Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen címet ajánlanátok ez...

Milyen címet ajánlanátok ez alapján? Fülszövegbe is tudnátok segíteni? Elég béna vagyok benne.

Figyelt kérdés
Egy srácról szólna, aki úgy érzi meg kell felelnie a családjának, ezért jelentkezik egy könyvíró versenyre, amit ha megnyer kiadják a könyvét. Viszont nincs ihlete. Elmegy bulizni ahol elkezd fűzőgetni egy lányt, de a lány nem hagyja magát. Elég értelmesnek tűnik neki a lány ezért úgy gondolja, ő segíthet neki megírni. Egész végig kihaszálja az ő ötleteit felhasználva a könyvhöz. A fiú megnyeri a könyvíró versenyt viszont marja a bűntudat közbe a lány rájön erre, és megy a dráma. Közbe a fiú beleszeretett a lányba, és próbálja helyrehozni a dolgokat.

dec. 21. 18:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

Cím:

A fantázia nélküli író első próbálkozása


Fülszöveg:

Képzelheti kedves olvasó, mit tart a kezében. Semmit, hiszen ki adná ezt ki, ugye. Szóval a virtuális kezében virtuálisan tart egy valamit, amit egy olyan - önmagát szerzőnek nevező - személy készített, aki még címet sem tud kitalálni a saját művének.

Ez a műalkotás (ne tessék röhögni!) tehát egy srácról szólna, aki úgy érzi meg kell felelnie a családjának, ezért jelentkezik egy könyvíró versenyre. Érti, kedves olvasó, a srác családja azt várja el tőle, hogy jelentkezzen egy könyvíró versenyre.

Micsoda világ! Nem az egyetemi diploma az elvárás, hanem egy könyvíró verseny.

Szédületes, fergeteges dráma (vagy komédia, vagy ki tudja mi) ez, amit már ketten majdnem elolvastak.

Próbálja meg ön is, hátha sikerül túljutnia az első fejezeten!

dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Köszönöm szépen, hogy kifejtette a véleményét. És nem, nem a családja akarja, hogy jelentkezzen egy könyvíró versenyre. Hanem önszántából jelentkezik rá, mert úgy érzi így tudna bizonyítani. Nem nevezem magam szerzőnek, hisz még csak kezdő lennék. Kíváncsi voltam a többség véleményére, hogy mit ajánlanak címnek, szerintem ezzel semmi probléma nincsen. Két fejezetet már megírtam. Egyáltalán nem gondolom fantáziátlannak az alap sztorit, mások véleménye szerint jó. De ha esetleg tudna építő jellegű tanácsot adni -gondolom igen jártas ebben- akkor azt hálásan megköszönném.

dec. 21. 20:08
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Az első válasz borzalmas, nehogy alapul vedd.


Cím:

Te írod a sztorim

Fülszöveg:

Ez a történet egy kicsit azonos a valósággal. Az ifjú 'főszereplő neve' a szülei hatására benevez egy írói versenyre, azonban ez a megfelelési kényszerből fakadt kezdeti lendület megbénítja az alkotásban. Egyszer csak megismerkedik egy számára szimpatikus lánnyal, aki remek ötleteket adva segíthet neki előre haladni a kézirattal, közben már egyikük sem tudja, hogy hol húzódik meg a határ a könyv és kettejük kapcsolata között. Felemelő érzés lehet a sikerlisták tetején állni, na de milyen áron? Ebben a történetben van minden: cseppnyi egoizmus, csipetnyi szerelem egy kis drámával fűszerezve, de úgy is tudjuk, hogy Happy end lesz a vége.

dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

"Egy semmit mondó könyv egy fantáziatlan írótól"


A teljesen fantáziatlan szerző első - és reméljük egyben utolsó - önéletírás jellegű könyvszerűségét tartja a reménybeli olvasó a kezében. Javasoljuk, hogy ezzel a mozdulattal tegye vissza eme könyvszerű művet vissza a polcra, véletlenül se vegye meg, mert a szerző még a címet se volt önállóan kitalálni. A könyv elolvasása súlyosan károsítja az Ön és az Ön környezetében élők egészségét, és ezen az sem segít ha a mellékhatásokról megkérdezi orvosát, gyógyszerészét. Egyszerűen értelmetlen és értéktelen valami ez.

dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolóhoz szólnék. Köszönöm szépen! Nekem tetszik, úgyhogy felhasználnám ha ez neked nem gond. Kissé átfogalmazva.


Kedves negyedik válaszoló!


Ismét köszönöm véleményét. Még mindig nem gondolom fantáziátlannak. Nem értem miért akarja azt, hogy már most feladjam, ez rettentő rossz mentalitás. Esetleg magának nem sikerült valami? És ez miatt akarja, hogy ne folytassam? Mindenki elakadhat valamiben, és én úgy gondolom nem szégyen segítséget kérni mondjuk tapasztaltabb emberektől. El se olvasta a könyvet- amiből még mindig csak két fejezet van meg- úgy ítélkezik, hogy fogalma sincs arról mit rejt. Ez csak egy alapsztori. És ha ennyire rossz lenne akkor nem olvasott még elég béna könyveket.

dec. 22. 10:52
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Tudod, mi a rettentő rossz mentalitás? Tegezni azt aki egyetért veled és magázni aki más véleményen van.

Gyerekes.

dec. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit hajaz a Gyilkos könyvklub-ra. Csak ott a csaj egy másik csaj sztoriját írta meg, és abban a tudatban volt, hogy öngyilkos lett, és a végén sorra halnak körülötte az emberek. De van benne szerelmi szál is.
dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
5. Persze, semmi gond. Örülök, hogy tudtam segíteni. (3. voltam)
dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
6. Ezen mi a gyerekes? Ilyen a stílusa. Egyébként még azt hozzátenném, hogy én voltam olyan írói csoportban, ahol egy úgymond játék keretén belül mi adtunk egymásnak témákat, meg cím ötleteket, és akkor abból kellett kihozni valamit. Azóta is sajnálom, hogy megszűnt, mert egész jó ötletek születtek belőle. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kérdező hiába kért címet meg fülszöveget, a lényegi részt úgyis neki kell megírnia. Vagy mivel lett volna jobb, ha odaír valami klisés címet három sor bevezetővel? Azért vagyunk mi egy közösség, hogy inspiráljuk egymást. Nyilván, aki nem művészi körökben mozog, ezt sosem fogja megérteni.
dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

"Ezen mi a gyerekes? Ilyen a stílusa."

Ez nem stílus, ennek semmi köze a stílushoz.


"Azért vagyunk mi egy közösség, hogy inspiráljuk egymást."

Ez nem inspiráció kérdése, legalábbis jelen esetben nem érzem annak. Ahogy az "oldjátok meg a matekházimat" jellegű ún. kérdések sem inspirációt várnak. A fülszöveg amúgy sem inspiráció kérdése, hiszen a téma egyértelműen és egzaktul adott, csak szépen és kifejezően kell megfogalmazni - ez pedig ha jobban belegondolsz, egy írónak a fő feladata. Ha ezt nem tudja megoldani, akkor mit tud?

dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!