Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem fordult rossz...

Csak szerintem fordult rossz irányba a punk, és a punkok és skinheadek kapcsolata?

Figyelt kérdés

megnézhetjük, olvashatjuk, hogy Angliában a punk nem az, mint Mo-on. ott kint nem tarhálnak, nem fetrengnek a saját hányásukban, sőt, még dolgoznak is. egyik rocker haverom pl. dolozik, mellette tanul. és nem divatrocker.


a másik, meg pl. a CPG és a MOS-oi képesek voltak anno együtt koncertezni, de ha ma egy skinhead meglát egy punkot, nekiesik, és fordítva. ez is Angliában nem így működik, ott ma is megélnek egymás mellett e 2 stílus képviselői. lehet hogy a HCS-nek nem kellett volna megírni az ostoba c. számot. ők is komcsik, nem igaz hogyy enm azok!


és nem értem, mi okozta e 2 tényező kialakulását


2010. dec. 26. 19:07
 1/9 szamóca. ***** válasza:

politikai szélsőségekbe való átcsapás okozta.

alapvetően punk és skin jól kijött egymással. eredetileg a punk nem feltétlen baloldalit jelnetett, a politikai nézetek teljes skáláján mozogtak punkok...ez mára ugyahogy megszűnt, és mindenki az anarchistákkal, kommunistákkal azonosítja őket. ugyanígy a skinhead kultúra is leszűkült.

angilában az egész más, ott van kultúrája a punkoknak és skineknek. nálunk egyzserűen az idők során egymás ellen fordultak, szerintem a politikai nézetek miatt.

2010. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

azért túlzás lenne azt mondani,hogy a P.ICSA szám miatt utálják egymást :)

az első jól mondja...a skinhead szubkultúra elkorcsult egy agresszív,gyűlölködő irányba pedig régen sok fekete fiatal is skinhead volt...a punkokkal ugyanígy...

Talán azért látsz ekkora különbséget Anglia és Mo. között mert, itthon már a hungaristákat hívják skinheadnek, teljesen összeolvadt vele és lett belőle valami egészen nevetséges mélymagyar-de-közben-náci-meg-szkinhead-is..

2010. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de miért zülltek el(a punkok)?
2010. dec. 26. 20:21
 4/9 szamóca. ***** válasza:

mit értessz elzüllés alatt?

alapvetően életstílusukban van a züllés, sőt, néhány pontja ideologiai kérdés.

2011. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát hogy itthon még a csöveseknél is rosszabbak.. persze, ismerem a punkot, tudom az eszmét, de akor is.. :S
2011. jan. 4. 20:33
 6/9 szamóca. ***** válasza:
ebben én nem látok változást. magyarországon mindig ilyenek voltak.
2011. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez amugy kicsit engem is idegesít...de nem is ez, hogy züllenek, hanem hogy vannak fazonok, akik egész héten részegek szinte, erkölcstelenül élnek, elbutultak már teljesen a drogoktol meg a piátol, de még téged néznek le ha te nem ezt csinálod...ez a vége idegesit engem.

MErt jó dolog is az mikor 'szabadon' tényleg uugyérzed tiéd a világ, meg hétvégén berugsz meg semmi baj azzal ha szeretsz piálni, meg énis tarháltam már mikor nem volt pénzem bemenni koncertre,mert elhagytam, de azért hogy arra büszke h ő tarhálásbol él, meg ilynek...az már gáz. meg hogy full hülye és már nem tud gondolkozni..Mert azért a punk szerintem sem hülyeség...amit eredetileg üzenni akar, énis azt hallgatok, meg ilyesmi, csak igen, kicsit elfajult szerintem is..

2011. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
örülök, hogy nem csak engem aggaszt (:
2011. jan. 22. 15:52
 9/9 anonim válasza:
nem mindegyik punk züllik MO.-n itt tatabányán szoba se jöhet a züllés...mi is tarhálunk ha nincs meg a keret a koncertre vagy valami oknál fogva...meg tatabányán a punkok meg szinte az összes skinhead meg fér egymás mellet jó itt csak jobboldali NS punkok vannak.
2011. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!