Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Földi Ellenállás, Reptoid...

Földi Ellenállás, Reptoid Invázió hívői! Milyen racionális választ tudtok adni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1. Állítólag a raptoidok beépültek, beszivárogtak közénk. Ez stratégiailag teljesen ésszerűtlen lépés. Beszivárgásra akkor van szükség, ha azonos erejű vagy erősebb ellenféllel szemben kell előnyre szert tenni, amikor a nyílt konfrontáció túl sok veszteséggel járna. Azonban Ti invázióról beszéltek, ráadásul egy nyilvánvalóan igen nagy technikai túlerővel rendelkező faj általi invázióról. Mi szükség lenne előtte beszivárgásra és információszerzésre?


2. Azt állítjátok, hogy harcok dúlnak a Naprendszerben, a reptoidok visszaszorítására. Ellenben többen állítják, hogy látták őket, a hajóikat, vagy akár közvetlenül a lényeket. Ha harc dúl, akkor annak van arcvonala, amin csak előrenyomulással lehet átjutni. Ha feltételezzük, hogy a raptoidok néhány kisebb felderítőhajót át tudnak juttatni, akkor valószínűsíthetjük, hogy ezt valamiféle álcázó technológiával oldják meg. Viszont ha így van, akkor eszük ágában sem lenne levenni az álcázást, amikor már átjutottak és bejutottak a Föld légkörébe, hogy bárki is felfedezze őket, különösen az emberek. Hogyan sikerül mégis meglátni őket?


Csak és kizárólag racionális válaszokat, észérveket várok.


Ha más szkeptikusok is megfogalmaznának hasonló jogos és logikus kérdéseket, kíváncsian várom.


Kérek mindenkit, hogy törekedjen a maximális kulturáltságra és tárgyilagosságra, ésszerűségre!


2010. dec. 14. 20:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon gyenge ellenérvek, ne haragudj. Egyáltalán nem vagy logikus, se racionális, hiába használod ezeket a szavakat. Egyszerűen beszálltál egy olyan vitába, amit úgyis a a te oldalad fog megnyerni, mert mindenki tudja, hogy a raptoid invázió egy nevetséges kitaláció. Azért nem hiszed el, mert egyszerűen birka módra követed a többi embert, nem pedig azért mert logikával kizártad ennek a lehetőségét.


Persze én sem hiszek ebben a raptiod dologban, és viccesnek tartom. A félreértések elkerülése végett.

2010. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező kommentje:

re: Stomp Dániel


úgy tűnik áttörtem a tűréshatárt és "valakiknek" nem tetszett a felvilágosító tevékenységem. Üzenetet kaptam a "moderátoroktól" kérdésemre miszerint ki (kik?)döntik el egy kérdés értelmességét és valósságát az Ezotéria topikban nem érkezett válasz.


az üzenet:"Tisztelt Felhasználónk!


Kérünk, hogy a továbbiakban használd rendesen az oldalt, ha még szeretnéd, több mint húsz értelmetlen válaszod és kérdéseid lettek törölve, a következő Ezotériába írt valótlan kérdés vagy hasonló válasz után törlődik a regisztráció.


Ezt az üzenetet az oldal készítőitől kaptad, kérlek vedd komolyan."


Ezek miatt nemsokára valószínűleg el kell hagynom az oldalt. Sajnálom a vita elmaradást. Én továbbra is folytatni fogom a küldetésem, amíg nem érkezik más parancs az Ellenállástól.

2010. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

1. ez az anyabolygójuk. Már leírtam, hogy még az emberi civilizáció előtt elhagyta a reptoidok többsége a Földet, de kisebb populáció itt maradt.


2. csak dúltak harcok, a 40-es években.

2010. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, válaszod máris ellent mond a kritériumoknak, amit kértem, hogy tartsunk be.

Ellenben hadd reagáljak rá: Pusztán személyes indíttatásból szeretnék vitába szállni a hívőkkel, leginkább csak a kihívás és egy izgalmasnak ígérkező információcsere kedvéért. Csakis ennyi a célom.

