az önszeretet, az erő meg egy másik, amire a nő felkapja a fejét. Amire azt mondja, hm érdekes fickó, árad belőle a lelkesség, az, hogy szereti az életét.


Amiben benne vagy, depressziónak hívják. Ami egy kiválóan kezelhető, gyógyítható betegség. Például azzal, hogy nem hasonlítod másokhoz magad. Ami tudom, baromi, eszméletlen nehéz, meg tök igazságtalan minden, hogy neki sikerült, de neked nem... tegyük fel,hogy holnap még élni fogsz, és mondjuk még 50 évig, adja a Jóisten. Akkor még (!!!!) nem sikerült, nem pedig sosem sikerült.


Külföldre akarsz menni? Akkor kezdj el lehetőségeket nézni, spórolni, gyakorolni a nyelvet. Ha lefoglalod magad, kifárasztod az agyad, hidd el nem lesz időd hülyeségeken meg a múlton agyalni. A sportra ugyanez vonatkozik - a csajoknak is jobban bejön, ha valaki foglalkozik magával, tesz a külsejéért.


"Egy nagy kicseszés az életem" - mondod ezt úgy, hogy vannak szüleid, akiket gyanítom szeretsz, hiszen miattuk pl. nem gondolkodsz öngyilkosságon. Beszélgess el egy olyan kislánnyal, akit megver vagy módszeresen molesztál bárkije. Beszélgess el egy kisfiúval, akit anya sosem ölel meg, nem simogatja meg, hanem csúnyán beszél vele, elhanyagolja.

Az életed nem kicseszés, te teszed magadnak azzá.


Menj pszichológushoz, én ezzel zárnám a mondadóm. És nem, nem lenézzük a gondjaid, nem bántani akarunk, nem arról van szó, hogy nem értünk meg, csak senki nem fog leülni melléd és együtt sírni veled, mert annak nincs értelme és nem segítünk vele.

A Legjobbakat Neked, Kérdező!

dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jaj barátom, ha ezek ilyen egyszerű dolgok lennének mint ahogy írod… nem lenne semmi gond az életemmel ,hidd el mondani könnyű mindent…

És ha tudni szeretnéd egy ember sincs akinek ezekről a dolgokról mesélni tudnék..senki…..olyan aki mellettem állna vagy beszélhetnék a gondjaimról bárkinek.. vagy a szüleimnek.. ők is szarnak rám nem is érdeklem őket.. meg se hallgatnak mert egyik fülükön be másikon ki…és én mind ezek ellenére is szeretem őket és pozitívan gondolkodok, de igen van fedél a fejem fölött és mire megyek vele? Attól mert van nem lehet rossz életed? És ki mondta hogy nincs egészségügyi problémám? megsúgom neked hogy van az is… nem is egy … azért mert ilyeneket írsz kurvára nem segítesz vele… igen pozitív vagyok… és tenni is próbálok érte , de valahogy mindig kisiklik a vonat… és én még ezek ellenére is újra és újra próbálkozok… kisugárzás kell a nőknek? Barátom láttad màr hány csajnak van olyan palija aki le se szarja őket csak kihasználja…nem kisugárzás kell hanem sok della és kinézet..(nekem sincs botrányos kinézetem) és aki azt mondja ez nem így van az nagyon buta ,könnyű nagyokat mondani, csak nem ez a valóság…és én ezt úgy mondom neked hogy én tudom hogy a pénz nem boldogít…éppen ezért nem értem soha aki ezeket tolja…”jaj van mit enned? Van a fejed fölött tető?” És akkor mire mész vele? Tudod hány milliárdos van aki nem boldog? Kurvára szarok bele hogy van e vagy nincs e mert ha van ha nincs nem vagy boldog…


Tudod mi az élet barátom? Nem ajándék , hanem egy vicc.. az egész egy Rulett asztal az egész… vagy szerencséd van vagy nincs ennyi az élet…kalapszart nem ér az egész…erre tuti vissza írod “ de látod? Negatív vagy megint”

Nem barátom… nem vagyok az mert ha az lennék már a föld alatt lennék 5 éve

dec. 8. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!