Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék magamtól megtanu...

Hogyan tudnék magamtól megtanulni tisztán énekelni?

Figyelt kérdés
(énektanár nélkül) 15/L
2010. nov. 7. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
mi a monogramod M.I. ??? amúgy nem tom
2010. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Énis pont ezt gyakorlom, egy ideje. Szerintem nem kell ehhez feltétlenül énektanár, ha van benned akarat, elvégre a világ első énekesét sem tanította senki, hanem magától jött rá a dolgokra :)

Egyébként, elősször a légzéssel kell kezdeni a gyakorlást, mély levegő és azt "S" hang kimondásával kifújni, lehetőleg minnél erősebben. Ezután szoktam skálázni,hogy a regiszterek szépen kisimuljanak, és ezáltal tisztán tudsz majd intonálni, nem lesznek idétlen törések a hangodban. elkezded a legmélyebb hangon, amit kényelmesen tudsz használni, és szépen kisléptékkel haladsz fel a magas hangokig, viszont annál a magasságú hangnál hagyd abba, ahol már erőlködsz és néha ki is csuklik, mert ha azt erőlteted, nem fognak kisimulni a regiszterek. aztán majd egyre magasabb hangok is menni fognak, csak türelem nem szabad erőltetni, ezt gyakorold mindennap 1 órácskát,így napi rutinná válik majd a hangszálaknak az éneklés, és a falzetted is egyre tisztább lesz. Ezekután próbálj meg valami egyszerű számot begyakorolni, DE! az legyen egyszerű ritmusú és dallamú, amit megis értesz, és ezt próbáld meg minnél szebben énekelni, nem kell vibrátó sem egyenlőre, csak minnél tisztábban énekeld el, hogy fejlődjön a ritmusérzéked, és megtanuld a hangszerekhez gyönyörűen hozzá igazítani a hangod, ezekután majd jöhetnek a nehezebb számok is. Én ezeket szoktam gyakorolni, és ha szabad ilyet mondani magamról,akkor érzem hogy hatásos, mert egyre könnyebben és lágyabban adok elő akár nehezebb dalokat is. Ha szeretnél még valamit kérdezni, vagy megtudni, akkor írj privit. Ketten talán többre megyünk :)

Sok sikert kívánok!

2010. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
wáov nagyon nagyon köszönöm szépen :D ez tök jo :) remélem menni fog. :P
2010. nov. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!