A megjegyzésed pedig egy jókora önellentmondást tartalmaz, mivel először kijelented, hogy "mindenki tudja, hogy a raptoid invázió egy nevetséges kitaláció", majd azt, hogy "Azért nem hiszed el, mert egyszerűen birka módra követed a többi embert". E két kijelentést összekapcsolva azzal, hogy Te sem hiszel benne (amit már az első megjegyzés is sejtet), vagy önmagadra is vonatkoztatod, amit mondtál, vagy nem is gondoltad végig a kijelentést.

2010. dec. 14. 20:28
 5/32 A kérdező kommentje:

Kedves Árpád:


1. Ez nem válasz a kérdésemre. Nem az invázió okát kérdeztem, hanem a stratégiai-logikai ellentmondás feloldását várom.


2.1. Ha a harcok csak dúltak, akkor miért várnak az invázióval? Miért csak két év múlva indítják?


2.2. Egy törölt kérdésedben arról számoltál be, hogy értesüléseid szerint a Szürkék feladni kényszerültek valamely Naprendszerbéli állásukat. Ez a kérdés hangvételéből nyilvánvalóan a jelenre vonatkozott. Akkor mégis dúlnak most is harcok?

2010. dec. 14. 20:33
 6/32 anonim ***** válasza:

1. Nem szivárogtak be, ugyanis itt éltek mindig is. Már az emberi civilizáció kialakulása előtt is.


2.2 Igen feladni kényszerültek korábban, a második világháború vége után.

2010. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Inkább a Szex És Szerelem kategóriába mennének és onnan tiltanának egy néhány felhasználót.
2010. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
2.1 Ennek okai előttem sem pontosan ismerték, de feltételezem egy ilyen jelentős dolgot nagyon is pontosan elterveztek.
2010. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ez korrekt válasz, elfogadom. Viszont a másik két kérésemre vonatkozóan is érdekelnének a meglátásaid.
2010. dec. 14. 20:54
 10/32 anonim ***** válasza:

Akkor kifejtem bővebben:


"mindenki tudja, hogy a raptoid invázió egy nevetséges kitaláció"

Gondolom a problémád az az, hogy a tudás szót, és nem a hit vagy a sejtés szót használtam. Ez az egyik kedvencem a filozófisokba/logika-fanokba. Gondolom a következő kérdésed az lenne hogy mi az a tudás? Hűűha, és a végén eljutunk oda hogy semmit sem tudunk. De akkor meg mi értelme van bármiről vitázni. Egy bizonyos szint felett rá kell mondani valamire hogy így van vagy úgy van, nemigaz? Pl: tudjuk hogy nincs télapó, tudjuk hogy a hold nem sajtból van. A raptorinvázióval is ez a helyzet.


"Azért nem hiszed el, mert egyszerűen birka módra követed a többi embert" - ez miért nem tetszik? Az igazságtartalmát cáfold meg ha tudod, ne próbálj önellentmondást keresni a mondandómban, mert nincsen. Ha a többi ember azt állítaná hogy köztünk élnek a raptorok és hamarosan jön egy invázió, és erről számolnának be a tudományos folyóiratok, meg a média is ezt szajkózná, akkor biztos vagyok benne, hogy Árpád nyomná az összeesküvés-elméletet arról hogy nem is lesz invázió (hanem orkok fognak megtámadni minket :P), te pedig kiírnál egy kérdést neki, hogy tudományosan vitassátok meg ezt a dolgot.


E két kijelentést összekapcsolva azzal, hogy Te sem hiszel benne (amit már az első megjegyzés is sejtet), vagy önmagadra is vonatkoztatod, amit mondtál, vagy nem is gondoltad végig a kijelentést.


Na, itt már sejted a dolgot: önmagamra is vonatkoztatom azt, hogy az, hogy nem hiszek a raptorinvázióban (tudom hogy nem lesz - mert nem lesz), az nem a logika miatt van, hanem azért mert az emberektől bejövő infók alapján, ez egy mese. David Icke pedig egy mesemondó, ezt is a többi embertől kapott info alapján mondom, meg persze azok alapján amit így felületesen láttam róla youtubeon. Azért csak felületesen, mert az a megérzésem, hogy elpazarolt idő lenne tovább hallgatni a hülyeségeit. (hohóóó megint egy "önellentmondás": honnan tudom hogy hülyeség, ha nem mélyedtem bele?! - hát onnan, hogy hülyeség, és kész.)

2010. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!