Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autó uzembetartó nem lett...

Autó uzembetartó nem lett bejelentve, milyen bírság jár érte?

Figyelt kérdés

Van egy autó.. amin a tulaj én vagyok. Írtam feleségemmel egy uzembentartoi szerződést és megkötöttem az O nevére a biztosítást


Viszont az üzembetartoi szerződést nem adtam le és közben a kocsit eladtam, úgy hogy én mint a tulaj eladtam xy nak


Mi a teendő ? Tulaj át tudja így íratni okmányirodába mert nem is lett leadva a papír de a biztosítónak mit mondok?



Azt tudom hogy nincs illeték így bírság se jár ha nem adjuk le, valami ilyesmit mondott a hölgy nekem



febr. 4. 12:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy megvárom amíg felmond a biztosító díj nemfizetés miatt.. ezen gondolkoztam még.

Kifizetem ami engem/minket terhel bizti csak nem tudom beküldeni az uzembetartoit mert nem lett leadva az okmanyirodaba adasveteliben pedig nincs nyoma uzembentartonak

febr. 4. 12:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy felhívom a biztosítót és elmondom neki a sztorit..viszont gondolom kérik az adásvételit, amin nem szerepel a feleségem
febr. 4. 12:13
 3/5 A kérdező kommentje:
De most nézem az adasveteliben nem is kell bejegyezni gépjármű eladáskor az uzembentartot??
febr. 4. 12:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert akkor a Biztosító se tudja hogy nincs bejegyezve
febr. 4. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit mond fel a biztosító díjnemfizetés miatt?

A feleséged tett egy kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás ajánlatot (KGFB), ami bizonyára vissza lett igazolva.

KGFB szerződést csak a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett üzembentartó köthet és tarthat fenn, neki viszont kötelessége.

Egy időben egy gépjárműnek csak egy bejegyzett üzembentartója lehet; tulajdonos lehet több is, de akkor meg kell állapodniuk, hogy ki legyen az egy üzembentartó.

Ha intézted volna a gépjármű üzembentartó személyében történt változás bejegyzését, akkor a szerződésen szereplő nappal megszűntél volna üzembentartó lenni, attól kezdve a feleséged lett volna. Enélkül, te maradtál. A feleséged szerződésajánlata érvénytelen, hiszen nem lett üzembentartó. A biztosító nem fog szerződést küldeni neki, visszautasítja az ajánlatot; ha netán küldött, küld szerződést, azt érvényteleníteni fogja, hiszen a közlekedési nyilvántartás alapján a feleséged nem köthet KGFB szerződést. Nincs mire díjat fizetni, egy pillanatnyi szerződési ideje sem lesz a feleségednek.


Az új tulajdonos egyben üzembentartóvá is válik; neked a tulajdonjogod és az üzembentartói jogod is megszűnik; ha a felséged lenne a bejegyzett üzembentartó, akkor az ő üzembentartói joga szűnne meg.

Az adásvételi szerződésen szereplő birtokba adás napján megszűnt a biztosítási kötelezettséged és lehetőséged is; úgy is, ha nem jelented be a biztosítónak az eladást, mert a közúti közlekedési nyilvántartásból elektronikusan értesülnek róla. Ha díjtartozásod adódik, azt követelik, ha túlfizetésed adódik, akkor azt utalják számodra; ha nincs eltérés, akkor csak a kármentességi vagy károkozói igazolást és a bonus-malus besorolás igazolást küldik.

febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!