Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az megszokott Budapesten ha...

Az megszokott Budapesten ha hívok egy szerelőt vmi miatt, kiszállási díjat kell fizetni ?

Figyelt kérdés

ápr. 20. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a nagyságos Budapesten, hanem máshol is ez az általános. Gondolod, hogy a szerelőnek nem kerül pénzébe az, hogy kiszálljon hozzád, és megoldja a problémádat?
ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen MINDENHOL kérnek kiszállási díjat, elvégre nem odabímelödik, hanem közlekedik.
ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem. Csak az 10e Ft az kapásból. Dehát drágaság van mindenütt...

De persze a benzin meg minden, ez jogos.

Köszi a válaszokat.

ápr. 20. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Azért van olyan is, aki elvileg ingyen kimegy, ha van munka, bár valószínűleg csak kerületen belül.
ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha ismered,ingyen is jön
ápr. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 "Ha van munka". 😂 Bár a kérdésből nem derül ki egyértelműen, hogy pontosan milyen szerelőre van szüksége a kérdezőnek, de szűkíti a kört, hogy ki kell hozzá szállnia házhoz. Tehát feltételezésem alapján marad a víz-, gáz-, villanyszerelő. Nekik mindig van munkájuk, és nem a kiszállási díjon húznak hasznot. Azért egy vállalkozás másképp működik. Nyilván irracionális kizárólag az üzemanyagárakra fogni, viszont azt ne felejtsd el, hogy az üzemanyagon felül más költségei is szoktak lenni egy autónak és egy embernek. Illetve van igazság a 5-ös válaszában, pl én villanyszerelő (is) vagyok, de nem abból élek meg, tanultam más dolgokat is. Ha viszont rokon/barát kér meg valamire, akkor nyilván megyek és ingyen megcsinálom, legfeljebb ha kell hozzá anyag is, akkor azt megvetetem. Cserébe én is számíthatok a segítségükre más jellegű dolgokban.
ápr. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!