Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Földi Ellenállás, Reptoid...

Földi Ellenállás, Reptoid Invázió hívői! Milyen racionális választ tudtok adni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1. Állítólag a raptoidok beépültek, beszivárogtak közénk. Ez stratégiailag teljesen ésszerűtlen lépés. Beszivárgásra akkor van szükség, ha azonos erejű vagy erősebb ellenféllel szemben kell előnyre szert tenni, amikor a nyílt konfrontáció túl sok veszteséggel járna. Azonban Ti invázióról beszéltek, ráadásul egy nyilvánvalóan igen nagy technikai túlerővel rendelkező faj általi invázióról. Mi szükség lenne előtte beszivárgásra és információszerzésre?


2. Azt állítjátok, hogy harcok dúlnak a Naprendszerben, a reptoidok visszaszorítására. Ellenben többen állítják, hogy látták őket, a hajóikat, vagy akár közvetlenül a lényeket. Ha harc dúl, akkor annak van arcvonala, amin csak előrenyomulással lehet átjutni. Ha feltételezzük, hogy a raptoidok néhány kisebb felderítőhajót át tudnak juttatni, akkor valószínűsíthetjük, hogy ezt valamiféle álcázó technológiával oldják meg. Viszont ha így van, akkor eszük ágában sem lenne levenni az álcázást, amikor már átjutottak és bejutottak a Föld légkörébe, hogy bárki is felfedezze őket, különösen az emberek. Hogyan sikerül mégis meglátni őket?


Csak és kizárólag racionális válaszokat, észérveket várok.


Ha más szkeptikusok is megfogalmaznának hasonló jogos és logikus kérdéseket, kíváncsian várom.


Kérek mindenkit, hogy törekedjen a maximális kulturáltságra és tárgyilagosságra, ésszerűségre!


2010. dec. 14. 20:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

David Icke értesülései többnyire hitelesek a Földön élő és élt reptoidokról/reptiliánokról (hüllőszerű) a raptorok egy tollas dinófaj volt és kihaltak.


Reptoid kifejezést használom a humanoid mintájára.

2010. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

re Stomp Dániel:


A második válaszomban arra válaszoltam. Vagy konkrétabban melyik másik két kérdésre gondolsz?

2010. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

re Árpád:


1. A beszivárgás stratégiai szükségtelenségének cáfolását várom.


2. A reptoidok földi észlelésének lehetséges voltának magyarázatát várom.

2010. dec. 14. 23:51
 14/32 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, a túlzó, antik görög filozófiára hajazó elgondolásokat magam is elvetem és mondhatni, megvetem, mivel egy szinten túl egyre kevesebb közük van a valósághoz. Mellesleg fizikus vagyok, nem filozófus. :)


A legutóbbi válaszodat elfogadom, és több ponton egyetértek vele. Csak annyit fűznék hozzá, hogy olyan nem létezhet egy igazi vitában, hogy valami hülyeség, és kész. Van ilyen, persze. De egy vitában nincs. Egy vitában ilyet nem jelenthet ki senki, mert ezzel máris elvágja magát. Hogy világos legyen, mire gondolok, természetesen vannak abszurd kijelentések, amikkel az embernek esze ágában sincs időt tölteni, természetesen. De még a legagyamentebb kijelentéssel is kénytelen vagy észérvekkel vitázni, ha már vita van, különben szinte egyenértékű lesz a mondanivalód a feladással. Szóval: Vitában semmire se mondhatsz olyat, hogy hülyeség, és kész, még akkor sem, ha más esetben nyugodtan mondhatnád.


Nem, nem a "tudás" szó használatával volt problémám. Erre hadd válaszoljak legegyszerűbben azzal, hogy leírom a valódi álláspontomat a dologgal kapcsolatban:

Annak, hogy léteznek Földön kívüli technikai civilizációk, pusztán alapvető csillagászati és valószínűségszámítási ismeretek alapján elhanyagolható hibával 100%-os a valószínűsége. Sok ehhez kötődő ismeret van, amit szintén nagy valószínűséggel állíthatunk. Viszont minél speciálisabb eseteket veszünk, annál kisebb az előfordulási esély. Létezhetnek nyolc méteres testhosszú, hatkarú, négylábú lények, akik fényjelekkel kommunikálnak, és már jártak a Földön? Erre én azt mondom, persze, létezhetnek, azaz ennek van nullától különböző valószínűsége. Elképzelhető, hogy az eredetileg földi faunában kifejlődött humanoid hüllők inváziót szerveznek a Föld ellen? Elképzelhető, vagyis ennek is van nullától különböző esélye, bármilyen elenyésző is logikusan. Az egyetlen kifogásom, hogy azok, akik magukat a Földi Ellenállás tagjainak nevezik, ezt az alapvetően abszurd állítást teljesen tényszerűen, bizonytalanság nélkül kezelik, holott meggyőződésem, hogy semmilyen bizonyítékkal sem tudják mindezt még önmaguk előtt sem alátámasztani. Ez ellen pedig a kritikai érzékem tiltakozik.


