Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor születtél volna legszíve...

Mikor születtél volna legszívesebben és miért?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 18:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
Én is Egyiptomra szavazok számomra az a legszebb kor.Szivesen megnéztem volna hogy épültek a Gizai Piramisok:)
2009. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem az a lényeg, hogy mikor, hanem hogy hol, és hogy ki vagyok akkor. Bárki születhet a legideálisabb korban a legrosszabb helyre. Én személy szerint 70-es 80-as évek amerikája.
2009. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Gyakori szavajárásom, hogy rosszkor születtem rossz helyre. Nem értek egyet, sőt egyenesen felháborít, a mostani számomra erősen torzult norma. Persze, lehet nincs igazam, mert lehet, hogy régen az akkori emberek is így gondolták pl. tv, rádió megjelenésekkor, de ezt nem tudhatom, mert nem éltem át. A kérdésre válaszolva a forgós szoknyák (50-es években)korába születtem volna, Ír vagy Görög országba. Shakespeare rajongóként, az ő idejébe is betekintenék szívesen.
2009. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Én a negyvenes évek amerikájában szívesen éltem volna, valami közepesen gazdag családban.
2009. jan. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%
20-30-as vagy 50-60-as évek Amerikája. Vagy a két világháború közti Magyarország, esetleg vissza a 19. század második felébe. A jelen kor egyáltalán nem csigáz fel, hiába a technikai fejlődés és az internet meg mittudomén, de a világ alakulása, és az emberek viselkedése, viszonyulása egymás és a környezetük, a világ iránt engem teljesen elszomorít. Az emberek régen is tökéletesen megtalálták egymást mobiltelefon és csipogó nélkül, hallgattak értelmes zenét gépek nélkül, érezték jól magukat extasy és speed nélkül és anélkül, hogy a buliban csak úgy heccből összeszúrkálják a másikat. A pénzüket ATM nélkül is megkapták, és a kukorica az tartósítószer nélkül is finom volt és ízletes. Azt, hogy mikor született Mátyás király, internet nélkül is ki tudták deríteni, elmentek könyvtárba. Nagyon hiányzik az, hogy régen az emberek KÖZÖSSÉGEKBEN éltek, társaságokkal jártak a természetbe, hatalmas piknikeket rendeztek, tisztelték egymást, a tanárnak tekintélye volt, a diák pedig tudta, hogy ha szemét, a kandalló előtt végzi kukoricán térdepelve. De ma? Ma mi van? Mindenki áttapos a másikon, hogy 30 Ft-tal több legyen a fizetése, összeverik egymást a friss banánért, meg eltapossák egymást, mikor megnyit egy műszakilánc áruház új telepe, csak mert féláron kapható az a hűtő, aminek a felével is rohadtul meg lenne elégedve. Nagyon sokat gondolkodom pl. azon, hogy vajon Széchenyi korában mi volt más, hogy akkor miért tudtak felépíteni egy olyan Lánchidat, amit ma kivitelezhetetlennek tartanának, ha más nem azért, mert ellopják a pénzt. Mindenki lop-csal-hazudik, egyszerűen undorodom a mai világ mai emberétől. És tök mindegy, hogy magyar vagy sem.
2009. jan. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%
...még az utolsó vagyok. Egyik ismerősöm mondta, hogy igénytelen az, akinek nincs otthon internete: hát anyád!
2009. jan. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%

Az 1600-1700-as években szívesen éltem volna, mert véleményem szerint akkor még más volt az életfelfogás, és az embereknek könnyebb volt boldogulniuk.

Az viszont más kérdés, hogy nőként nem sok szavam lett volna :-(

Szóval ha jobban belegondolok mégis inkább maradok ebben a korban, hiszen szükségem van az "egyenjogúságra" :-)

2009. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
"grófos, váras" idöben!! mert akkor még tudták az emberek, h mi az a tisztelet. és értékelték a házasságot, nem csak egy lecserélendő vminek tartották, ha éppen elromlik..
2009. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
1918 és 1945 között éltem volna szívesen. Akkor az emberek még egymásért éltek és volt még becsület a világon.
2009. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
20-as 30-as években Amerikában vagy a századfordulon Párizsban.
2009. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!