Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak postafiókot tartalmazó...

Csak postafiókot tartalmazó budapesti címzés esetén honnan lehet megtudni, hogy a speciális irányítószám melyik postához tartozik?

Figyelt kérdés

Főleg a budapesti postáknál van ez a variálás.

Van ugye a normál címekhez tartozó postai irányítószám, melynek 2. és 3. jegye a kerületet határozza meg. De itt most nem ezekről van szó.

Meg vannak az ilyen speckók:

1250, 1280, 1401 stb..

Egy őskövület 2019-es pdfet találtam "postalista" címmel, abból másoltam ide 3-at, de az is elég hiányos.

Miért nem nyilvános ez a lista és miért kell ezt ennyire titkolni?



jan. 26. 04:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy csak postafiókot tartalmazó címzés. Ha egy levélre csak annyi lenne írva, hogy Budapest Pf. 122., akkor azt nem lehetne tudni, melyik postán a 122-es fiók. Tehát mindig rá kell írni az irányítószámot is, ami meghatározza, hogy melyik posta.
jan. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Más az, hogy nem találod, és más az, hogy titkolják.

Van folyamatosan frissülő lista az állandó postai szolgáltatóhelyekről és mobil postával ellátott településekről. Ott van minden posta irányítószáma is, továbbá címük, nyitvatartásuk, főbb szolgáltatásaik. Letölthető, nyomtatható. Például, postán maradó küldemények címzéséhez alkalmas segítség.

[link]

jan. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es:

A kérdés feltevéséből sejthető, hogy az irányítószám, helységnév és postafiókszám formátumra gondoltam.

Nyilván a "csak postafiókot tartalmazót" alatt azt értettem, hogy lakcímet nem tartalmaz (értsd: közterület neve, jellege, házszám, esetleg emelet, ajtó, épület, lépcsőház stb..), nem azt, hogy csak postafiókot és semmi mást nem tartalmaz.


2-es:

Köszi, ezt én is megtaláltam, csak hiányos a lista. De akkor gondolom lehet speckó irányítószáma egy bizonyos intézménynek is. Tehát ha nem találom a többit, akkor azok egyedi, intézményre vonatkozó irányítószámok?

Pl. ez melyik posta? 1464 Budapest, Pf.: <lényegtelen>

jan. 26. 07:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Talán az a magyarázat, hogy a fiókbérlő tudja, hogy melyik postán bérel fiókot, a feladónak ez mindegy. Legfeljebb kíváncsiskodóknak jönne jól ilyen lista, vagy keresési lehetőség, de eszerint ezt nem találták elég indoknak.

Vannak olyan postafiók gyűjtő irányítószámok, amelyekből nem derül ki, melyik postához tartoznak, mivel nem a posta irányítószámai. A postafiók keresőben ilyen irányítószám keresésre nincs találat, a fiókbérlő megadásával legfeljebb addig lehet eljutni, hogy melyik kerületben van a posta. Például: [link]

A kiemelt irányítószámokhoz, amikor pl. egy intézmény egyedi irányítószámot kap, semmilyen keresési lehetőség sincs.


Lehet, hogy van olyan eset, amikor nem a fiók bérlőjének szüksége lenne annak ismeretére, hogy melyik postán van a fiók, de magamtól nem jut ilyen eszembe.

Ha levelet küldtem, és címhely volt megadva, akkor arra címeztem, ha postafiók, akkor arra. Eszembe se jutott, hogy melyik postán lehet az a postafiók.

Ha például valaki a bevont, postán és pénzintézetben már nem cserélhető bankjegyeit, cserét vagy az ellenérték számlaszámára utalását kérve, elküldi a Magyar Nemzeti banknak, édesmindegy számára, hogy az MNB ezt végző alkalmazottja melyik postán levő postafiókból veszi ki a levelét.

jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"mivel nem a posta irányítószámai."


Akkor ez azt is jelenti egyúttal, hogy nem egy postán van maga a postafiók? Vagy csak egyedi irányítószámot jelent?


"Ha levelet küldtem, és címhely volt megadva, akkor arra címeztem, ha postafiók, akkor arra. Eszembe se jutott, hogy melyik postán lehet az a postafiók."


Azért még kíváncsi lehetek nem? :D

jan. 28. 08:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki nem vonja kétségbe a kíváncsisághoz való jogod, de ez nem elég a szolgáltatónak ahhoz, hogy nyilvánosságra hozza, amire „csak” kíváncsi vagy, de gyakorlati értelme nincs a szolgáltatást igénybe vevők számára.

A posta irányítószámától eltérő irányítószámokhoz tartozó postafiókok is postán vannak, de nem közlik, hogy melyiken. Valamiért, logisztikailag indokolt, hogy tkp. két irányítószámot használjanak adott posták esetén; egyik a postáé, például postán maradó küldemény címzéséhez, a másik pedig a postafiókjaiba érkező küldemények elkülönítésére szolgál.

jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!