Mellesleg nagyon örülök a hozzászólásodnak, várom a továbbiakat!

2010. dec. 15. 00:15
 15/32 anonim ***** válasza:

Őszinte örömmel tettem eleget a meghívásnak, kedves Stomp Dániel!

Azt pedig, hogy milyen mértékű örömmel tölt el az, hogy végre valaki más is észrevette a "titkos beszivárgás" kontra "hihetetlenül fejlett technológia és hasonlóan fejlett fegyverek" problémát, egyszerűen képtelen vagyok szavakba önteni. Nekem is volt szerencsém stratégiát és taktikát tanulni, valamint az ezen pillanatban nálunk értekező úriembereknek is. A következőre jutottunk a Reptoid faj kapcsán:


a.) A Reptoidok nem szivárogtak be, ugyanis ez (a mieinknél sokkal fejlettebb fegyverek birtokában) stratégiai szempontból ember... illetőleg Reptoid-pazarlás. Ezesetben "csak" inváziót indítanak. De akkor honnan gondolja bárki, hogy beszivárogtak? Csapda lenne?


b.) A Reptoidok nem indítanak inváziót, csupán beszivárogtak. Ezesetben a Reptoid fajról kijelenthetjük, hogy NEM rendelkeznek fejlettebb fegyverekkel, a beszivárgók felkutatása, elfogása és likvidálása a megfelelő kormány-, és egyéb nemzetközi katonai szervek feladata. Amennyiben ez az eset áll fenn, a Reptoidok (mellesleg rendkívül elmésen) invázióval fenyegetnek, hogy ne legyen bátorságunk megtenni a megfelelő lépéseket a beszivárgók ellen.


c.) A Reptoidok beszivárogtak ÉS inváziót is szervezenek rendkívül fejlett fegyvereik felhasználásával. Ebben az esetben kijelenthetjük, hogy a Reptoidok fővezére stratégiai szempontból egy ötéves humanoid gyermek szintjén áll (az egyik jelenlévő elmés hasonlatával élve "gyíkarc"). Felmerül a kérdés, hogy akkor mégis HOGYAN igáztak le egész naprendszereket?


d.) Az egész egy baromság, úgy ahogy van.


Tessa

2010. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Az itt élő reptoidok szivárogtak be már évszázadokkal ezelőtt, kevesen voltak és nem volt kapcsolatuk a fajuk kivándorolt részével. Így valószínűsítem ez biztonságot jelentett, valamint bármikor be tudtak avatkozni az emberiség fejlődésébe és irányítani tudták az embereket.


Az inváziót eredetileg az 1940es évekre tervezték, a már rég nem itt élő reptoidok. Ők nem szivárogtak be hiszen nem is történt invázió. Az itt élő és beszivárgott reptoidok pedig nem fedték fel magukat nyilvánosan azóta sem.


Tehát nem történt olyan, hogy az inváziót előkészítő beszivárgás.

2010. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Kedves Tessa!


Én is mérhetetlenül örülök annak, hogy megtiszteled e "fórumot" jelenléteddel! Továbbá a hozzászólásod egyszerűen... Mint ha én írtam volna! Remek meglátások, hibátlan logikával! Nagyon örülök neki, hogy ilyen jól gondolkodsz, annak pedig különösen, hogy időt szántál a válasz megírására! Várom a továbbiakat, és még egyszer köszönöm!



Árpád, az általad adott információk új fényben tüntetik fel a kérdést, és önmagukban sokat megmagyaráznak és logikusak is, ellenben korábbi megszólalásaiddal ellentmondanak. A beépült reptoidokra vonatkozó megjegyzéseid sejtetik, hogy ezek folyamatosan akadályozzák a munkádat, igyekeznek meghiúsítani az informatív tevékenységedet, többek között a gyakorikerdesek.hu moderátorai között is, ez pedig egyértelműen az invázióra készülő raptoid csoport tevékenységének segítését jelenti. Ellenben az iménti válaszodban, hogy csak az eleve itt élő raptoidok épültek be, hogy beavatkozhassanak, ha úgy látják jónak, és az invázióra készülő raptoidok nincsenek köztünk. Itt nagy ellentmondást látok. Miért dolgoznának össze az itt élő raptoidok az invázió részvevőivel?

2010. dec. 15. 23:57
 18/32 anonim ***** válasza:

Nincs ellentmondás végig ezt írta, mindenhol.


Azért dolgoznak össze mert egy azon faj tagjai és nincs köztük érdekellentét, legalábbis ilyenről nem tudunk.

2010. dec. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
*Ellenben az iménti válaszodban ÍRTAD
2010. dec. 16. 00:37
 20/32 A kérdező kommentje:
Értem. Azt megosztanád, hogy az inváziónak mi a pontos célja? Úgy értem, az emberiség elpusztítása vagy uralom alá hajtása a cél?
2010. dec. 16. 00:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!