Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan kezdjek...

Szerintetek, hogyan kezdjek el könyvet írni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy maga a történet megvan már a fejemben és néhány konkrét jelenetet is leírtam magamnak és már a szereplőket is megalkottam. Csak egy dolgot nem tudok még, hogy hogyan kezdjem el felvázolni magát a történetet.

Kérlek ha lehet akkor normális válaszokat szeretnék. És a könyvet magamnak és a barátaimnak akarom írni.



jan. 21. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első lépés az, hogy olvass el rengeteg jó könyvet a történeted műfajában. Úgy passzívan beléd fog ivódni a tudás, hogy egy ilyen történet hogyan is épül fel egészen pontosan. És ez egyébként a helyesírásodon is javítani fog. Pl. a vesszőkkel nagyon nem vagy tisztában, ezt is látnád helyesen.
jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben itt gyakorira előbb írsz, mintsem netet megfelelően használnád... Nos, sehogy!


Nincsen meg benned az, ami az írók, alkotók egyik alap köve:

kíváncsiság, kutakodás, informálódás, önállóság, irodalmi alapok...stb.

jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak ülj le, és írj!

Én is néha abba a hibába esek, hogy túlagyalom. Minden meg van a fejemben, mégsem nyitom meg a Wordöt. Aztán, amikor rászánom magam, jön magától, és inkább megállni nehéz.

Írj, majd később kijavítod.

Az se kifejezetten baj, ha nem sorrendben írod le. Én is csináltam már olyat, hogy egy későbbi jelenet annyira a fejemben motoszkált, hogy leírtam. Utána már tudtam, hogy oda kell valahogy eljutnom, ezért inspirációt adott.

Tudatosuljon benned, hogy bármikor belenyúlhatsz, átírhatsz, törölhetsz, hozzáadhatsz.

Szóval, nyisd meg azt a Wordöt, és hajrá!

febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!